Rona

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
blqsy4ko
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:36 am
Местоположение: Montreal

Rona

Мнение от blqsy4ko »

Чакаме си от април външната врата, след като през март седях цял ден вкъщи да чакам някой да се появи да взима мерки. След като така или иначе никой не дойде, но през юни цъфна писмо на врата, че началото на юли идват да я монтират. И почна голямото чакане, до средата на август, когато цъфна ново писмо лепнато с тиксо на вратата, че ще дойдат на 28.08 в 7:30 да инсталират. Извиняват се за закъснението и причиненото неудобство, ама били взели грешно мерките. Е, в крайна сметка наистина дойдоха двама сладури, ама не в 7:30, а 9:45. Ама по-добре да не бяха идвали. Към 10:30 ме зарадва единия с бодра новина: "Ми аз май съм се объркал с мерките, си'я шъ Ви оста'я таз врата, ма Вий не се тревожете, г'пожа, аз шъ ви я сложа тъй само, временно, до две седмици идвам с друга!" Викам му, абе, пич, как тъй се ги бъркаш тия мерки, пет месеца са това, а той почна да пее, ма кво пя, не разбирам толкова кебешки... А самата врата, майтап, тя с по 5 сантиметра от всяка страна дупка между касата и стената. и не мога да я затворя, щот да не се хаби с повече труд сложи само едната ключалка, а нея, за да я затвориш отвън, трябва да треснеш вратата. Ама тя пада със се касата...
Интересно по въпроса е, че вратите са стандартни, живея в кооперация със 7 апартамента, две врати смениха миналата година, те са си ОК, че и са същите.
Досега Хази се занимаваше с това, ама на мене нещо ми писна и му викам, Хази, това си е подигравка. Той вика виждам, ама аз съм платил 2 000 $ и нищо не мога да направя, ще си загубя парите. -Ми може ли тогава аз да им звънна? той вика може. И им звъннах, тази, с която си говорих, каза, че нямала право да говори с мен. Убедих я, че има. Не ме чуваше. и аз почнах да говоря по-силно. Всъщност и се разкрещях. хита беше като каза, че собственика бил в течение на нещата, питах на кои неща, може ли и аз да стана в течение, щото моите вещи са застрашени, и в крайна сметка кога ще имам врата, и тя ми каза: "Ми до няколко седмици, около 6 ни трябват обикновено, но сега имаме много работа и вероятно повече време ще ни трябва."
И аз не издържах и ѝ обясних, че това е дискриминация срещу мен, в качеството ми на емигрант.
Ако случайно получа врата /поне старата да ми върнат, тя се затваряше/ ще се похваля :)
Публикувай отговор