Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

tonny написа: Чет Окт 17, 2019 9:13 pm
Ivan1007 написа: Чет Окт 17, 2019 3:03 am
tonny написа: Чет Окт 17, 2019 2:41 am
Ivan1007 написа:Пускай си тото 6/49.
Много по-вероятно е да уцелиш джакпота, отколкото да намериш работа преди да си заминала.
Винаги съм ти се чудил каква ти е целта, да демотивираш хората или да ги мотивираш с негативна нагласа?!
Аз се чудя кое е по-демотивиращо или мотивиращо от двете - джакпота от тотото или
tonny написа: Сря Окт 16, 2019 2:00 am
Намиране на работа по специалността от разстояние за мен е мит. .
Продължавай с позитивизма и митовете.
Ще ми е наистина много приятно да ме уведомиш, че си наел поне един световно неизвестен инженер от България само по документи.
Аз не бих си взел дори и котка без да съм я видял предварително.

Усещаш ли разликата между двете твърдения в болд? :^)

Ние с жена ми си намерихме работа и подписахме договори преди 3 месеца преди да заминем. Фаитъра ни помогна с кацането и ни свърза с други българи още преди това. НЕ, не беше по специалността, но ни гарантира "меко кацане".
Усещаш ли разликата, че жената пита за джакпота, а ти ни разправяш, че си уцелил тройка?

Кво му е сложно на кацането, та трябва някой да ти
помага? За първи път летиш със самолет?
Отне ми навремето точно 2 нощи на хотел, докато си оправя банкова сметка и жилище под наем, който си бях харесал на интернет, уговорил среща с офиса и на третата нощ спах в него.
На 5-10 Мин от всички възможни училища, мол с всички магазини, в един от най-добрите квартали, като си купих къща се преместих на 600 метра и в нея живея и досега.

Кво му е мекото на това да почнеш каква да е работа още с пристигането?

Нямам никакво намерение да споря с теб - това си искал, постигнал си го и го оценяваш като джак-пот - честито!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от tonny »

Прав си, нека хората следват твоя пример. Съжалявам, че изложих своите виждания и пътя, по който преминах.
Няма да се повтори :drinks:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

Ми ти си изложил твоя, аз моя, всеки е най-добре да следва неговия.
Свикнал съм да се оправям сам и така и не разбирам какво би ме накарало да прибягвам до услугите на напълно непознати и чужди ми хора, особено пък за неща за които нямам нужда.
Не виждам за какво има да съжаляваш, както и не разбрах защо трябваше да се опитваш да ме обвиняваш, че искам да обезкуражавам някого.
Можеше просто да се похвалиш, като толкова държиш :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от tonny »

Исках да приключа темата мирно и спокойно ама с дървени философи като тебе не става. Не аз ами ти се хвалиш, това първо.
Второ, още не първото си изречение ще се блъснеш в стена тука във Ванкувър като новодошъл ше ти отнеме доста повече от "2 дни" да си наемеш квартира като парашутист. Всички ще ти кажат добре ще разгледаме кандидатурата ви!
Не ми сравнявай Калгари преди 40 години и Ванкувър преди 4.
Няма да продължавам, мога да опонирам всяка твоя дума и запетайка, но вреди на човек да води диалог с човек като тебе.
Имах желание да помогна, ти го изпари.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от the_coach »

tonny написа: Пет Окт 18, 2019 3:09 am Исках да приключа темата мирно и спокойно ама с дървени философи като тебе не става. Не аз ами ти се хвалиш, това първо.
Второ, още не първото си изречение ще се блъснеш в стена тука във Ванкувър като новодошъл ше ти отнеме доста повече от "2 дни" да си наемеш квартира като парашутист. Всички ще ти кажат добре ще разгледаме кандидатурата ви!
Не ми сравнявай Калгари преди 40 години и Ванкувър преди 4.
Няма да продължавам, мога да опонирам всяка твоя дума и запетайка, но вреди на човек да води диалог с човек като тебе.
Имах желание да помогна, ти го изпари.
Пращай го в игнора, братле :D

Работи, повярвай ми :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

tonny написа: Пет Окт 18, 2019 3:09 am Исках да приключа темата мирно и спокойно ама с дървени философи като тебе не става. Не аз ами ти се хвалиш, това първо.
Второ, още не първото си изречение ще се блъснеш в стена тука във Ванкувър като новодошъл ше ти отнеме доста повече от "2 дни" да си наемеш квартира като парашутист. Всички ще ти кажат добре ще разгледаме кандидатурата ви!
Не ми сравнявай Калгари преди 40 години и Ванкувър преди 4.
Няма да продължавам, мога да опонирам всяка твоя дума и запетайка, но вреди на човек да води диалог с човек като тебе.
Имах желание да помогна, ти го изпари.
Ми и аз имам, желание да помогна, , но дървен философ като теб не може да го изпари.
Имаше въпрос специфично за Калгари, на който се опитах да отговоря според познанията си от 19 години живот тук. Научи се да четеш за какво става въпрос и ако не знаеш нещо е най-добре да не се обаждаш да се излагаш.

Ванкувър ми е последна грижа и нищо не съм обяснявал за него, до сега.
Сега обаче ще напиша нещо.
Да се наблъскаш във Ванкувър, където общо взето заплатите са 70-80 % от тези в Калгари, а наемите и цените на жилищата са 2-3 пъти по-високи, данъците са по-високи, бензина е 1.5 пъти по-скъп и вследствие на това почти всичко е по-скъпо е меко казано неразумно решение според мен за нов емигрант, но дори и това до сега не съм коментирал - всеки има глава на раменете си и безграничен на практика достъп до информация.
На практика във Ванкувър ти трябват две средни заплати за същия стандарт, който може да имаш с една средна заплата в Калгари

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... Comparison

Да отидеш в Канада и да живееш във Ванкувър/Съри и други от сорта в среда все едно си в Бомбай, Калкута или Шанхай, също е неразумно според мен, но и това е въпрос на избор.
Да дойдеш в Канада и да се завреш в жилищен блок, особено, ако имаш деца е също непонятно за мен, но въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката.
Представите на хората за хубаво време са различни.
Поне за мен времето във Ванкувър е подтискащо с влагата и невиждане на слънце седмици наред, но това също е въпрос на вкус.
Редувал съм в продължение на 3 години всеки месец Средиземноморието с Калгари и определено предпочитам минус 10-20 в Калгари със слънце и сняг, за които може да се облечеш подходящо, отколкото мрачно, навъсено небе със ситен дъжд и влага, които те пронизват до костите, както и да си облечен.
Пропуснах да спомена, че в Калгари има доста съпътстваща индустрия на основната и доста малки до средни фирми за производство на спомагателно оборудване, машини и инсталации за добив и сервиз на нефт и газ. Какви конкретни възможности има сега не мога да кажа.
И последно - аз бих стоял настрани от всякакви непоискани предложения за помощ.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа: Пет Окт 18, 2019 3:56 am Да отидеш в Канада и да живееш във Ванкувър/Съри и други от сорта в среда все едно си в Бомбай, Калкута или Шанхай, също е неразумно според мен, но и това е въпрос на избор.
Това е пълна глупост. Единственото, което Ванкувър има общо с Бомбай и Шанхай е, че виждаш повече индийци и китайци по улиците и в бизнесите. Ако това ти пречи, значи си расист.
В Уинипег има страшно много украинци, това не значи че все едно си в Харков.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от roumensp »

Аре и ти сега, все едно вече не знаеш, че най-хубаво е на дзифта при -40. Тия дето плащат двойно и тройно за жилище във Ванкувър или Торонто според него са глупаци, той е най-умен и най-кадърен. :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа: Чет Окт 17, 2019 10:57 pm
tonny написа: Чет Окт 17, 2019 9:13 pm
Ivan1007 написа: Чет Окт 17, 2019 3:03 am
tonny написа: Чет Окт 17, 2019 2:41 am
Ivan1007 написа:Пускай си тото 6/49.
Много по-вероятно е да уцелиш джакпота, отколкото да намериш работа преди да си заминала.
Винаги съм ти се чудил каква ти е целта, да демотивираш хората или да ги мотивираш с негативна нагласа?!
Аз се чудя кое е по-демотивиращо или мотивиращо от двете - джакпота от тотото или
tonny написа: Сря Окт 16, 2019 2:00 am
Намиране на работа по специалността от разстояние за мен е мит. .
Продължавай с позитивизма и митовете.
Ще ми е наистина много приятно да ме уведомиш, че си наел поне един световно неизвестен инженер от България само по документи.
Аз не бих си взел дори и котка без да съм я видял предварително.

Усещаш ли разликата между двете твърдения в болд? :^)

Ние с жена ми си намерихме работа и подписахме договори преди 3 месеца преди да заминем. Фаитъра ни помогна с кацането и ни свърза с други българи още преди това. НЕ, не беше по специалността, но ни гарантира "меко кацане".
Усещаш ли разликата, че жената пита за джакпота, а ти ни разправяш, че си уцелил тройка?
Наистина я уцели, защото за разлика от теб се лицензира точно 3 години след идването си. :lol: За чий един бъдещ имигрант трябва да чете твоите глупости ?
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от A.Yovchev »

Ако модераторите нямат нищо против... Поствам едно сравнение между Calgary и Vancouver от британския еквивалент на този форум.
Vancouver - about 3.5% unemployment and steady
Calgary - about 7% unemployment and going up

Vancouver is on the rising slope of the business cycle
Calgary is on the down slope of the business cycle

Vancouver - brutally expensive for housing
Calgary - very affordable by comparison

Vancouver - Medium length winters that are not so cold but it's a wet winter so the milder humid temps go straight to the bone
Calgary - Long winters that are very cold, but it's a dry cold and easy to fend off

Vancouver - Skying till 11pm just at the back of North Van
Calgary - Skying about 2 hours away

Vancouver - crowded, convoluted roads, harder to get around
Calgary - not nearly as crowded, very structure easy to get around roads

Vancouver - Pretty snobbish and complain a lot, the heart of not in my backyard country
Calgary - People come across as more positive and upbeat and live and let live

We're leaving Queensland and heading to Canada and at the moment Alberta is our choice. In Alberta we will be able to own the house outright with a couple garages and have some distance from the neighbours if we sell here, and have many thousands left over. Or if we keep the house here, the rent will cover well over 3/4 of the mortgage. Vancouver, renting a 1 bedroom condo will cost more than a mortgage for a 4 bed house in Edmonton or Calgary. I truly don't know how anyone with a normal wage can afford to live in Vancouver.

The only caveat to Alberta is the different spots on the business cycle that they both occupy. I have a brother in-law that is going to hand me a job anywhere in BC or Alberta that I choose (I think his wife has said do whatever it takes to get us to Canada, or you're sleeping on the couch for the rest of your life LOL) so I will be pretty immune to labour issues gripping Alberta. So for me it's an easy choice - Alberta. But if you have a job that's sensitive to such swings in the economy (building or oil and gas), you'll need to think hard about it.
Източник
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от tonny »

Иван1007, радвам се за тебе, направил си своя избор, преценил си нещата и си сметнал за добре да живееш на място където започва да вали сняг средата на Сепрември, нищо лично, харесва ти климата ок. Аз лично за себе си няма да направя компромис да живея някъде където зимата е 9м и не знам на следвашия ден какво да облека, зашото видиш ли идва шинук.
Пак добре, че си избрал там, а не тук, защото ако по някаква причина се познавахме, щях да те пратя в игнор листата на познатите си, както Фаитър каза по горе, който по някаква причина си е сменил ника и се казва the Coach. :D

Наздраве, аз днес го писах дъждовен и довършвам трета бира. :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа: Пет Окт 18, 2019 12:37 pm
Ivan1007 написа: Чет Окт 17, 2019 10:57 pm
tonny написа: Чет Окт 17, 2019 9:13 pm
Ivan1007 написа: Чет Окт 17, 2019 3:03 am
tonny написа: Чет Окт 17, 2019 2:41 am

Винаги съм ти се чудил каква ти е целта, да демотивираш хората или да ги мотивираш с негативна нагласа?!
Аз се чудя кое е по-демотивиращо или мотивиращо от двете - джакпота от тотото или
tonny написа: Сря Окт 16, 2019 2:00 am
Намиране на работа по специалността от разстояние за мен е мит. .
Продължавай с позитивизма и митовете.
Ще ми е наистина много приятно да ме уведомиш, че си наел поне един световно неизвестен инженер от България само по документи.
Аз не бих си взел дори и котка без да съм я видял предварително.

Усещаш ли разликата между двете твърдения в болд? :^)

Ние с жена ми си намерихме работа и подписахме договори преди 3 месеца преди да заминем. Фаитъра ни помогна с кацането и ни свърза с други българи още преди това. НЕ, не беше по специалността, но ни гарантира "меко кацане".
Усещаш ли разликата, че жената пита за джакпота, а ти ни разправяш, че си уцелил тройка?
Наистина я уцели, защото за разлика от теб се лицензира точно 3 години след идването си. :lol: За чий един бъдещ имигрант трябва да чете твоите глупости ?
Ти колко години след идването си се лицензира и за чий един бъдещ емигрант трябва да ти чете глупостите?
Какво общо има това, че се е натресъл да работи нещо, нямащо нищо общо със специалността, му с лицензирането му?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Пет Окт 18, 2019 9:50 am
Ivan1007 написа: Пет Окт 18, 2019 3:56 am Да отидеш в Канада и да живееш във Ванкувър/Съри и други от сорта в среда все едно си в Бомбай, Калкута или Шанхай, също е неразумно според мен, но и това е въпрос на избор.
Това е пълна глупост. Единственото, което Ванкувър има общо с Бомбай и Шанхай е, че виждаш повече индийци и китайци по улиците и в бизнесите. Ако това ти пречи, значи си расист.
В Уинипег има страшно много украинци, това не значи че все едно си в Харков.
Това, което ти си написал е пълна глупост.
В Уинипег 98% владеят перфектно английски, 88% говорят само английски.
В Съри половината имат майчин език, който не е английски и официалния език е език на малцинството там.
Не само ги виждаш, но ги чуваш и те определят облика на града.
Както казах, това не ми пречи, щото не живея там.
Това не е защото съм расист, просто имам културни различия и предпочитам друга обществена и културна среда.
Пречи им явно на тези, които живеят там и затова се изявяват като расисти тук.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от Ivan1007 »

A.Yovchev написа: Пет Окт 18, 2019 3:07 pm Ако модераторите нямат нищо против... Поствам едно сравнение между Calgary и Vancouver от британския еквивалент на този форум.
Vancouver - about 3.5% unemployment and steady
Calgary - about 7% unemployment and going up

Vancouver is on the rising slope of the business cycle
Calgary is on the down slope of the business cycle

Vancouver - brutally expensive for housing
Calgary - very affordable by comparison

Vancouver - Medium length winters that are not so cold but it's a wet winter so the milder humid temps go straight to the bone
Calgary - Long winters that are very cold, but it's a dry cold and easy to fend off

Vancouver - Skying till 11pm just at the back of North Van
Calgary - Skying about 2 hours away

Vancouver - crowded, convoluted roads, harder to get around
Calgary - not nearly as crowded, very structure easy to get around roads

Vancouver - Pretty snobbish and complain a lot, the heart of not in my backyard country
Calgary - People come across as more positive and upbeat and live and let live

We're leaving Queensland and heading to Canada and at the moment Alberta is our choice. In Alberta we will be able to own the house outright with a couple garages and have some distance from the neighbours if we sell here, and have many thousands left over. Or if we keep the house here, the rent will cover well over 3/4 of the mortgage. Vancouver, renting a 1 bedroom condo will cost more than a mortgage for a 4 bed house in Edmonton or Calgary. I truly don't know how anyone with a normal wage can afford to live in Vancouver.

The only caveat to Alberta is the different spots on the business cycle that they both occupy. I have a brother in-law that is going to hand me a job anywhere in BC or Alberta that I choose (I think his wife has said do whatever it takes to get us to Canada, or you're sleeping on the couch for the rest of your life LOL) so I will be pretty immune to labour issues gripping Alberta. So for me it's an easy choice - Alberta. But if you have a job that's sensitive to such swings in the economy (building or oil and gas), you'll need to think hard about it.
Източник
Това е доста точно, с лека корекция за безработицата в Калгари - от почти 11% преди три години, сега е около 6.9% като за последните 12 месеца е спаднала с 1% Така че тенденцията е за намаляване, не за увеличаване.
Бих казал, че е естествена редукция след толкова години икономически бум.
Според мен е пълен абсурд да се влияеш къде да емигрираш от това.
Определящо за това, ако можеш да си намериш работа и на двете места е какво е заплащането и какво е равнището на цените и това го обясних по-горе.
Да не говорим за неща, които не се купуват с пари - много по-добра инфраструктура, по-малко трафик, по-ведри и усмихнати хора, среда и култура различна от азиатската на Ванкувър.
Това, което е основният аргумент на ванкувърските форумни баровци за мекия климат във Ванкувър и студа в Калгари е мит както писах и същото е написано и по-горе.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Инженери в Канада - въпроси от потенциален емигрант

Мнение от tonny »

Ти си по гръмнал и от Танграта. Четеш ли, и обмисляш ли коментарите above? :facepalm:
Публикувай отговор