Въпрос относно IELTS резултат

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
YoCanada
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 3:30 am

Въпрос относно IELTS резултат

Мнение от YoCanada »

Здравейте! Наскоро получих следните IELTS резултати: Listening - 7, Reading - 6.5, Speaking - 6, Writing - 5.5. Въпросът ми е следния, ще мога ли да кандидатствам за express entry? Знам, че няма да получа много точки с тези резултати, но искам да знам изобщо дали ще е възможно да кандидатствам по програмата на база тези резултати. Благодаря Ви!
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно IELTS резултат

Мнение от A.Yovchev »

Ето какво пише в официалния сайт - Language requirements — Skilled immigrants (Express Entry)

За Federal Skilled Worker Program минимума е CLB 7, което се равнява на IELTS: S-6, L-6, R-6, W-6.
Изображение

Линк за справка - Language testing—Skilled immigrants (Express Entry)

Тоест, ако правилно разбирам - НЕ можеш да кандидатсваш, заради нискатата ти оценка на писане.





ПС: Предвид това, че точките скочиха до минимум 466 от последното теглене, то по-високият резултат на IELTS може да се окаже решаващ.

“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Публикувай отговор