Пренасяне на литература

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Dild
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 5:01 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Пренасяне на литература

Мнение от Dild »

Попадна ми тема от преди няколко години,за хора,който са пренасяли на преференциални цени литература/речници,учебници,книги и т.н./ .Има ли някой информация по въпроса?
DCS - 26.09.2006г.
Потвърждение - 03.11.2006г.
Интервю - 04.05.2007г.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от plamsht »

.
Последно промяна от plamsht на Чет Фев 10, 2011 3:54 pm, променено общо 1 път.
Dild
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 5:01 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Dild »

Имам предвид да пренесеш тази литература,която на теб ще ти е необходима.Преди е можело да ти я таксуват на летището като 3 -ти куфар да речем,но не като свръхбагаж,а на много ниски цени.Сега обаче немога да намеря информация по въпроса.
DCS - 26.09.2006г.
Потвърждение - 03.11.2006г.
Интервю - 04.05.2007г.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Питай в компанията , с която ще летиш- те определят теглото на багажа. Аз лично, това го чувам за първи път.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Използвай пощите. Имат тарифа за изпращане на печатни произведения, доста евтино. Или поне беше преди време. Сега може и да се е променило нещо.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Reigne Margot

Мнение от Reigne Margot »

Мога да кажа за Еър Канада.
Полетите до Европа ти дават право на 2 куфара по 23 кг. Ако имаш повече килограми те таксуват на допълнителен килограм.
Ако обаче имаш допълнителeн куфар те таксуват 225$ независимо дали куфара тежи 1 или 23 кг.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Dild написа:Имам предвид да пренесеш тази литература,която на теб ще ти е необходима.Преди е можело да ти я таксуват на летището като 3 -ти куфар да речем,но не като свръхбагаж,а на много ниски цени.Сега обаче немога да намеря информация по въпроса.
Ех, къде останаха времената когато разрешавата през океана 2х32 килограма, а не 2х23. Незнам авиокомпания която да предлага подобна услуга за пренос на литература, а книгите за съжаление тежат.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
kanka
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Дек 14, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kanka »

По последна информация от Български пощи, преференциална тарифа за печатни произведения няма. На въпроса ми колко ще струва колет от около 10 кг за Канада, отговорът беше: "10-11лв" :twisted: :lol: :shock: :nut: :briah:
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

колко ще струва колет от около 10 кг за Канада, отговорът беше: "10-11лв"
Това просто не може да е вярно. Аз мисля , че поне 20 - 30 лв за колетче до 2 kg... :?:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

7George написа:
колко ще струва колет от около 10 кг за Канада, отговорът беше: "10-11лв"
Това просто не може да е вярно. Аз мисля , че поне 20 - 30 лв за колетче до 2 kg... :?:
до 2 кг е 23 лв, за 0.5 кг е близо 10
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Мнение от vio »

Ние изпратихме 4-5 кашона по 5кг книги по пощата още преди да дойдем - на адрес на познати тук. Тогава действително пощите имаха преференциални цени за печатни материали, но това е преди повече от 5 години. Доколкото знам сега вече цените са еднакви за всякакви пратки. Бабите като пращат подаръци гледат да е колетче до 2 кг и им струва от порядъка на 26 лв. Пробвай да намериш някой бг-канадец, който пътува от БГ за Канада и няма много багаж и пращай по него. Сигурен съм че има услужливи хора - в крайна сметка книги са, не храни или алкохол. Аз бих ти помогнал, но в близките една-две години сме предвидили други дестинации за пътуване и в БГ ще сме най-рано 2010г. Успех!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Vio, мисля че твоето мнение бях чела и преди, затова проверявах преди 2-3 седмици и цените са доста високи. В сайта на български пощи има инфо.
Тук има цени: http://www.bgpost.bg/Bul/Rates/price_Pa ... tional.htm
и разпределенеито по зони: http://www.bgpost.bg/Bul/Rates/country_zones.htm

Kanka, къде те излъгаха, че струва 10 лв. :rotfl:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Вио , за съжаление , аз например като се връщам от БГ нося книги , грънци и от сорта , всеки гледа нещо да донесе , ама може и да се намери някой само с лаптоп :D
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

Аз мога да взема в посока България само писма - понеже имам два куфара с подаръци за една принцеса. :D Освен това не пътувам директно до България, ще си стоварвам куфарите в Европа. За щастие ще ме чакат наши хора. :D Но няма да откажа. Не знам как да стане координацията, нямам много време да мисля как да ми ги предадете. Ако има желаещи обаче, ще решим въпроса.
В посока Канада няма да имам багажи (освен лаптопа :D ) и моите лични парцали (които все са в повече :lol: ). Мога да взема писма и литература, но пак не ми се мисли върху координацията, щото имам само пет дена на българска територия, а имам близки хора и много приятели, които искат да ме видят. :D Но пак казвам, при желание и нужда, ще се заема да помисля. :)

Joana
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
ludgidiya
Мнения: 83
Регистриран на: Нед Фев 15, 2004 5:53 am
Местоположение: BG Varna

Литература

Мнение от ludgidiya »

Здравейте! Имам отговор на вапроса за изпращане на литература, не за пренасяне. БГ пощи имат добри цени за литература изпратена в чувал по чл.12 от техния правилник. До 5 кг цената е 35 лв + 3 лв такса за незнам какво(еднократна) а за всвки следващ килограм по 7 лв. и така до 30 кг. Това съм го проверявал на 01 февруари.
Разбира се имат изисквания за чувала.... и адреса трябва да е на специална дървена или друга твърда нечуплива табелка и неизтриваем.
Поздрави!
ПОСТОЯНСТВОТО Е В ОСНОВАТА НА ВСЕКИ УСПЕХ!
Публикувай отговор