Какво очаква българският емигрант в/от Канада?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
dada
Мнения: 256
Регистриран на: Нед Мар 05, 2006 4:57 pm
Местоположение: Toronto, ON

Мнение от dada »

Не съм гледала видеото, но със сигурност бих казала-Елате и опитайте!!!Всеки сам си кове щастието в Канада или България!!Живота е такъв, какъвто си го направиш, важното е да имаш куража да поемеш рисковете и да направиш промените!Аз и семейството ми сме тук от 20 дни и се чувстваме превъзходно, адаптираме се невероятно бързо и никак не съжаляваме, че направихме своя избор!Искам да пожелая успех на всички българи в България и Канада и да пожелая Весели празници-бог да ни пази живи и здрави, да се радваме на децата си и да имаме здрави ръце да работим.Другото са бели кахъри...
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Какво очаква българският емигрант в/от Канада?
Слиза БГЕмигранта на Канадското летище и там го чакат. И го завеждат у тях и той вади луканката и ракията и почва да обеснява как е в БГ. А след туй го завеждат да си подаде документите, а той обеснява как е в БГ. И като се върне от подаването пак обеснява как е в БГ. И почва да си търси работа и обеснява как е в БГ. Защото за това се чувства сигурен и подготвен. С това утрепва местните. Те не знаят как е в Бг.
Проблемът е , че тук никой не търси хора, знаещи как е в БГ.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

haha, това с кюбикъла е яко :lol: :lol: :lol: Добре че няма да ми се наложи да кисна по цял ден в някой офис, че кат гледам някой почват да откачат, особено ме накефи оня дето искаше да ксерокопира монитора :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Клякаш не старта, оголваш зъби, напрягаш мишци, взираш се във финалната си цел и.......хукваш.
По пътя сръгваш руснака, спъваш индиеца, бъркаш в окото на китаеца и на финала ти гарантирам, че ще си в ТОП-50
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

army написа:Клякаш не старта, оголваш зъби, напрягаш мишци, взираш се във финалната си цел и.......хукваш.
По пътя сръгваш руснака, спъваш индиеца, бъркаш в окото на китаеца и на финала ти гарантирам, че ще си в ТОП-50
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

army написа:Клякаш не старта, оголваш зъби, напрягаш мишци, взираш се във финалната си цел и.......хукваш.
По пътя сръгваш руснака, спъваш индиеца, бъркаш в окото на китаеца и на финала ти гарантирам, че ще си в ТОП-50
Много борба, много усилие ... Обаче къде са нашите съседи от Близкият Изток и не дотам близък, а и тукашните домакини как би включил.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Братя, не идвайте ...
Хората ще си помислят, че като дойдеш в Канада и тука веднага те набутват в един офис, недей така..
Това го разбирам като продължение на темата за камилчетата.

За клиповете, да тукашните офиси са направени по най-евтиния начин. В БГ като кажат в офиса - мед им капе от устата. А истината е, че човек не трябва да се асоциира с работата, професията, работното време. Тежко на тия дето така мислят, и в БГ и в другаде. Това ги лишава от тяхната същност, променя личността им. И Канада най-малко им е виновна.

Я ккажете вие къде ги четохте тия суперлативи, кой ви каза че Канада е голямата работа във всичко, та сега сте изненадани. Наистина ли толкова много хора имат такава ограничена представа за света? Няма лошо, сега ще знаете вече...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Не искам да правя коментар на написаното от теб, ще се опитам да бъда полезен(?!) на който вижда идването си тук като продължение на живота си в БГ, някакво бягство или панцея за нещо ...
7George написа: Хората ще си помислят, че като дойдеш в Канада и тука веднага те набутват в един офис, недей така..
Наистина има ирония и малко провокация. За много хора работата в офис е някакъв апотеоз на мечтите им и ги е срам да си кажат, че започват работа в търговията, строителството, малки производствени компании и на най-невероятни, различни от работата им в БГ, места, където животът (случайност, обстоятелсва) ги е поставил. Нямам идея защо, но настискът на "общественото мнение" (роднини, познати, съседи от БГ, пък и самото БГ комюнити в Канада) е осезателен и абсолютно неадекватен. Първият въпрос, зададен от баща ми бе: По специалността ли си работиш?
7George написа: ... В БГ като кажат в офиса - мед им капе от устата. А истината е, че човек не трябва да се асоциира с работата, професията, работното време. Тежко на тия дето така мислят, и в БГ и в другаде. Това ги лишава от тяхната същност, променя личността им. И Канада най-малко им е виновна.
Какво да кажа: Емиграцията, като удобен начин да работиш и живееш по-различно, отколкото си живял преди нея!
7George написа: ... Я кажете вие къде ги четохте тия суперлативи, кой ви каза че Канада е голямата работа във всичко, та сега сте изненадани. Наистина ли толкова много хора имат такава ограничена представа за света? Няма лошо, сега ще знаете вече...
Никъде, разбира се. Когото получих визата направо ми се дръпна л....то. Да се набутам сам в такава ситуация. Да - плюсовете бяха повече от минусите. Но и минусите си ги биваха ...
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Какво да кажа: Емиграцията, като удобен начин да работиш и живееш по-различно, отколкото си живял преди нея!
Ей това е истината за мен! :thumbsup:
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

стори ми се интересно-та го преписах от друг форум...


Аз с удоволствие бих помогнала на някой да го посрешна и да се адаптира, но ще взема тук да го напиша, явно някои хора идват със странни представи в ********.

1. Това, че живеем тук, не означава, че сме милионери, поемайте си ВСИЧКИ разходи.

2. Колкото и да не ви се вярва, тук времето наистина е пари и е много кът, систематизирайте си исканията, за да е полезно и безболезнено за всички.

3. Като питате нещо и ви се даде ясен и смислен отговор, не е нужно да питате още 10 човека, и то дестинирани по света. Просто го направете. Като например : преведи си едикойси докуметнт. -Ама не го направих, щото Аврам Бакалина ми каза, че няма нужда. Ама то верно трябвало, сега какво да правя?!

4. Не се извинявайте сутрин, обед и вечер, че сте притеснили помагащите, щото то си е така. Само че щом ви се помага, значи го правим, защото искаме и сме си дали сметка, че ще ни притесните, едно благодаря накрая е достатъчно.

5. Последно. Преди да си тръгнете, не си сгъвайте мръсните чаршафи на равни квадратчета, по-добре си измийте чиниите!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Една пропусната точка ...

Мнение от ZanzibarHero »

4.5 Ако домакините ви поискат пари, погледнете календара, най-вероятно са минали шест месеца и е време да си потърсите квартира или други готови да ви помогнат за адаптация в ******!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

навремето в бг, пък и тук сега често ми се случва да се разхождам из магазините, зяпайки... и ако нещо ми хване окото купува :D

та в БГ ме питаха: "какво си търсите" - и аз се базиках и отговарях ( за щастие в БГ отбират от майтап) - "ами каквото си търся, ще си го намеря'
:D
сетих се затова и мисля, че по темата бих дала съшия отговор: ами, всеки един емигрант каквото търси в Канада ще си го намери :P
Публикувай отговор