Документи от БГ за счетоводител

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

Документи от БГ за счетоводител

Мнение от filicon »

Въпрос за счетоводителите в Канада
Интересува ме какви документи са ми необходими от УНСС за да ми признаят част от изпитите после като започна да учаCGA< CMA.... Бях чела някъде из форума, че е необходим запечат плик с академична справка -преведена и изпратена директно от УНСС до тамошната организация. Т.е превеждам си академичната справка, отивам в УНСС да ми сложат печат...или.. Точно какво трябва да направя. Питам, за да приготвя предварително кавото е нужно защото все още сме в БГ. Мерси
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Документи от БГ за счетоводител

Мнение от sasho71 »

filicon написа: Т.е превеждам си академичната справка, отивам в УНСС да ми сложат печат...или..
не, дипломата и академичната справка я превеждат те(Учебен Отдел), слагат я в техен плик със логото, бият печата и пращат. От тебе се иска естесвено да си платиш за услугата. Това е по принцип за всички , аз говоря за СУ, ама и за УНСС предполагам е същото. Не вярвам да не са чували за подобни процедури, щото СУ отдавна са наясно с това.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

не вси4ки унив вкл УНСС издават превеждат акад справки на англ
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

ronni написа:не вси4ки унив вкл УНСС издават превеждат акад справки на англ
Тогава се прави така. Отива се до университета, взима се справката, превежда се и се връщаш с двата документа. Те ги слагат в плик и ги подпечатват. Изпращаш плика на необходимата организация.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

в УНСС нищо не превеждат защото са задръстени комунисти, а откогато аз не работя вече там станаха още по задръстени :lol: превода си го правиш сам във фирма за преводи
също така и нищо не изпращат поради горната причина
виж пари ще ти вземат, защото ги обичат, особено рушвета /УНСС = Утре Носи Съответната Сума/ и ще ти издадат една справка, която след като сам си я преведеш могат да запечатат в плик, ако си поискаш и печат ще ти сложат, поне на мен ми сложиха но защото ме познават, за теб незнам и това може да не те огрее, за фирмен плик и не си помисляй - няма, пари ще платиш два пъти и за справката и за плика :lol:
като дойдеш тук с този плик отиваш в WES за да ти оценят дипломата рецепциониската е българка
след това отиваш където си поискаш да учиш - CGA е голямо дърво, защото и тук са същите задръстени и още по-алчни комунисти, пълния курс ще ти струва около $ 20 000, аналогичните английски и американски около $ 2 000, сам си преценявай желая ти успех в харченето на мангизи :lol:
Iana
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 5:51 pm

Мнение от Iana »

Аз не съм имала проблеми с дипломата от УНСС в Канада. Никакви пари не съм плащала на УНСС за преводи. Тука си занесох незапечатан превод на дипломата в CGA органзацията и ми казха какви изпити трябва да взема за да завърша програмата. Даже признаха повече изпити отколкото очаквах. Програмата не излиза $20 000, а някъде към $6000-$7000 с учебниците. Да не говорим, че повечето фирми ти плащат обучението, така, че ти излиза безплатно.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

monny написа:в УНСС нищо не превеждат защото са задръстени комунисти, а откогато аз не работя вече там станаха още по задръстени :lol: превода си го правиш сам във фирма за преводи
също така и нищо не изпращат поради горната причина
виж пари ще ти вземат, защото ги обичат, особено рушвета /УНСС = Утре Носи Съответната Сума/ и ще ти издадат една справка, която след като сам си я преведеш могат да запечатат в плик, ако си поискаш и печат ще ти сложат, поне на мен ми сложиха но защото ме познават, за теб незнам и това може да не те огрее, за фирмен плик и не си помисляй - няма, пари ще платиш два пъти и за справката и за плика :lol:
като дойдеш тук с този плик отиваш в WES за да ти оценят дипломата рецепциониската е българка
след това отиваш където си поискаш да учиш - CGA е голямо дърво, защото и тук са същите задръстени и още по-алчни комунисти, пълния курс ще ти струва около $ 20 000, аналогичните английски и американски около $ 2 000, сам си преценявай желая ти успех в харченето на мангизи :lol:
И кои са тези аналогични? Я пусни някой линк да му се порадваме.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Iana написа: Даже признаха повече изпити отколкото очаквах. Програмата не излиза $20 000, а някъде към $6000-$7000 с учебниците. Да не говорим, че повечето фирми ти плащат обучението, така, че ти излиза безплатно.
:lol: :lol: :lol:
как ги сметна тези 6 000 - 7 000 и къде са тези повече фирми които плащат
:lol: :lol: :lol:

обикношено признават 4-5 изпита и трябва да вземеш още 20 х около 700 $ = 14 000, прибави поне 5 годишни такси х 700 $ = 3 500 , като се има предвид че ще изпуснеш някой изпит и обучението ще ти се удължи направо си отишаш на около 20 бона
повечето фирми не ти плащат нищо или най много таксата, ако на теб ти плащат всичко е много добре, но в повечето случай кихаш сам и чакаш да ти върнат нещо с таксите
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Aries написа: И кои са тези аналогични? Я пусни някой линк да му се порадваме.
американското е CPA, а английското ACCA, може много лесно да ги намериш в интернет
CGA има договорни отношения с ACCA, със CPA незнам, всяко едно си има предимства зависи дали имаш ясна представа какво искаш да правиш в бъдеще и къде, но за мен CGA не е много удачно решение
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

monny написа:
Iana написа: Даже признаха повече изпити отколкото очаквах. Програмата не излиза $20 000, а някъде към $6000-$7000 с учебниците. Да не говорим, че повечето фирми ти плащат обучението, така, че ти излиза безплатно.
:lol: :lol: :lol:
как ги сметна тези 6 000 - 7 000 и къде са тези повече фирми които плащат
:lol: :lol: :lol:

обикношено признават 4-5 изпита и трябва да вземеш още 20 х около 700 $ = 14 000, прибави поне 5 годишни такси х 700 $ = 3 500 , като се има предвид че ще изпуснеш някой изпит и обучението ще ти се удължи направо си отишаш на около 20 бона
повечето фирми не ти плащат нищо или най много таксата, ако на теб ти плащат всичко е много добре, но в повечето случай кихаш сам и чакаш да ти върнат нещо с таксите
Да беше си написал домашното, що ли?! :D
Първо - те всички изпити са около 16. Откъде ги изкара 20 + 5 признати?
Годишната такса е 600, не 700.
Равносметката е следната:
4 години х 4 изпита х 700 = 11,200
4 х 600 = 2,400
Тотал: 13,600
Данъчни облекчения - ако си на нормална заплата (30-35) половината от тази сума - реално платени 6-7 хиляди.
Интересно ми е дали CRA ще ти признае ACCA като данъчни разходи? Или тези към CPA?
Мислете преди да пишете. И проучете нещата, че да не стане скъп на триците, евтин на брашното!
Iana
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 5:51 pm

Мнение от Iana »

Не влизам в този форум много редовно и чак сега видях запитването!
Та да кажа как седи при мен проблема.
Първо ми признаха 8 изпита. С това ми останаха да взимам 12, в които са включени и държавните. :D
Второ в Калгари един изпит излиза 400-вече 500$, но първите 3 ги взех на ниските цени(375, 415, 450$ за изпит). Но да допуснем, че са 500 на изпит си излизат точно 500X12=6000. Тъй като държавните изпити не са по 500 а по 1000, а има такива по 150, затова казах 6-7000$ излиза всичко. Аз засега не плащам по 600$ годишна такса, защото не виждам смисъл. Взимам си изпитите и последната година преди държавните се регистрирам и само тогава плашам тази такса.:lol:
Трето-Фирмите за които аз говоря(това е моят опит) са големи Oil & Gas Companies, които дават мило и драго някой да иска да учи за CGA. Аз си търсих работа преди 6 месеца и имам пресен опит с това. Почти всички фирми с които ходих на интервю казаха, че покриват обучението. Моята определено го покрива, курса, учебници, плюс 1 платен ден преди изпита да уча. аз съм доволна. Мисля, че и такса ако плащам ще ми покрият, но засега не съм плащала, понеже наистина няма смисъл.:roll:
А от такси да чакаш нещо да ти върнат си е от умрял писмо. Само 15% от цената на курса плюс не помне по колко даваха последно за учебници на месец, но сумата със сигурност не е много дето ще вземеш от таксите. :twisted:
Публикувай отговор