Относно "Комисия за защита на потребителите".

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Публикувай отговор
Алексиев
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 2:59 am
Местоположение: СОФИЯ

Относно "Комисия за защита на потребителите".

Мнение от Алексиев »

На 07.05.2007г подадох жалба с вх.№ Ц-03-1837 до "Комисия за защита на потребителите".
Става дума за прахосмукачка NEO VC-3500WF, закупена от магазин "ТЕХНОМАРКЕТ", на която след около месец употреба се спука пластмасата в областта на едната щипка.
В централния сервиз ми отказаха гаранционно обслужване поради "неправилна експлоатация".Повредата била настъпила вследствие механичен натиск и това не било фабричен дефект.
Все едно за пръв път виждам прахосмукачка....................
Може би не трябваше да закопчавам въпросната щипка и тогава няма да има "механичен натиск"(макар в случая да става дума за опън!) и ще изкара "гаранционния срок".
Та така: Подавам аз жалбата и чакам справедливостта да възтържествува.....
След седмица поискаха да занеса копие от гаранционната карта в деловодството на "Комисия за защита на потребителите", а след още три ми пратиха писмо в което казват че няма нарушение на "Закона за защита на потребителите".
Аз не съм юрист, а човек прецакан с кофти стока и имам фиктивна „Гаранционна карта”.
„ТЕХНОМАРКЕТ”-а и сервиза ги разбирам – те имат интерес да инкасират минимални загуби.
НЕ МИЕ ЯСНО КАКВА Е ФУНКЦИЯТА НА „КОМИСИЯТА”!?
Защо никой не поиска да види въпросния дефект?!
Може би няма технически експерти?
Ако са технически некомпетентни, как ще ми защитават правата пред служител на сервиз?!!!
Аз работя в сферата на услугите(ИТ) и имам клиенти, които са търсили съдействие от „КОМИСИЯТА”. Дали е случайност, че НИТО ЕДИН не беше оборил големите компютърни фирми, „ТЕХНОМАРКЕТ”, „МЕТРО”, "ТЕХНОПОЛИС" и т.н.?
Всъщност казвам, че служителите на „КОМИСИЯТА” не са мотивирани, не винаги разбират какъв е проблема и в общия случай се движат на принципа ден да мине друг да дойде и да дочакаме заплатата.
Ще ми се да мисля така, но съществува вероятност големите фирми да имат лостове с които да деморализират служителите на „КОМИСИЯТА”.
Аз няма да влизам в юридическа война за нещо, което струва 150лв. Нито ще ми се оправдаят нервите, времето, а и не вярвам в тази порочна схема да имам някакъв шанс.
Но нищо не пречи да разпространявам това писмо в интернет пространството. Може и да ме чуе подходящ човек...............надявам се.
Публикувай отговор