Call Select

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Заключено
Briana
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 9:16 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Call Select

Мнение от Briana »

Историята започва така - Поредното зарибяване по телефона, поредната оферта за разговори до БГ...
Обади ми се през декември 2005 една любезна българка и ми разказа, как ако реша да ги използвам за разговорите си до БГ, за 3 мес. ще получа страшно качество и специална цена от 0.029с/мин. За след 3те месеца - по 0.049. За качеството - не мога да се оплача!!! Обаче - когато дойде първата фактура се оказа, че освен разговорите на минута, които си плащам по 0.029с, задължително всеки месец добавят $1.00 за услугата?!?!?! Обадих се на българката да я попитам защо не ме е предупредила за този долар на всяка сметка, и тя ми каза, че сигурно не съм разбрала - винаги го споменавали... Както и да е... За тази цена на минута, реших да не се занимавам, въпреки че ми остана неприятното чувство, че пак са ме метнали ... :?
И след това се започна... За да ти изпратят фактурата, си даваш е-мейл адреса. И, както всеки от вас, към десетината обичайни месечни разходи, добавяш още един. Естествено, не помня всеки един от тях кога излиза фактурата и докога трябва да се плати. И си чакам мейла, за да разбера колко сме изприказвали и докога да се платят... И един месец мейл не е дошъл. На следващия пак и аз по едно време се сещам, че нещо не съм платила. И започвам аз да ги търся!!!, чакам повече от 30 мин на customer service номера. Най-накрая някой вдига и аз казвам - няма ми 2ри месец мейла с фактурата - не знам колко трябва да ви платя. Отговора беше, че не може да не съм го получила, но ще ми ги изпратят наведнъж и 2те. След 5 мин ги имам. Както и лихва за неплащане на време... Обаждам се пак, вече бясна, чакам нови 30 мин, и започвам разправия как може да ми слагат лихва за фактура, която те не са ми изпратили - аз откъде да знам колко пари трябва да им изпратя??? Горкото момиче, (което знам, че не е виновно, ама го отнесе) мънка, мънка и накрая ми каза - еми няма какво да се направи. Платете си я. ОК. Платих и забравих.
След 3 мес - пак същата работа - неполучена фактура, пак обаждане от моя страна (този път с предупреждение - като ми изпратят 2те наведнъж, да не ми сложат лихва пак, защото този път няма да стане). Чакане 30 мин на телефона, обяснения, обещания, че ще си ги получа до 5 мин. Получавам фактурите за 2 мес - и може да се досетите - отново лихва за забавено плащане. Направо откачих - след скандал по телефона, получих нова фактура с лихвата, вече кредитирана. Обаче аз пак се обадих и поисках да прекратя услугата с тях, за което искам да ми пратят какво дължа до последно, за да платя и да забравят за мен. Изпратиха ми финалната сума, увериха ме, че услугата се прекратява от следващия ден и нищо повече не дължа и няма да получа от тях. Платих веднага и забравих. Беше юни.
Миналата седмица - пак мейл от тях, че съм имала още $1 и нещо след последното плащане, което те тогава не знаели, и понеже не съм си го платила навреме през юли, сега пак с лихва да плащам.
Е, не е истина!!! Ставаше дума за някви центове, но не е в това въпроса... Платих си лихвата, защото първо нямах повече нерви и време да се разправям, после за някви центове ще ми остане, че не си плащам сметките... знаете как е тук. Но не искам и да чуя за CALL SELECT повече!!! Оплаквам се, за да спестя и някой от вас подобни преживявания с тях!!!
Сега ползвам NECC и съм безкрайно доволна!!!
Заключено