Primus

Ако можете да предпазите другите с личен опит- направете го тук
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Primus

Мнение от speedy »

Ситуацията:

Преди два месеца си сменям междуградските от Primus към Bell. Тия дни получавам последната сметка и в нея, освен месечните такси се мъдри някакъв разговор от 1 минута през юни към някакъв град в Ню Джързи. Съвършено непознат. И цената на разговора е два пъти по-висока от нормалната цена по плана.

Едно бързо гугълване на номера изкарва три страници с описание на някакви кредитни измами и нигерийски писма. Звъня "немедленно" на Primus и след борба с автоматизираната им система, чувам съобщение да се обадя в "business hours". Единият от проблемите е, че автоматизираната система с 1-800 номер иска да се въведе номера на телефона или номера на сметката, след което отказва да ги разпознае и ме изхвърля. След кратка интернетска справка, откривам местен номер в Торонто.

На другия ден звъня отново, този път когато трябва, и системата им ме уведомява, че ще чакам до 10 минути на опашката, докато се освободи агент. Слагам телефона на високоговорител и си работя моята работа на фона на успокояваща музика. Наистина след 10 минути говоря с Джейсън, на когото обяснявам подробно ситуацията и който ме уверява, че обаждането наистина трябва да е направено от домашния ни телефон.

След като му казвам, че няма как на този ден и по това време някой да се е обаждал от нас, той вади следващия си коз - може някой да е използвал телефонната карта, която преди N на брой години Primus ни бяха изпратили. Питам го трябва ли изрично да пише на сметката, че е използвана карта. Да. Да, ама не. В сметката не пише такова нещо.

После Джейсън ми заявява, че няма начин грешката да е от тях, пък и нищо не може да се проследи, така че трябва да си платя. Аз пък му изговарям един куп технически термини, от които той нищо не разбира и си го признава чистосърдечно.

От моя страна следва стандартното искане да говоря със "супервайзър". Джейсън ме увещава, че супервайзърът няма да ми каже нищо по-различно, обаче аз съм твърд като суха буца през август. Казва ми "един момент, моля" и пуска музиката. Аз отново слагам телефонът на високоговорител и така поне 20 минути се наслаждавам на мелодията, пак вършейки си моята работа.

Предполагам, че Джейсън вече е обяснил на шефа си как един идиот е готов да чака на телефона половин час, за да се отърве от сметка за 18 цента. Накрая шефът решава да освободи линията и ми се обажда с уверен басов глас. След кратко повторение на ситуацията и използване на същите зловещи технически термини, от които и той нищо не разбира, шефът казва, че в знак на признателността им към мен ще ми опростят 18-те цента.

Тук аз му дръпвам кратка реч, че проблемът не е толкова в центовете, а че явно имат сериозни проблеми със сигурността на таксуващата система, като споменавам Bill C-нещо си (използвам произволен номер на проектозакон) за защита на информацията на потребителя, както и RCMP.

Шефът омеква дотолкова, че ако поискам да ми опрости и месечните такси току виж го направил. Аз обаче като се сетя, че той едва ли наистина работи в Primus, а се поти в някой "кол-център" в Ню Брънсуик, му спестявам усложненията.

Победата е по-скоро морална, както се и очаква при такива парични суми.

Две пояснения:

1> Това може да се случи само, ако имам да правя нещо скучно през деня.

2> Ако сте в Европа, не го опитвайте. Телефонната ви сметка от разговора с местен номер ще надхвърли ползите от моралната победа.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено