RBC Royal Bank Security Department

Форум за всички доволни от търговци или услуги. Тук можете да препоръчате на база личен опит нещо от което сте доволни.
Публикувай отговор
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

RBC Royal Bank Security Department

Мнение от Dino »

Ето какво ми се случи тази сутрин...
Звъни домашният ми телефон и номерът е 1-800-285-6575.
Рекох си "Поредните спамъри" :@ Но оставиха съобщение, което ме стресна.
"Обаждаме се от RBC Royal Bank Security Department - засякохме странна активност по кредитната ви карта - обадете ни се възможно най-скоро на 1-800-285-6575".
Брех, ами сега - дали са измамници или наистина някой се е опитал да ми източи картата? :?:
Проверих на официалния сайт на банката и всичко изглежда коректно.
Звъннах им - системата по номера открива вероятния клиент и ме пита дали това съм аз - потвърдих.
След това ме пита дали това са последните 4 от номера на кредитната ми карта - отново потвърдих.
Поиска да въведа последните 8 цифри на картата и ми съобщи за 2 транзакции от тази сутрин.
Странното е, че бяха на една и съща сума ($8.71) от някви хотели - отговорих, че не съм ги оторизиал.
Системата ме прехвърли на една агентка и аз повторих, че тези транзакции не са мои.
Тя ме попита за 3-цифрения код до подписа на картата и след като ѝ ги казах ми отговори, че трябва да нарежа сегашната си карта - до 5-7 работни дни ще ми изпратят нова по пощата.
Освен това каза, че картата на съпругата ми не е засегната и тя може да си я ползва.
Също трябва да унищожа чекове за тази кредитна карта (ако съм получил такива) и да уведомя евентуални страни, които съм оторизирал да теглят автоматично пари от тази кредитна карта.
Да чукна на дърво, досега подобни проблеми все ме бяха заобикаляли, но ме впечатлиха скоростта и ефективността на реакцията и удобството за мен като техен клиент.
Признавам, че за 10-те години откакто съм им клиент няколко пъти ми е идвало да ги сменя заради месечни такси или консервативност (много стиснати бяха в първите години), но днес с тази голяма червена точка ме запазиха като клиент.
Само се надявам и другата банка, към която имам кредитна карта да е толкова стриктна...
И пожелавам на драгите съфорумци никога да не попадат подобна ситуация!
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC Royal Bank Security Department

Мнение от miteto »

Dino,
ето ти един метод да провериш дали Security Department на другата банка "спи" или "дебне" :D
Отиваш на някоя бензиностанция - по възможност такава, от която никога досега не си сипвал бензин. Правиш 3-4 пълнения едно след друго от колонката за много малки суми (2-3-4 долара), като плащаш с картата директно на колонката (не да влизаш вътре в бензиностанцията при касиера). Ако "дебнат" ще ти се обадят много скоро, а е много вероятно и направо да ти блокират картата след третата транзакция.
Публикувай отговор