Повинциални избори Алберта 2008

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

sasho71 написа:
Ivan1007 написа: Я виж Онтарио докъде са го докарали.

:D
e doкъде?
Ми ако се съгласим, че Quebec е нещо като северноамериканския Пакистан то Онтарио е северноамериканската Индия.
:D
Остава само да постигнат и икономическия ръст на Индия. Ма то не става със социализъм
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
todoto

Мнение от todoto »

miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
sasho71 написа:
Ivan1007 написа: Я виж Онтарио докъде са го докарали.

:D
e doкъде?
Ми ако се съгласим, че Quebec е нещо като северноамериканския Пакистан то Онтарио е северноамериканската Индия.
:D
Остава само да постигнат и икономическия ръст на Индия. Ма то не става със социализъм
:D
А Албърта тогава трябва да е северноамериканската Йордания - много петрол и освен петрола още повече тарамбуки (чети: реднеци) :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Само дето в Йордания няма нефт и в Торонто е пълно с тарамбуки (чети тарамбуки)
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Само дето в Йордания няма нефт и в Торонто е пълно с тарамбуки (чети тарамбуки)
:D
Ок, замести Йордания с Ирак и замести тарамбуки с реднеци и поркани нейтив пипъли :lol:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Само дето в Йордания няма нефт и в Торонто е пълно с тарамбуки (чети тарамбуки)
:D
Ок, замести Йордания с Ирак и замести тарамбуки с реднеци и поркани нейтив пипъли :lol:
И това не става. Имаш право на трети опит като по-бавно вдяващ. Ама за да не се провалиш пак ще ти подскажа. Ако ша ни сравняваш с арабските страни по-долу от Кувейт не гледай.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Тук съм съгласен с Ванката.
Мите, ако ще сравняваш Албърта с арабеските, пробвай Кувейт или Оман.
Мите, сега съвсем приятелски и съвсем сериозно:
Ако я нямаше Албърта, Канада отдавна да е в рецесия. Не мога да ви разбера що и ядете кокалите на Албърта.
Аре наздраве
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

AlexAA написа:Тук съм съгласен с Ванката.
Мите, ако ще сравняваш Албърта с арабеските, пробвай Кувейт или Оман.
Мите, сега съвсем приятелски и съвсем сериозно:
Ако я нямаше Албърта, Канада отдавна да е в рецесия. Не мога да ви разбера що и ядете кокалите на Албърта.
Аре наздраве
Алекс, абе кога станахте калайджии , кога ви почерняха дупетата :lol: GDP-то на Онтарио още мисля е най-голямо за Канада, GDP per capita е най-голямо в Албърта едва от няколко годинки. Албърта я е "нямало" образно казано преди цената на петрола да се качи над определени нива, пък Канада не е била в рецесия. Не бой се, Канада все пак не е Ирак или Кувейт или коя да е друга арабелска джамахирия, та икономиката да се крепи само и единствено на единия петрол :idea:
За Иван10007657000217 - ок, щом мечтата ти е да те сравняват с рязана тарамбука от Кувейт - така да бъде :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

така е.ако я нямаше природната даденост на залежите на нефт в провинция алберта и до ден днешен местния реднекс нямаше да гази с гумените ботуши калта на нефтените полета на форт Мак ,а щеше чинно да си пасе говедата в центъра на Калгари,а Алекс и Ванката щяха да му доят кравите на две смени.Обаче кво общо имат печалбите от нефта за Корпорациите със селяндурите обитаващи тези географски ширини на мен лично не ми стана ясно. :D
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Мите,
Гледай сега братчед, не става дума Албърта и Онтарио да си ги мерят, а да се отчитат някои реалности.
А реалностите са, че Онтарио продължава да губи работни места в производството заради коравото луни и рецесията на юг.
В същото време, за тази година, инвестициите в пясъците около форт Мак ще надминат инвестициите в машиностроенето и автомобилостроенето в Онтарио.....
Аз за онтариици съм забелязъл, че ги пере страшен комплекс за величие - "От Онтарио по-големо нема, от Тороно по-велико нема"
Това дето се случва сега с Онтарио се е случило преди години и с Квебек/Монтреал (когато бизнесът се преместа в Онтарио/Торонто). Квебекарите още не могат да се примирят с факта, че Квебек вече не е най-многолюдната провинция и Монтреал не е най-големия град в Канада.
Така че, Мите фактите са, че голям процент от тежката индустрия на Канада (разбирай основно Онтарио и Квебек) работят по проекти за нефт и газ в Западна Канада (основно Албърта).
И вместо народът в централна Канада да се радва, че има работа, той само псува на реднек.
Аре наздраве
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

bateto написа:така е.ако я нямаше природната даденост на залежите на нефт в провинция алберта и до ден днешен местния реднекс нямаше да гази с гумените ботуши калта на нефтените полета на форт Мак ,а щеше чинно да си пасе говедата в центъра на Калгари,а Алекс и Ванката щяха да му доят кравите на две смени.Обаче кво общо имат печалбите от нефта за Корпорациите със селяндурите обитаващи тези географски ширини на мен лично не ми стана ясно. :D
Ми как да ти стане ясно като си видял само нуфитита в Форт Маk и още ги мислиш за rednecks. :D
bateto ти да не си доил някой бик като си бил в Алберта? 8) Щото кравите тука ги гледат най вече за месо и не ги доят.
Бате само не забравяй че Calgary отдавна е задминал Монтреал и е малко след Торонто. Та тука е бизнеса, селянята си е в Табарншко :D


miteto, дреме ми с кой ме сравняват. Аз съм там където съм искал ида в Canada и в Calgary се занимавам вече 7 години с това което съм се занимавал 11 в България.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

AlexAA написа:Здрасти Мите,
Гледай сега братчед, не става дума Албърта и Онтарио да си ги мерят, а да се отчитат някои реалности.
А реалностите са, че Онтарио продължава да губи работни места в производството заради коравото луни и рецесията на юг.
В същото време, за тази година, инвестициите в пясъците около форт Мак ще надминат инвестициите в машиностроенето и автомобилостроенето в Онтарио.....
Аз за онтариици съм забелязъл, че ги пере страшен комплекс за величие - "От Онтарио по-големо нема, от Тороно по-велико нема"
Това дето се случва сега с Онтарио се е случило преди години и с Квебек/Монтреал (когато бизнесът се преместа в Онтарио/Торонто). Квебекарите още не могат да се примирят с факта, че Квебек вече не е най-многолюдната провинция и Монтреал не е най-големия град в Канада.
Така че, Мите фактите са, че голям процент от тежката индустрия на Канада (разбирай основно Онтарио и Квебек) работят по проекти за нефт и газ в Западна Канада (основно Албърта).
И вместо народът в централна Канада да се радва, че има работа, той само псува на реднек.
Аре наздраве
Начи Алекс, съгласен съм с тва че Онтарио и Албърта няма кво да си ги мерят, а това дето казваш за комплекса важи и в двете посоки: верно е за онтарийци, ама и тези от Албърта сега като видяли некоя кинта и "Ко не сме ний, Канада че загине. Ако мнооо ни дразните, че се отцепим или че одим 51-ви щат в УСА". :lol:
Иначе пак ти казвам, Онтарио (и Квебек в голяма степен) имат много разнородна индустрия, не мога да твърдя каква част работи за проекти в Алберта, но ти твърдя със сигурност, че ако утре Албърта затвори кепенци, Канада (и Онтарио в частност) няма да загине. :beer: За разлика от Албърта, където абсолютно всичко се крепи на един-единствен сектор в индустрията, след 9-10 години като изкарат алтернативата на бензиновите коли - я електрически, я водородно гориво, я нещо друго - кво мислиш ше стане с Форт Мак и големите инвестиции :wink:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: За разлика от Албърта, където абсолютно всичко се крепи на един-единствен сектор в индустрията, след 9-10 години като изкарат алтернативата на бензиновите коли - я електрически, я водородно гориво, я нещо друго - кво мислиш ше стане с Форт Мак и големите инвестиции :wink:
Един циганин седял на брега на морето с едно бурканче кисело мляко, сипвал по лъжица в морето и бъркал. Питали го "Кво правиш?". "Ми подквасвам морето" - отговорил той. "Ма морето не може да се подкваси, ти не знаеш ли?" "Знам, ама я си представи, че са подкваси, циганчета ша ручат до спукване!"
:lol:
Таа с електрическите коли и с водородните двигатели е същата. Се от некъде требва да дойде таа енергия. Тя не се създава в електрическите батерии или в водородните клетки, а само се съхранява там.
Що не земеш да са замислиш ка да изкараш некой лев да си купиш кисело млеко ми си са замислил кво ще прави Алберта като свършат находищата и след 200-300 години
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Таа с електрическите коли и с водородните двигатели е същата. Се от некъде требва да дойде таа енергия. Тя не се създава в електрическите батерии или в водородните клетки, а само се съхранява там.
Що не земеш да са замислиш ка да изкараш некой лев да си купиш кисело млеко ми си са замислил кво ще прави Алберта като свършат находищата и след 200-300 години
:D
Мда, те сигурно и миньорите в края на 19 век са били такива многознайковци като тебе и са мислили че парните влакове на въглища нема кой да ги измести :wink: Ти свърши ли бедни роднини в БГ че опря до форума да го развяваш колко ти е голям понеже си бил у Алберта - то ша каже човек кат та чете, че се едно си в Бъкингамския дворец, а не на село при кравите :lol: Аре, от нас да мине ако искаш ша ръкопляскаме и прожектори ше има даже...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Аман от полуграмотна българска Ентелегенция, драскаща по форумите и показваща обща култура на третокласник.
Пуснах тема за изборите в Алберта. Изборите минаха и заминаха, хората ги забравиха, ама комплексарите ще продължат да драскат с месеци глупости.
Може ли някой да я заключи тази тема?

:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено