НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Мнение от pollita »

pollita написа:Здървеите,искам да споделя с всички нещастният си опит да преведа пари за разглеждане на документите в Австрия през UNION BANK.Заедно със семейството ми и ние като много други се борим да заминем за Канада.След като подготвихме всички документи{с не малко нерви и тичане,защото в БГ всичко става трудно :evil: },решихме да преведем и парите през съответната банка.Вече знам почти на изуст официалния сайт на Канадското правителство и там никъде не пише,че е необходимо парите да се преведат през някоя конкретна банка.Това за Union Bank сам го чела само тук в-бгцанада.Тази банка наистина има някакъв договор с канадското консулство,или поне така казват,но таксите през тази банка са различни-почти двойно по-високи :evil: .Аз реших да си преведа парите през клон на банката в пловдив.Бях страшно изненадана,когато ми саоб6тиха другите суми.Една много нахална служителка искаше да ми обясни как аз не съм на ясно.Предложих и да звъннем до посолството в София,но тя ми отговори,че дори и от там да и кажат друга сума,тяхната банка си имала тарифа.Та според мен те са си чисти шарлатани,решили да ограбят хората.След дълги разговори в банката,така и не стигнахме до консенсос.Обадих се и по други клонове на банката в различни градове и всички си бяха със същата тарифа.Та НЕ ПРЕВЕЖДАЙТЕ ПАРИ ПРЕЗ ТАЗИ БАНКА!!!!
Аз преведах сумата посочена в официалния сайт на Канада през друга банка.Преди 2 седмици получихме акюзе,че всичко е наред с превода на парите и документите.Пестете си парите за Канада и не наливайте излишни в безкруполни институции като Union Bank
Моля, пишете на кирилица! Следващ постинг написан на латиница ще бъде изтриван или преместен в подфорум Кофата.
За улеснение може да използвате например този сайт.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Мнение от def34 »

pollita написа:Вече знам почти на изуст официалния сайт на Канадското правителство и там никъде не пише,че е необходимо парите да се преведат през някоя конкретна банка.Това за Union Bank сам го чела само тук в-бгцанада.Тази банка наистина има някакъв договор с канадското консулство,или поне така казват,но таксите през тази банка са различни-почти двойно по-високи :evil:
Нима очаквате в официалния сайт на Канадското правителство да са описани всичките банки,за всички държави по света?!!!
Ето цитат от упътването на Канадското посолство в Букурещ, което отговаря и за България-"For residents and citizens of Bulgaria, all fees can be paid in Euro (EUR) at all designated branches of the Union Branch throughout Bulgaria. Please submit the original "Cash Deposit".
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Мнение от pollita »

Това,което съм написала се отнася за таксите за разглеждане на документи във Виена.До изкарване на виза още не съм стигнала,за да коментирам за Букурещ.Ако имаха някакви изисквания за получаване на парите чрез конкретна банка все някъде щеше да е споменато(дори ако се наложи да напишат за всяка страна поотделно).Логично е,ако имат договореност с някоя банка да е с цел намаляване на таксите по банковите преводи за кандидатите,а не отежняването им двойно,нали?
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Права си, аз също имах големи проблеми с тази банка и при Виена и при Букурещ. Става въпрос за клона до Кукления театър. Иначе после намерих една служителка в Клона на 6 -ти септември до линиите, която се оправяше по -добре.
При нас проблема беше, че точно тогава намалиха цените на таксите, но месец след намалението, банката не искаше да го признае и ми искаха по старите цени - а ние сме 4 човека, представи си :D Някъде в архивите я има цялата одисея :) Е, накрая успях, но не и без помощта на тази служителка.
Но доста нервни клетки ми умряха докато се борех с тази банка. :x
Изображение
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Мнение от def34 »

pollita написа:Това,което съм написала се отнася за таксите за разглеждане на документи във Виена.До изкарване на виза още не съм стигнала,за да коментирам за Букурещ.Ако имаха някакви изисквания за получаване на парите чрез конкретна банка все някъде щеше да е споменато(дори ако се наложи да напишат за всяка страна поотделно).Логично е,ако имат договореност с някоя банка да е с цел намаляване на таксите по банковите преводи за кандидатите,а не отежняването им двойно,нали?
Да права сте дотолкова,че не става въпрос за визи, а за документите до Виена.Но никъде няма изискване за ползване на определена банка за Виена.Парите трябва да се преведат по сметка на Bank Austria - Unicredit Group от произволна банка в България и това е описано във статиите във форума.
Phill
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:12 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Phill »

pollita бихте ли посочили конкретните суми, които ви поискаха за комисионна за да може всеки сам да си пресметне каква е разликата с другите банки.
Това с UNION BANK малко ми напомня за СИ БАНК. Както знаете "съвсем случайно" във всяко държавно учреждение има клон на СИ БАНК. И щом трябва да се плати някаква такса служителката на гишето любезно ви препраща в съседната стая, която е клон на СИ БАНК. А там комисионните са 5 пъти по-високи от която и да било друга банка. Не стига това ами и служителите не ви дават сметката, по която трябва да се преведе сумата. Никъде в никой закон не е посочено, че преводите трябва да се извършват през определена банка. Колко пъти съм ги "бил" по чугунените чиновнически кратуни и в МВР и в НАП и къде ли не, докато в наши дни вече срамежливо започват да се появяват тук-там табели по стените, че администрацията работи в наша полза и други подобни бълвочи, а отдолу е даден IBAN на съответната сметка и с подчертан текст пише, че превода може да се извърши от банка по желание.
Признавам, че не съм чел все още изискванията от официалния сайт за превеждането на таксата към Виена, но 99% съм сигурен, че канадците ще искат парите си гарантирано по банковата сметка без да се интересуват как точно са стигнали до там. Единствената важна информация е кой ги изпраща и за какво, поне нормалната логика следва натам....
Първи урок по френски 18.06.2009
Подадени док. към Виена 29.09.2009
Акюзе 30.10.2009
Писмо TEFAQ 18.01.2010
Аватар
toro40
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 7:19 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от toro40 »

За плащане на сумата за Документите-Виена
НАЙ-ЛЕСНО, НАЙ-ИЗГОДНО, НАЙ-СИГУРНО е използването на "ЧЕК" на Централна Кооперативна Банка - много е писано по темата:


********************************

http://www.ccbank.bg/bg/cheques

********************************

ЦЕНАТА НА ЧЕКА Е "15 ЛЕВА", КОЕТО РЕСПЕКТИВНО Е РАВНОСТОЙНО НА ЦЕНАТА НА ПРЕВОДА В ДРУГИТЕ СЛУЧАИ НА ПЛАЩАНЕ НА СУМАТА ЗА ВИЕНА.
Къде са 15 лева - къде са 40 евро.

Издава се по-принцип на момента, но понеже това не е често срещана услуга и служителите са "компетентни", назначени по бащина или майчина линия- затова в зависимост от случия започват да се питат един-друг и накрая до максимум 2-3 дена ЧЕКА е готов, в който има да се попълнят два,три реда.

В случай на загуба, ЧЕКА не може да бъде осребрен от друг, освен от получателя, парите си остават в сметка и ви се издава нов (изгубения се канцелира).
19.05.2009 - DCS Vienne-за 2ри път
04.06.2009 - Accusé de réception
30.07.2009 - CSQ - без интервю
02.02.2010 - Документи Букурещ
22.02.2010 - Баркодове
17.03.2010 - Формуляри Медицински
=======
Светльо, Вики, Кари и Емо
Варна
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Мнение от pollita »

Относно таксите,най-добре е всеки сам да провери за своя случай в официалния сайт на Канада.За всеки кандидат е различно-сам ли иска да замине,с придружител/съпруг(а),с или без деца.
За конкретната банка :twisted: Union Bank :evil: ,ако за нас таксата като семейство беше ~1000лв,от банката ни искаха-1500лв,като тези 500лв са си нещо като комисионна за банката.Ние пратихме парите през PIRAEUS BANK и цялата процедура ни струваше около 50лв.Наглостта на Union Bank е безобразна и съм сигурна,че в нормална държава се наказва тежко със закон
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

pollita написа:...като тези 500лв са си нещо като комисионна за банката....
Как 500 лв :?: :idea: :?: Тия луди ли са?!?!? :shock:
Явно сте попаднали на някакви хищни служители, които са се опитали да ви вземат и ризата от гърба за един превод.

Аз платих през Юнионбанк в Русе. Напълно съм съгласен че това е някаква измислена банка и каките, които ме обслужиха само чакаха да им свърши работното време. И тук имаха стари (и по-високи) такси, но аз ги светнах че не са верни и те казаха "ако искате на ваша отговорност" - съгласих се и парите заминаха. Преведох малко над 800 евро (трима сме) в Букурещ, за което таксата беше 3-4 евро.
Може да се каже че и от Пиреус са ви "обули" малко, но явно такъв ви е бил късмета.
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Мнение от MISHE »

Ние преведохме таксите за Австрия през Сосиете женерал, тъй като няма изискване за конкретна банка и имахме проблеми с превода.
За таксите за Букурещ обаче изискването на Канадското посолство е Юнион банк и таксата за превод и двата пъти (такса за разглеждане на документи и за визи) беше 2 евро (пише го дори в писмото покана за визи).
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Мнение от pollita »

Това за 2евро такса за превод звучи невероятно :shock: През кой клон на банката и в кой град сте ги превели,за да ги ползваме и ние :) Аз пробвах да преведа парите през клон на Union bank в Пловдив(намиращ се на бул.6-ти септември),обадих се и до два офиса в София и си им бяха едни и същи тарифите.
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Re: НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Мнение от kamentsonev »

Ние пратихме парите за Букурещ и ползвахме Юнион банк-таксата беше 2 евро,за двама възрастни и дете.Не сме имали проблем и мисля ,че във всички клонове таксата трябва да си е една и съща :wink: ,а за Виена таксата на тази банка беше около 80 лв. за тримата,трябва да проверите и в други банки,мисля ,че за Виена няма изискване за определена банка
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Re: НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Мнение от MISHE »

Ние използвахме клона на Union Bank в гр. София, който се намира от другата страна на хотел Плиска. Става въпрос за таксата за разглеждане на документи в БУКУРЕЩ и след това за таксата за визи. Както казах в официалната кореспонденция служителите от Посолството ни бяха написали, че таксата за превод е 2 евро и в Тарифата на банката фигурираше същата сума.
При превода за Виена ние също платихме 52 лв. и имахме проблеми и доплащахме след това с нови такси, въпреки, че в сметката имахме достатъчно пари. Просто служителите са изключително неграмотни и не могата да направят един превод нормално.
Много се изписа по темата и хората са на мнение да се изпращат сертифицирани чекове от ЦКБ до Виена, но всеки сам решава какво да направи.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: НЕ ПОЛЗВАЙТЕ - Union Bank

Мнение от pticheto »

:!: :!: :!: за такива теmи иmа подфоруm Льжи и изmаmи. Публикувайте таm за да остане инфорmацията и да mожете да поmогнете и на други
Публикувай отговор