Курсове по френски език в Пловдив?

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от sakrovi6te »

На нас от Алианс-а ни казаха, че касовите бележки, които ни дават при плащане на курса са достатъчен документ за възстановяване на парите евентуално в Канада. Но доколкото съм запознати, пари се възстановяват само за курс, който си карал след като вече си минал интервю и си получил сертификати.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от MilenaTri »

Това е така, възстановяват се средства за курсове след получен сертификат. Но за съжаление касовите бележки не са достатъчен документ. Изисква се и подпиасн и подпечатан формуляр от училището, провело курса, а те отказват да подпишат такъв с основанието, че нямали право, защото сме нямали 3 изкарани курса при тях. Не съм много съгласна с това, затова питам дали някой е минал по този път.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от sakrovi6te »

Не съм искала друго, но когато плащахме изрично ни казаха, че касовата бележка била документа, с който някой ден може да си възстановим пари. Да не говорим, че въобще не бяха наясно, че това става, ако си платил след сертификатите. Въобще не искам та говоря за тях, понеже трябва нова тема да пускам. Честно казано съжалявам, че си дадохме парите при тях.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от Ivo_wind »

Алианс Франсез Пловдив се превърна в най-голямото разочарование за мен! Макар че по в началото на темата бях казал нелоши неща за тази организация. В крайна сметка госпожа Фани(директорката) успя да ме убеди, че когато един човек, който не е ЧОВЕК успява да превърне Алианс-а който ръководи в НЕАЛИАНС.Лъжите там са безкрайни.
Това с осребряването на парите е най-голямата ЛЪЖА.По-обидното, че те гледат в очите и пак те лъжат! Лъгаха ме и за много други неща, но сега в момента не ми се пише за това.Мили хора , намерете си частни учители и не си губете времето с Алианс Българез.Наричам го така, защото там нещата са така побългарени, че не е останало нищо френско!
27.05.2011 - Vienne
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от sakrovi6te »

Подкрепям те абсолютно - роман мога да напиша за Алианса - като започнем от условията, в които се учи и ред подобни. Бях стигнала до там, че да пускам мейл до Френския културен институт и посолството на Франция. Просто никога там няма да се върна да уча френски, въпреки, че от втората ни преподавателка съм мнооооооого доволна.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от mariqpetrova »

Искам само да добавя и аз моето разочарование от Алианс-а. И мен ме лъгаха за това че възстановяват парите за курса.Минах две нива и за трето изобщо на се записах мака че преподавателката ми беше много добра( и всъщност тя -Капка Тодорова ме подготви за интервюто). Ако трябва да посъветвам някого бих казала -намерете си добър учител.
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от 24022012 »

Така като ви чета колко сте разочарованите от Алианса, явно добре сме направили, като не се записахме там :D Не стига разликата в цената, ами и много превъзбудена история, много на важни ми се правеха секретарките. Исках да записвам 2 ниво, първо ме накараха специално час да си запиша да ходя да ми проверяват нивото и като отидох на уговорения час ми заявиха че местата били свършили за групата. Ми като са свършили да ми се бяха обадили, имаха ми телефона, а не да се чудя кой да ми гледа детето, за да им ходя на крак да ме изпитват :fubar:
pufinka
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:22 am

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от pufinka »

Алианс Франсез е на 100% частна организация. Няма нищо общо с Френския културен иститут , нито с френското правителство.Издържа се чрез дарения и самоиздръжка.За България седалището е в Пловдив, с една дума в България няма някой, който да е над Фани Брадинска (шевката в Пловдив) Ето точно от тук произтича и цялата нейна превъзбуденост, високомерие и некоректност.Съответно същото е и поведението на двете секретарки-коконки! В Алианс Франсез Пловдив битува желязната практика , щом си се явил на входно ниво и примерно презкачаш две нива при тях, просто няма да те запишат на курс при тях, защото си имал наглостта да се подготвиш сам или пък си инвестирал в частен учител и не си налял тези пари при тях.Ще те лъжат близо година, че все още няма курс за твоето ниво , докато случайно не срещнеш някой познат и разбереш, че той е изкарал същото това ниво през това време през което те лъжат, че няма желаещи! Малката разлика между теб и твоя познат е , че той е изкарал предишните две нива при тях съответно е налял пари при тях и съответно им е симпатичен!Сърбах я вече тази попара много здраве на този Алианс!
Interview: 11.04.2013; 8:30 - uspeshno
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от sakrovi6te »

Аз нямам идея дали са на самоиздръжка или под шапката на някоя организация. Това за Френския културен институт и посолството го написах, понеже това бяха думите на директорката. Зимата учехме при непоносими условия, в една стая в мазето, без прозорци, страшна влага и студ и когато си поискахме друга печка, нейния отговор беше - фрнацузите ни натискат да правим икономии и идват на изненадващи проверки. В крайна сметка след постоянно мрънкане ни преместиха в друга стая.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Курсове по френски език в Пловдив?

Мнение от Ivo_wind »

Истинност в думите на директорката няма! Там нещата се украсяват така, че всичко да изглежда респектиращо, нафукано и важно в очите на курсиста.Безотказен метод за впечатляване на хората и набиране на курсисти! Шапката на Пловдивския Алианс е Алианс Франсез Париж.Нямат общо с френското правителство, нямат общо и с Френския културен институт (проверено е ).С една дума ако липсва цялата тази понпозност дерижирана от директорката, Алианса се оказва една най-обикновенна езикова школичка, неразличаваща се по нищо спрямо другите езикови школи в Пловдив.
27.05.2011 - Vienne
Публикувай отговор