Какво очаква българският емигрант в/от Канада?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

правилно си го формолирал джордж,заради това ще сменяме канадската тръстика с топлия южен пясък.
а мазохистите съкс ,както се пее в песничката на Иво. :D
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Re: Какво очаква българският емигрант в/от Канада?!

Мнение от monny »

niki477 написа:.... От 2.5 месеца съм тук ..... . Чалгата , простотията , зависта , лицемерието и всички такива Български " ДОБРОДЕТЕЛИ " вобще не ми липсват ..

личи му на този младеж че е тук отскоро, но пък скоро ще разбере, че с изключение на чалгата тук всичко си го има
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

мони,винаги съм ти бил симпатизант обаче в случая ще те скастря.навремето като ти наливах комунизъм и ти не си извади тапите от ушите ,така че бъди малко по снизходителен към новоизлюпените камилчета.
но това в никакъв случай не би трябвало да означава ,че този факт/тапите/ е повлиял да си загубя симпатиите към теб.
сега обаче ,може би от позицията на по големия си опит ми се иска да ти кажа-изказвай се така :който има очи да вижда ,който има уши да слуша и който има сърце да чувства или за да е по разбираемо ще го разкажа както във оня стар виц:
гледа игумена как всяка сутрин младия калугер разгонва птиците дето са се събрали да кълват трохите пред олтара и слуша:
-да ви е.а майката,не се нахранихте,айде разкарайте се и маха отчаяно с ръце за да ги уплаши и изгони.
тогава стария му казва:
- не така ,чадо,не махай с ръце,не тропай с крака ,не ги ругай и не ги псувай,кажи им само КЪШ и те сами ще си е..т майката :wink:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Ей, на Сен Катрин каква мисъл се ражда! Завист ме обхваща чак! Бате, имам оферта да транспортираш самоковски компири към Златните песъци, за 400 канадски долара месечно /ама само летото и ща осигурявам на минимална за 200кан. долара месечно/, щеш ли се хвана на тази оферта или ще кълвеш трохи пред канадския олтар? Какво избираш, чадо :?: :P
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

бате,
човек трябва сам да види, особено българина, защото като му се говори не вярва и все си мисли че го лъжат и че за него няма да е така и вярвя на онези които му говорят хубавото, нали трябва да е оптимист.
интересното е че тук има много от онези българи които хем гледат жирафа хем викат "те такова животно нема", то само на песимистите им се привижда че вратът му е дълъг елате да видите че всъщност не е така
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

monny написа:интересното е че тук има много от онези българи които хем гледат жирафа хем викат "те такова животно нема", то само на песимистите им се привижда че вратът му е дълъг елате да видите че всъщност не е така
Къв жираф бе бате, ти да не си от тия дето си очаквал да те замерят с пачките от летището още? И тука и в БГ искат да работиш, за да ти дават мано. Праиш си сметката къде ти е по-изгодно и запретваш ръкавите. Аз па такива кат тебе не моа да разбера, кат ви е мноо висок жирафа, па вие сте ниски и ви се схващат вратовете когато искате да го гледате право в муцуната - ми кръгом и обратно натам, от дето по-високо немало и по-дълбоко също :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

уф,още един консомолец се изцепи :o
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bateto написа:уф,още един консомолец се изцепи :o
Ти кво, против свободата на словото ли се обявяваш сега :lol: Гиди комунист ниеден, га лапа социала ни рива, ся кво ривеш :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

monny написа: интересното е че тук има много от онези българи които хем гледат жирафа хем викат "те такова животно нема", то само на песимистите им се привижда че вратът му е дълъг елате да видите че всъщност не е така
ама аз наистина не разбирам какво искаш да кажеш с това :roll: Верно е, че съм в Матрицата вече, ама чак пъ толкоз ли да съм се "промил", че да не мога да схвана смисъла... :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво очаква българският емигрант в/от Канада?!

Мнение от ZanzibarHero »

monny написа:
niki477 написа:.... От 2.5 месеца съм тук ..... . Чалгата , простотията , зависта , лицемерието и всички такива Български " ДОБРОДЕТЕЛИ " вобще не ми липсват ..

личи му на този младеж че е тук отскоро, но пък скоро ще разбере, че с изключение на чалгата тук всичко си го има
Тук(?) няма нищо. Всичко си го носим в нас, откъдето идваме(?). И това е хубавото - можеш да сравняваш ...
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа:правилно си го формолирал джордж,заради това ще сменяме канадската тръстика с топлия южен пясък.
...................:D
В топлия южен пясък има много фасове и други боклуци. :lol: Чат-пат се намират изгубени железни левчета. :wink: Ако не си събрал нищо от тука, както се оказа, не знам как ще я караш... като свърши лятото? 8)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

какво е това ;както се оказа; :D
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа:какво е това ;както се оказа;
Това значи = "както пише във Форума" :D
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

българина според мен очаква да види един свят много по-напреднал и съвършен от този в БГ; разбира се, това не се случва по много причини или по-скоро не се случва веднага - основната причина е че този българин няма как да влезе в този свят веднага- ако е готов да потърпи 5 г примерно, може и да се озове там, но преди това му е гарантирана мизерия, която в БГ никога дори не е сънувал, че може да има и това е напълно нормално;
иначе имигранта във всяка страна се чувства леко странно и неудобно поне в началото и това също е нормално;
за имиграция има и други дестинации- испания например, франция - познавам българи живеещи там и те са много доволни от живота си след 5 г.
ако всички българи в каната са доволни след 5 г значи всичко е наред с имиграцията им.
точно така мисля по въпроса:)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Мосю Питър Пан, а вие къде точно битувате, за да давате такива указания? Относно БГ мизерията не знаете нищо със сигурност, за да го знаете трябва или да сте настоящ или бивш социален работник иначе уверявам Ви нищо не можете да знаете по въпроса! В Испания пък почти никой не се реализира по специалността си за разлика от Канада, където вече дори има нещо като браншови организации на българи от някои специалности на висшето образование /примерно инженери/ Не се заяждам, да уточня просто внасям малко реалистичност, надявам се. Минах от доста места в БГ като дипломирана, а преди това и не, така че се чувствам обективна по въпроса. Много моля не отчайвайте предварително хората избрали вашия /евентуално/ път, а ако битувате някъде тук в България не пренасяйте собствените си страхове и произтичащ от тях национализъм върху хората, които търсят по-добра среда за себе си и за семействата си!
Публикувай отговор