RBC

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

RBC

Мнение от KVS »

Изображение

Може би сте виждали рекламата с "Мистър Мъфен"?

http://www.youtube.com/watch?v=HlmjR_GmPng

Проблемите подред, след като им бях клиент повече от 18 месеца:

- правя опит да изпратя пари он-лайн от моята сметка в сметката на съпругата ми (в същата банка). Не става. Оказа се, че трябвало да пусна молба и чак след като ми разрешат можело да се използва тази услуга. Попитах наивно, ако съм в чужбина, кой ще пусне молба ...

- отиваме и питаме, можем ли да преведем пари по сметка в Първа инвестиционна банка в София. Естествено че може, те са велики. Да, ама парите не пристигат в София. Гледам си в сметката в БГ, няма нищо. Помислих, че са ги изпратили по кораб и изчаках тихо и мирно три седмици. След като така и не дойдоха, отивам да видя какво става. "Парите са ви тук" ми казват :shock: Ама защо? Ми те работели с Уникредит, а италианците нямали договор за превод на CAD с Първа инвестиционна.... и ми ги върнали обратно. Е, направиха скандал, че си искам да ми върнат комисионната за превода, ама нормално.

- съпругата ми превежда четирицифрена сума по сметка, а аз отивам да ги тегля кеш. Започват въпроси:

= Кой ви преведе тези пари?
= Защо ви преведе тези пари?
= Как ви преведе тези пари?
Побеснял им обяснявам, че това е съпругата ми и те спокойно могат да видят, че се водим на един адрес. А защо ми трябват, това си е моя работа и не мисля да им обяснявам, защо и за какво смятам да си харча парите. И така близо час, преди да ми ги дадат...

- подавам молба за кредитна карта (работя на две места и на двете съм на чек). Получавам отказ, дори за лимит от 1000$. Не съм бил в състояние да погасявам сметките (тези 1000$ ги печеля за по-малко от 10 работни дни след таксите).

Тук не издържах и директно си поисках парите кеш и си закрих акаунта. "Ама защо?" ме попитаха. Аз им обясних, че нямам нужда от кутия за пари, на която плащам за да ми съхранява доходите. Отидох в TD и веднага ми дадоха кредитна карта с много по-висок лимит, много по-добри условия и т.н. (да не правя реклама). И това е след като представих документи за доходите ми от двете ми работи (едната е на 40 часа седмично) без да ми задават излишни въпроси.

Та с две думи, ако няма да правите авери с мъфени, не ви препоръчвам RBC.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Публикувай отговор