Сервиз DnD (Димитри/Митко) - ул. Gouin - стойте далеч!!!

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
Аватар
Koutai
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 11:05 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Сервиз DnD (Димитри/Митко) - ул. Gouin - стойте далеч!!!

Мнение от Koutai »

Историята накратко - препоръча ми го познат, защото имах съмнение за виещ лагер. Той го потвърди и каза, че смяната ще струва 250 $ заедно с частта. Беше малко по-скъпо отколкото очаквах, но се съгласих, а и бях от съвсем скоро в Монреал и нямах други варианти. Митко купи лагера и го смени, стана бързо.
Уговорих се с него да смени и ангренажния ремък и маслото на колата при първа възможност, за да бъда сигурен в нея. Поиска ми 380 $ без фактура за ремъка или 450 със, избрах естествено първия вариант. Ползвах колата около 15 000 км (1 година) и я продадох на близък приятел. Уверих го, че ремъкът и консумативите и са сменени и че няма нужда да прави каквото и да е било по нея следващите 10 000 км минимум. 3 месеца по-късно ремъкът на колата се скъса, приятелят ми се обади в една зимна вечер да ми каже, че колата е загаснала на магистралата (естествено). В най-близкия сервиз, в който я откарахме, ни увериха, че е АБСОЛЮТНО невъзможно ремъкът, който са извадили от колата да е на 15-18 000 км, показаха ни го - беше целият напукан и с видими следи от износване. Попитах ги дали е възможно ремъкът да е бил сменен, но да не са били сменени ролки/обтегачите му, тъй като реших, че Митко може да е решил да изкара малко пари за моя сметка, но че все пак е сменил ремъка, но от сервиза бяха категорични, че ремъкът не е бил сменян в последните 100 000 км минимум и че няма никакъв вариант да е бил дефектен примерно (китайски), просто целият се беше полуразпаднал и на места разнищил на конци. Заради скъсания ремък се наложи ремонт на колата за 1200$ (нов двигател).
Тъй като нямах фактура (по моя собствена вина) дори не си направих труда да се обадя на този лъжец и да му искам някакво обяснение...
Моят съвет - не ходете при този така наречен механик Митко от ул. Gouin. Не стига, че е скъпчия, но и измамник на дребно, който няма да се поколебае да ви изложи на риск, за да изкара няколко долара отгоре. Аз лично повече няма да стъпя там.
L. P. N
Публикувай отговор