Повинциални избори Алберта 2008

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Повинциални избори Алберта 2008

Мнение от Ivan1007 »

Изборите са утре - 3 Март. Прогнозите са 37 годишното управлени на консерватоите да продължи. Интересното за мен в прдизборните проучвания е че от решилите да гласуват само 28% харесват кандидата за който ще гласуват. 69% казват, че просто правят най-добрия избор от това което им се предлага.
Доста добър урок за чакащите да се появи "съвършенния" кандидат, заради когото си заслужва да отидат да гласуват български избиратели.


http://www.ipsos-na.com/news/pressrelease.cfm?id=3819
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Мар 05, 2008 8:33 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
limen
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 4:13 am
Местоположение: Been there, and there...

Мнение от limen »

На мен ми е интересно да науча има ли български канадци които ще гласуват на месните избори в Алберта? Аз все още нямям гражсданство (скоро ще да е) но ако имах щях да гласувам.
Ако има такива да гласуват може би биха споделили полетическите си възгледи...
thanks...
"There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it."
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Аз съм твърдо за консерваторите.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Да аз ще гласувам. В Calgary се очаква вота да бъде до известна степен наказателен за консерваторите, което едва ли ще се отрази на крайния резултат.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

дреме ми на щепсъла кой ще пасе говедата и ще дои кравите на алберта :D
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

bateto написа:дреме ми на щепсъла кой ще пасе говедата и ще дои кравите на алберта :D
Ми тогава защо акаш наоколо!!? :lol: :lol: :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:дреме ми на щепсъла кой ще пасе говедата и ще дои кравите на алберта :D
Не така бе батето! Ми нали некой требва да плаща в таа Canada. Билингуализма, социала, евтините детски градини в Quebec, магистралите в Монтреал, нови мостове като паднат старите
това се пари струва.
Ми нали ако спечелат тукашните сепаратисти първо Quebec ша го издухат. Или ако дойдат и тука на власт либералите? Я виж Онтарио докъде са го докарали.
Ми нали и за твойто хотелче пак ние помагаме.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Бих гласувал за либералите, ако имах гражданство. 37 години (не 27) стигат! Трябва да има промени, и по веригата в това число. :D

Да, ама не. Стелмах си увеличи местата в парламента, така са решили гласувалите 40% от избирателите. Такава е системата - мажоритарна. Здраве да е, и да паднем и да бием... :beer: . А може би и няма да има голяма разлика в политиката им.

Харпър също преживя успешно вота на доверие в Отава. Само какво съчетание: "Прогресивната консервативна партия". Нищо ново в Канада.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Благодаря за поправката! 37 са наистина, но не им стигат. :D
За мен поне резултатите са изненада. Наказателния вот в Calgary се изрази в намаление на популярния вот за консерваторите само с 5% и увеличаване на местата които либералите спечелиха тук на 5, което не промени нищо на практика. Либералите и НДП се провалиха тотално в Едмонтон. Много трудно се губят избори от управляващите, когато иконокимата процъфтива. Едва ли нещо скоро може да промени пораженията които федералното правителство на Pierre Trudeau е нанесло на либералната идея в Алберта с въвеждането на билингуализма и Националната Енергийна Програма.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Преди изборите казах на жената, че ако спечелят либералите, ние продаваме къщата и се изнасяме от Албърта.
В общи линии избирателите избраха по-малката от двете злини:
-Консервативната партия се нуждае отчаяно от нов лидер (аз стискам палци тъпото копеле Стелмах да ритне кофата или просто да се върне да си пасе кравите в Андрю).
-За либералите какво да кажа. Те просто са си зле прикрити комунисти. А пък думата "либерал" е мръсна дума в Албърта, благодарение на малоумника Трюдо.
Наздраве
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Ivan1007 написа: Я виж Онтарио докъде са го докарали.

:D
e doкъде?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

пак ви казвам,боли ме щепсъла кой ще ви стриже и дои.важното е да ни се отчитате на нас, нашата Ла Бел Прованс за да можем ние да си въртим синджирчетата на по бавни обороти :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

пак ви казвам,боли ме щепсъла кой ще ви стриже и дои.важното е да ни се отчитате на нас, нашата Ла Бел Прованс за да можем ние да си въртим синджирчетата на по бавни обороти :D
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Батето повтаря по два пъти за да го разберем по-добре. :lol: :lol: :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми щом се налага ,като за бързо изоставащи. :D
Заключено