Интервал от време извън Канада след одобрение

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от ReeN »

Здравейте,
След одобрение за влизане в Канада по процедурата експрес ентри, колко дни е минималният престой на територията? Ако престоят е няколко дни и след това се излезе от страната - в какъв сток трябва да се влезе пак, за да не се изгубят правата? Давам пример: живея в UK и кандидатствам по express entry. Ако ме одобрят трябва да вляза в страната до една година от подаване на документите ако не греша. Има ли вариант да вляза в страната за седмица и да изляза след това и в какъв срок мога да отсъствам без да изгубя правото си на пребиваване там?
Благодаря
Благодаря
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от optics »

ReeN написа:Здравейте,
След одобрение за влизане в Канада по процедурата експрес ентри, колко дни е минималният престой на територията? Ако престоят е няколко дни и след това се излезе от страната - в какъв сток трябва да се влезе пак, за да не се изгубят правата? Давам пример: живея в UK и кандидатствам по express entry. Ако ме одобрят трябва да вляза в страната до една година от подаване на документите ако не греша. Има ли вариант да вляза в страната за седмица и да изляза след това и в какъв срок мога да отсъствам без да изгубя правото си на пребиваване там?
Благодаря
Благодаря
Оправи си малко терминологията за да се разбираме по-лесно. Процедурата няма значение. Получил си виза за permanent resident, след което ще получиш и карта. Искаш да разбереш условията за поддържане на статус на permanent resident. Обсъждано е във форума, ползвайте търсачката. А най-добре четете официалния сайт - cic.gc.ca.
Защо не ви казвам директно отговора ли. Защото не го помня и защото не съм сигурен колко ще ми повярвате. А има и форумци дето винаги са сигурни и винаги готови с отговорите. На тях ще им повярвате ли?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от ReeN »

Терминологията ми е нормална - няма да влизам в излишни спорове за това кой как пише. Все пак си ме разбрал. Ако ще помагаш - просто го направи, ако не - спести ми излишни коментари. И да! В момента търся точно компетентни форумци, които да ми помогнат, а не да ми търсят граматически грешки, грешки в словореда или терминологията. Благодаря все пак, че отдели време да помогнеш
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от agent Ozo »

Няма изискване за минимален задължителен престой след влизането ви в Канада. Може да се качите на самолета веднага след като минете административните процедури по оформянето на статута ви в Канада. Дори още преди да сте си получили PR картата.
В последния случай т.е. ако нямате PR карта в себе си, при връщане в Канада ще трябва да си извадите срещу $50 CAD Permanent resident travel document за да влезете в страната.

А за да си съхраните PR-статуса, просто трябва да можете да докажете, че сте живели постоянно в Канада в продължение на минимум 2 г. от 5 последователни.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от ReeN »

Благодаря Ви много за отговора, наистина ми помага!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от Koko »

ReeN написа: Ако ме одобрят трябва да вляза в страната до една година от подаване на документите ако не греша.
Одобрението означава да получите имиграционна виза - след това трябва да влезнете в Канада в рамките на срока на тази виза, който няма нищо общо със едната година от подаването на документите. Също така, имайте предвид че имиграционната виза не може да бъде удължена.
След като сте влезнали в Канада и сте получили статута си на постоянно пребиваващ в Канада, както вече е станало дума по-горе в темата - трябва да пребивавате в Канада 2 от всеки 5 години за да не си загубите статута.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от ReeN »

Благодаря и на Вас за отговора
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от roumensp »

ReeN написа:Има ли вариант да вляза в страната за седмица и да изляза след това и в какъв срок мога да отсъствам без да изгубя правото си на пребиваване там?
Благодаря
Детайлите относно запазване на PR статус се сменят отвреме навреме, но отговорът е ДА при всички положения. Аз влезнах в Канада за няколко дена, за да си получа PR статута и после отсъствах около 2 години преди да се заселя окончателно.
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от ReeN »

Страхотно! Благодаря за отговора.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от penevg »

за да си съхраните статута за ПР трябва в рамките на 2 год. от 5 да имате престой там.Можете да влизате и излизате когато искате.
Не обръщай внимание на Оптикс и Марто, това са две болни момчета,пълни със злоба и ненавист към себе си и околните.
Моля те,когато отидеш в Канада,не ставай като тях, те са тежък случай :).
Със здраве приятел и успех
ReeN
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2018 1:35 pm

Re: Интервал от време извън Канада след одобрение

Мнение от ReeN »

Благодаря за коментара, малко късно отговарям, извинявам се. Надявам се да заминем, но се пояеиха малко усложнения с IELTS, забих там и вече трети път не мога да се справя.
Благодаря.
Публикувай отговор