Kанада -рай за кадърниите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

Varna10 написа:
и един камион с нает на него шофьор не вадел 7-8000д. на месец ами 1500-2000 и ,ако е по стар и се счупи вмвсто крачка напред съм 2 назад.
Баткото мамиш ни ти новите имигранти да не идваме в Канада за да не бръкнеме и ние в кацата с меда, да намажеме и ние от него, а самия ти седиш там и гребеш здраво с чирпака.
.


Нещо си се обьркал тука. Батето нищо не гребе от системата. От системата гребем такива като мен ( задльжняли до мозька на костите ) и банките.
Докато някои си дьржат успехите от трьстиката в банките и сьнуват врели некипели, банките ги дават на такива като мен и най-малкото си удвояват инвестицията.
Доколкото за такива като мен, гребането е много мощно. И тогава когато ще спра да греба пак ще спе4еля, най-малкото семейството.
chinois

Мнение от chinois »

Целия проблем е, че отдалеч се виждат мнооогото пари, а от по-близо става видна и тръстиката! :lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей това е най точната приказка дето каза.
а батето пари в банката няма .квото е изкарал и изкарва гледа да го набута в някоя недвижима собственност,но понеже е мъдър човек и се вслушва в съветите на по мъдрите и по знаещите изобщо няма нищо напротив да задлъжнее до мозъка на костите си на банките ,щото къде ,къде по добре е те да имат да вземат,а той да има да дава.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
chinois

Мнение от chinois »

bateto ! :beer:
Видя ли колко е полезен форума! Разбрал си къде е истината! Сега като дръпнеш един втори заем и вече хотела придобива очертания! :lol:
Varna10

Мнение от Varna10 »

Само кухи български кратуни могат да си въобразят, че единствения проблем на местното население е да има 300 К, с което те го превъзхождат.
Само кухи българо - поканатчени кратуни не разбират и не виждат силата на капитала в кеш когато го имаш в сравнение с когато го нямаш или го имаш но е взет на заем .
Ще използваме примера на баткото с договор за 5 години на изплащане. Вноска на изплащане от 3000 $ * 60 месеца = 180 000 плащаш за камиона ако е на изплащане в същото време цената е 120 000 и ако им покажеш 115 000 кеш съм сугурна че ще си стиснете ръцете и камиона е твой за 115 000.
65 000 $ спестени, с толкова се вдига дохода на собственика ако камиона е платен в кеш.Това са над 50 % от цената на камиона защото имаш собствени средства.
Който каже че 50 % са малко да ходи да се гръмне.
chinois

Мнение от chinois »

Varna10 написа: ...
65 000 $ спестени, с толкова се вдига дохода на собственика ако камиона е платен в кеш.
....
Купи си 10 камиона и така ще си вдигнеш дохода с $750 000(за количества отстъпки :lol: )! :lol: А най-важно е какъв е курса при смяната! :lol:
Да ама ако си ти седи кеша, можеш да го вложиш и да получаваш лихви, които се губят ако си купиш камион с кеша!
:lol: :lol: :lol:
Varna10, този път успя да ме разсмееш! :lol:
Последно промяна от chinois на Нед Окт 28, 2007 6:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Varna10 написа:
Само кухи български кратуни могат да си въобразят, че единствения проблем на местното население е да има 300 К, с което те го превъзхождат.
Само кухи българо - поканатчени кратуни не разбират и не виждат силата на капитала в кеш когато го имаш в сравнение с когато го нямаш или го имаш но е взет на заем .
Ще използваме примера на баткото с договор за 5 години на изплащане. Вноска на изплащане от 3000 $ * 60 месеца = 180 000 плащаш за камиона ако е на изплащане в същото време цената е 120 000 и ако им покажеш 115 000 кеш съм сугурна че ще си стиснете ръцете и камиона е твой за 115 000.
65 000 $ спестени, с толкова се вдига дохода на собственика ако камиона е платен в кеш.Това са над 50 % от цената на камиона защото имаш собствени средства.
Който каже че 50 % са малко да ходи да се гръмне.
срещу извесно заплащане мога date консултирам в камионджиския бизнес
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:ей това е най точната приказка дето каза.
а батето пари в банката няма .квото е изкарал и изкарва гледа да го набута в някоя недвижима собственност,но понеже е мъдър човек и се вслушва в съветите на по мъдрите и по знаещите изобщо няма нищо напротив да задлъжнее до мозъка на костите си на банките ,щото къде ,къде по добре е те да имат да вземат,а той да има да дава.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
батка само да имаше кой да ти отпусне тия пари с които да купиш нещо ;)
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Здравейте на форумците, емиграцията в канада си ми е било цел от доста време (5-6 години). Като първа стъпка предприех престой в Англия, намерих си свястна работа тук (Лондон). На практика имам и сумата, имам и езикова подготовка и опит, но напоследък започвам да се замислям. Тук живота също не е лек, работата не е сигурна като навсякъде, но поне работа се намира за сега. България е близо, часовата разлика не е голяма и се понася сравнително леко при пътуване. Имам един въпрос, веднъж съпил на канадска земя, мога ли веднага да кандидатствам за моргич, или трябва да мине някакъв период за доказване на добра кредитна истори, постоянни приходи и т.н. Насочил съм се към Ванкувър, но чувам че е един от най скъпите градове. Кой бихте ми препоръчали?
chinois

Мнение от chinois »

emodonkov написа:Здравейте на форумците, емиграцията в канада си ми е било цел от доста време (5-6 години). Като първа стъпка предприех престой в Англия, намерих си свястна работа тук (Лондон). На практика имам и сумата, имам и езикова подготовка и опит, но напоследък започвам да се замислям. Тук живота също не е лек, работата не е сигурна като навсякъде, но поне работа се намира за сега. България е близо, часовата разлика не е голяма и се понася сравнително леко при пътуване. Имам един въпрос, веднъж съпил на канадска земя, мога ли веднага да кандидатствам за моргич, или трябва да мине някакъв период за доказване на добра кредитна истори, постоянни приходи и т.н. Насочил съм се към Ванкувър, но чувам че е един от най скъпите градове. Кой бихте ми препоръчали?
Разбирам аз що пишеш в таз тема - щото си кадърен! :lol:
Няма да се притесняваш! :lol:
Когато искаш тогава можеш да кандидатстваш и при това за какъвто ти харесва моргич. След туй чакаш да видиш какво ще решат. :lol:
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

chinois написа: Разбирам аз що пишеш в таз тема - ...
Ей това очаквах да прочета, просто се чудех кой ще го напише... ами да речем че ви е много шибан форума и човек тругно се ориентира в него, нямам много време и да се ровя защото е 1:30 а утре съм на работа, а и темата ми се стори подходяща, ама както и да е, благодаря за загубеното време
chinois

Мнение от chinois »

Драги emodonkov!
На такъв въпрос - такъв отговор! :lol:
Това е май най-сложния въпрос на кой и колко пари на заем можеш да дадеш, но ти понеже си зает очакваш едносричен отговор. :lol:
Въпреки , че не можеш да се ориентираш във форума, благодаря за оценката! :lol:
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

chinois написа:Драги emodonkov!
На такъв въпрос - такъв отговор! :lol:
Това е май най-сложния въпрос на кой и колко пари на заем можеш да дадеш, но ти понеже си зает очакваш едносричен отговор. :lol:
Въпреки , че не можеш да се ориентираш във форума, благодаря за оценката! :lol:
Ще обясня какво ме притеснява, в нашия форум (bghelp.co.uk) скоро се дискутира една тема която ме шокира, че в канада приходите били ниски, цените високи, работа не се намира лесно, поне не и подходяща според образованието. И аз както живеех с идеята след година-2 да емигрирам сега се замислям дали да не остана тук, или да не се насоча към австралия. Определено ще бъде в англоезична държава от commonwelth и тази ми цел беше канада. Темата беше повдигната от наш сънародник в канада, който иска да се премести в Англия. Не мога да разбера, наистина ли са толкова лоши нещата при вас
chinois

Мнение от chinois »

Това е друга работа, ама сега ще получиш поне 40 различни отговора, според това, кои за какъв се смята себе си уинър или лузър. :lol:
Ми ела да видиш и ще провериш каква е твоята Канада! :lol:
Няма начин как да познаеш каква е водата в едно езеро ако не скочиш в него! С пръста не става ! :lol: Ако си в една кула как да узнаеш нейната височина? :lol:
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

chinois написа:Това е друга работа, ама сега ще получиш поне 40 различни отговора, според това, кои за какъв се смята себе си уинър или лузър. :lol:
Ми ела да видиш и ще провериш каква е твоята Канада! :lol:
Няма начин как да познаеш каква е водата в едно езеро ако не скочиш в него! С пръста не става ! :lol: Ако си в една кула как да узнаеш нейната височина? :lol:
Имаш предвид че трябва да се скочи от нея :D , сигурно си прав, малко скъпа ще ми излезе тая разходка, но сигурно ще се пробвам. Сега докато чаках отговор се поразходих из форума, намерих няколко теми, където се дискутира проблема. А по тая тема, човек ако е кадърен намира рая навсякъде.Съжалявам че се изтропах на тази тема при мен стана доста късно, това ще ми е последния пост за днес, утре мисля да продължа по темата, благодаря ти за отзивчивостта
Заключено