Kанада -рай за кадърниите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Луд умора няма :D
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Varna10

Мнение от Varna10 »

Аз може да съм блондинка от морето нo бриза не ми е издухал мозъка.
Нещата тук се променят много бързо.
Бизнесмените с дългокраките хубави дами вече не искат да почиват на нашето море заедно с безработни германци а и то един летен сезон няма и 3 месеца в годината.
Сега е модерно да се ходи в Турция, Гърция, Италия, Монако там искат дамите на бизнесмените. Хем на шопинг хем на почивка.
Затова смятам че Канада особено прериините провинции ще са успешно място за правене на бизнес.
Ще мляска прерииния реднек хамбургери, пържоли или друго меню за масовия потребител а Гърция, Италия или Монако само ще ги сънува.
След като на 800 - 1000 км няма къде другаде да иде ще хрупка реднека и резервация за следващия път селд месец ще прави.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Мнение от jovani »

"Морското момиче Варна..." - идеята ви, колкото и странно да звучи е напълно реализируема. Преди време проверявах риъл естейт цените в Манитоба в някакъв сайт (такива сайтове има много и всеки може да ги търси и преглежда) и попаднах на една обява за хотел - беше изграден в добре известният у нас стил "североамерикански кубизъм" - 3 етажен паралелепипед, извисяващ се насред нищото, без балкони или някакви други освежаващи конструкцията елементи - само прозорците издаваха принадлежността на сградата към категорията "човешка обител", а не склад или мол например. Имаше към 40-ина стаи и огромен ресторант с кухня. Цената му се обяваваше на 169 000 канадски долара - напълно във вашите възможности, доколкото разбирам...

Но това, за което вие не сте си направили сметката според мен са дългите студени нощи, когато снегът е затрупал всички пътища, водещи до вашият хотел и мисълта за цивилизовани, слънчеви места като Монако, Гърция, Италия и дори Турция си остава една неосъществима мечта. Единствените посетители до които ще имате контакт са местните реднеци, живеещи в близката околия с радиус 800-1000 километра, както и някой и друг заблудил се турист, ловец или блуждаещ странник с които ще стоите до късно пред камината, ще отпивате от бирата и ще си спомняте за някогашните славни времена.

Понятия като "бизнес", "печалба", "маркетинг" много бързо променят смисъла си на такива места и се трансформират в една непрестанна "борба". Борбата за оцеляване сред природата.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Аман от глупави разсъждения, поучения, разкази, мнения и т.н.... :evil:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Varna10

Мнение от Varna10 »

Единствените посетители до които ще имате контакт са местните реднеци, живеещи в близката околия с радиус 800-1000 километра, както и някой и друг заблудил се турист, ловец или блуждаещ странник с които ще стоите до късно пред камината, ще отпивате от бирата и ще си спомняте за някогашните славни времена.
Джовани мерси за безплатната консултация. Лошото в случая че консултанта никога не е бил в прериините провинции собственик на мотел или ресторант ако изобщо е бил в Манитоба. От писанията му мисля че Джовани живееше в Монтреал или Торонто.
Дори и да си прав Джовани за дълбокия сняг убедена сам че хората са намерили начин да се придвижват от една точка до друга крайки джипове, пикапи или дори моторни шейни както правят планинските спасители на Боровец с които ходят до кръчмата вечер за да изпият по едно питие.
По добре собственик на хотел до камината с харчещия пари реднек, турист или ловец от колкто пред компютъра във форума без да изкарваш нищо дискутирайки колко са изиграните камилчета в Канада и какви връзки трябват за да работиш нещо по така.
chinois

Мнение от chinois »

ilka написа:
chinois написа: но никъде няма организация за защита на белите, хетросексуални, работещи мъже. Е тогава се уплаших истински! :shock:
значи е време да я основеш тази организация :) ти ще си нашия светъл пример :beer:
Айде, айде! :lol:
Докато пишеше хълбой тука не разговаряше с мени! А сега светъл пример,а! Щот видя яхтата у другата тема! :lol:
Илке! :lol:
Чай да те питам нещо, значи! :lol:
Щото съм разбрал ,че ги разбираш високите технологии и спецялно логическите последователности и следствия.Значи представи си , че си един богаташ. Ама богатейши! И решиш да се местиш в Канада! С парите барабар! Значи аз съм сигурен , че ще ги трансферираш през Хъла, ама въпроса ми е друг. Как ще вземеш решение какво да ги правиш. Не те питам дали ще се запишеш на училището на Хъла за бизнесмени. Дали пък няма да си помислиш да правиш същото каквото и в БГ. И дали пък няма да земеш малко пари па да идеш да видиш какви са тия твой бъдещи клиенти. И тогава , как ще събереш сведение?Като отидеш в кръчмата на социяладжиите и ги питаш как си представят те туй бизнес начинание или като търсиш информация , която да препровериш и да оценяваш сама ? И дали ще оборваш и иронизираш всички и ще обясняваш на всички колко пари имаш ? Щото с тоз характер представи си, че откриеш хотел/кръчма/гостилница и дойде Джон Червениянек и като пие бира (330 мл) и половина и се напие и като почне да разправя (както всяка вечер) как е убил 16.5 мечки с нож и на седемнайстата и е отгризал със зъби оная работа и ако не се заливаш в кръшен смях, той следващия път ще отиде да ги разправя тез неща и главно да си пие бирата отсреща. Щото хората някак си са живяли и преди ти да дойдеш, а и ще продължат да живеят, ако си отидеш.Като познавам благия ти и отзивчив характер и най-вече огромната ти заетост с високите технологии, не разчитам на отговор , но за мен стига и само дето ми изслуша/изчете въпроса! :lol: За което предварително ти благодаря! :lol:
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

chinois написа:
ilka написа:
chinois написа: но никъде няма организация за защита на белите, хетросексуални, работещи мъже. Е тогава се уплаших истински! :shock:
значи е време да я основеш тази организация :) ти ще си нашия светъл пример :beer:
Айде, айде! :lol:
Докато пишеше хълбой тука не разговаряше с мени! А сега светъл пример,а! Щот видя яхтата у другата тема! :lol:
Илке! :lol:
Чай да те питам нещо, значи! :lol:
Щото съм разбрал ,че ги разбираш високите технологии и спецялно логическите последователности и следствия.Значи представи си , че си един богаташ. Ама богатейши! И решиш да се местиш в Канада! С парите барабар! Значи аз съм сигурен , че ще ги трансферираш през Хъла, ама въпроса ми е друг. Как ще вземеш решение какво да ги правиш. Не те питам дали ще се запишеш на училището на Хъла за бизнесмени. Дали пък няма да си помислиш да правиш същото каквото и в БГ. И дали пък няма да земеш малко пари па да идеш да видиш какви са тия твой бъдещи клиенти. И тогава , как ще събереш сведение?Като отидеш в кръчмата на социяладжиите и ги питаш как си представят те туй бизнес начинание или като търсиш информация , която да препровериш и да оценяваш сама ? И дали ще оборваш и иронизираш всички и ще обясняваш на всички колко пари имаш ? Щото с тоз характер представи си, че откриеш хотел/кръчма/гостилница и дойде Джон Червениянек и като пие бира (330 мл) и половина и се напие и като почне да разправя (както всяка вечер) как е убил 16.5 мечки с нож и на седемнайстата и е отгризал със зъби оная работа и ако не се заливаш в кръшен смях, той следващия път ще отиде да ги разправя тез неща и главно да си пие бирата отсреща. Щото хората някак си са живяли и преди ти да дойдеш, а и ще продължат да живеят, ако си отидеш.Като познавам благия ти и отзивчив характер и най-вече огромната ти заетост с високите технологии, не разчитам на отговор , но за мен стига и само дето ми изслуша/изчете въпроса! :lol: За което предварително ти благодаря! :lol:
ей незнам илка ама аз го изчетах
заслужавам потупване по рамо и биррраааа :beer:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
chinois

Мнение от chinois »

премиер веню- премиер серви!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
chinois

Мнение от chinois »

Туп!
Туп!
Пляс! :oops:
УУпс! Туй се получи доста по-ниско от рамото! :oops:
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

chinois написа: 1. Значи представи си , че си един богаташ. Ама богатейши! И решиш да се местиш в Канада! С парите барабар! Значи аз съм сигурен , че ще ги трансферираш през Хъла, ама въпроса ми е друг.
2. Как ще вземеш решение какво да ги правиш.
3. Като познавам благия ти и отзивчив характер и най-вече огромната ти заетост с високите технологии, не разчитам на отговор , но за мен стига и само дето ми изслуша/изчете въпроса! :lol: За което предварително ти благодаря! :lol:
:lol: :lol: :lol:
по т.1 - кофти мнение имаш за мен - да не ми е изпила чавка акъла, че да се доверявам на форумни "финансисти". :roll:
по т.2 - ти консултация ли искаш :P ( ако въпросът е сериозен, в което нямам никакво основание да вярвам :P - отговорът е - ами няма да питам по форуми за това :) )
по т.3 - мдаа...а този пост какво е според теб :roll: 8)
пак сме тук :-)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

варна 10,явно и ти си повлияна от ;митове и легенди за канада; ,активно развивани и в този форум за да вземеш решение за имиграция при твоето положение.аз съвети няма да ти давам ,нито за камионджийството нито за някоя и друга област,защото каквото и да кажа нма да го чуеш ,ти си си решила да оставяш питамното и да гониш дивото,да си чупиш главата.ами не е възможно да те предпазя ,чупи си я ,а ние ще гледаме сеир като дойдеш тука и започнеш да ревеш по форума защо ги слушах аз тия позитивните,те нещата не били толкова розови както ми ги обесняваха и един камион с нает на него шофьор не вадел 7-8000д. на месец ами 1500-2000 и ,ако е по стар и се счупи вмвсто крачка напред съм 2 назад.
с най добри пожелания. :wink:
Varna10

Мнение от Varna10 »

и един камион с нает на него шофьор не вадел 7-8000д. на месец ами 1500-2000 и ,ако е по стар и се счупи вмвсто крачка напред съм 2 назад.
Баткото мамиш ни ти новите имигранти да не идваме в Канада за да не бръкнеме и ние в кацата с меда, да намажеме и ние от него, а самия ти седиш там и гребеш здраво с чирпака.
Собствениците на камиони там не могат ли да смятат се чудя аз? Ако печелят по 1500 $ на месец от камион / както ти пишеш / а камиона струва 100 000 $ това е доста лош финансов резултат. Нали тези пари за камиона в повечето случаи са на заем и за тях се плаща лихва? Ако лихвата е 9 % както е в БГ ще трябва да платят 9000 $ за лихва на година и така за тях остават само 9000 $ на година.
Ще са необходими повече от 11 години за да си върнат парите дадени за камиона и чак след това да почнат да печелят от него а през това време камиона не трябва да се разваля, да се ремонтира, да му се сменят гуми, да се плащат застраховки и данъци.
Батко нещо ни будлакаш ти.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Що се правиш на разсеяна и не четеш внимателно точно какво съм написал по горе та да не ме караш да си губя времето в допълнтелни разяснения.но понеже си ми симпатична най вече с наивитета си за теб лично ще го направя.
по горе ти написах колко чисто пари изкарва един камион на месец при положение,че ти го кара друг шофьор на който плащашзаплата 1500-2000д. по тоя начин ти отговорих ,че ония 7-8000 д. за които си мечтаеш са химера.ако всичко това което на теб ти се иска ,аз досега да съм станал милонер и отдавна да си вея задните части някъде по бермудите ,но сметката е съвсем друга.ще ти дам пример за чисто нов камион и за добър контракт.разбивката е за месец:
-камион/Волво,Фред,Интер,Питър/нов цена от 120К до 150К
-5 год лиз-2700 до 3000д.на месец
-застраховка-1000д. на месец
-една дузина лайсъни-100д. на месец
-такса за регистр. номер-200 д. на месец
-поддръжка ,ежемес. смяна на масло,гресиране,филтри,ремъци ,миене и гуми които се сменят веднъж в годината разбито на месец-600д.
Това са абсолютно задължителни разходи от които не можеш да избягаш,жив умрял ти висят на врата всеки месец.
Значи смятаме -4600д/груба=.-200д/
Сега какви са приходите :
-средно един камион върти 10 до 12000 мили на месец,толкова поне по закон можеш да направиш ,ако спазваш разрешеното за каране време в денонощие -за Ка-13 часа за УСА-11 часа при средно ограничение на скороста 65 мили/около 100км.ч./
-добър контракт се счита ,ако вземеш средно 1,30д. на миля и фирмата която ти дава работа ти осигурява 3000 мили на седмица и бързо товарене и разтоварване за да не се губи време,най общо казано.
При тоя пример който е класически за бизнеса/разбира се има и стотици вариации/ за 12000 м. на месец получаваш :
-15600 д.
Усреднено един камион гори 50лт на 100 мили,за 12000 мили това прави 6000лт нафта по 0.80ц-4800д.
4600 присъщи разходи +4800 гориво =9400д месечни разходи
15600-9400=6200д.
6200д ти е печалбата за месец ако ти сам си караш камиона ,но не забравяй ,че на нея ще трябва да платиш данъци брой едно 1000 на месец с доста машинации.
към тия 5200 д. които ти останата прибави макс 800д на месец които ще получиш от продажбата на камиона след 5 год експлоатация.
каква е картинката обаче ,ако имаш шоф. и му плащаш заплата :
-38-40 цента на миля е стандарта ,при 12000 мили това прави 4800д. заплата за шоф.
6200-4800=1400-200/данък в/у печалбата/=1200 +800/остатъчна стойност при продажбата на камиона =2000д.
Това е цифрата 2000 д. ти е печалбата от един нов камион ,ако го кара наемен шоф. ,пример който си дала ти ,а не мечтаните 7-8000д.
Аз заради това и ти написах по горе моите съображения и как после като дойдем тук ревем ,щото слушахме сульо и пульо с розовите очила ,а тя картинката се оказала друга.
Едно уточнение ,сметката която ти дадох е за нов камион и както ти прави впечетление не са включени разходи за ремонт понеже се поемат от гаранцията и се заплащат от продавача.За камин купен след гаранция ,т.е. в най често срещания случай след 5тата му година ремонтите си ги поемаш ти.Лиза на такъв камион е 1300-1500 на месец,но разликата от цената на новия отива за ремонти.играта е ,ако имаш късмет и не се счупи да спечелиш някой лев от цялата операция.
Както казах и по горе има поне стотина други вариации,като например ,контракта да ти е над 1,30,да навъртиш по вече от стандартните 12000м,плащат тук таме иза някои и други работи,но цифрата се върти там някъде дали със стар дали със нов камион ,остават ти около 6-8000 д на месец ,ако сам въртиш геврека.
А,ако се чудиш ,що ги пиша едни такива ,а не се махам от тук ,ами стоя и да греба в кацата с меда ти отговарям веднага -Защото нямам 200К ЕУ.Ако ги имам отдавна да съм си бил камшика от тук.
След тази разяснителна операция ти остава единственно,да почерпиш и да смъкнеш розовите очила,обаче що ли си мисля ,че си някой наш стар форумен герой с нов никнейм. :wink:
chinois

Мнение от chinois »

Здравей bateto !
Аз ти благодяря за изчерпателната информация по въпроса. Отлично написано и обяснено.Демонстрираш отлично познаване на матеряла и добър анализ на същия.Това което ти липсва е отговора на въпроса: Колко камьона трябва да има минимално една фирма за да работи? :lol: И допълнително разяснение за хората четящи отдалеч: Как се зимат контракти?Как се печели доверие? И как хората ти поверяват камьон за 130к+ заедно със стока и т.н. :lol:
Само да обясня за потенцялни камилчета.
Значи тука има хора, които са израстнали в този бизнес и родителите им са били в него а дядовците им са имали каруци, с които са правили доставки. Например такъв бизнес има Пол Мартен. :lol: Само кухи български кратуни могат да си въобразят, че единствения проблем на местното население е да има 300 К, с което те го превъзхождат. :lol: От друга страна то така става. :lol: Нека доидат и донесат парите и да се пробват. :lol: Затова българите идват в Канада, а не канадците в БГ. :lol: Ама аз съм относително устойчово установил се тук и в моите интереси е да има повече свежа кръв тук. :lol:
chinois

Мнение от chinois »

Като дойдох в Канада,Монреал преди повече от 5 години един микробус, които извикаха спецялно на летището заради мен, защото бях с 6 големи куфара и сме трима души и дори големите местни коли не можеха да ме вземат ми взе 36.5 за да ме закара на около 25 км. :lol: Изобщо не ми се дискутира, колко струва лиценза и Тойота Сиена на 1-2 години и кои колко печели! Просто отидох при диспечара на такситата. Говорих с него и той след като разбра за какво става въпрос ми каза, че ще ми докара микробус и цената до там където отивам е около 35-40 долара.
Въпрос с повишена трудност!
Колко ще ти вземе 25 годишна жигула от летището до люлин на сам човек с чанта? :lol:
Заключено