Защо не съм одобрен??

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от roumensp »

Lancelot написа:Сега кое ме спря? Стажа ми е по-голям.
Спират те недостатъчното точки. Ако имаше стаж над 6 години и/или жена знаеща езика щеше да минеш ситото. Ти лично сметна ли си дали събираш 67 точки ? Ако не ги събираш, не отговаряш на условията, това е и само си губиш времето, докато не успееш да ги събереш.
Lancelot
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2015 5:02 am

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от Lancelot »

roumensp написа:
Lancelot написа:Сега кое ме спря? Стажа ми е по-голям.
Спират те недостатъчното точки. Ако имаше стаж над 6 години и/или жена знаеща езика щеше да минеш ситото. Ти лично сметна ли си дали събираш 67 точки ? Ако не ги събираш, не отговаряш на условията, това е и само си губиш времето, докато не успееш да ги събереш.
Езика защо е 20?
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от agent Ozo »

Lancelot написа: Езика защо е 20?
Aми щото си изкарал нива 6,5 на останалите тестове и само на теста за слушане 7. И като се влезе с тези данни в ей тая таблица



се вижда (2-ри ред отгоре надолу), че получаваш максимум по 5 т. на всеки един от тестовете или общо 4х5=20 т. от 24 възможни.
Ако беше изкарал минимум 7 на отделните тестове, щеше да получиш максималния брой точки.
И както сам виждаш, с ниво 5,5 изобщо не влизаш в класацията. Поради което и директно ти е била отхвърлена кандидатурата предния път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Lancelot
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2015 5:02 am

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от Lancelot »

agent Ozo написа:
Lancelot написа: Езика защо е 20?
Aми щото си изкарал нива 6,5 на останалите тестове и само на теста за слушане 7. И като се влезе с тези данни в ей тая таблица



се вижда (2-ри ред отгоре надолу), че получаваш максимум по 5 т. на всеки един от тестовете или общо 4х5=20 т. от 24 възможни.
Ако беше изкарал минимум 7 на отделните тестове, щеше да получиш максималния брой точки.
И както сам виждаш, с ниво 5,5 изобщо не влизаш в класацията. Поради което и директно ти е била отхвърлена кандидатурата предния път.
5.5. беше миналата година

Тази е 6.5 оувърал скор.
7 имам на листънинга
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от tonny »

Lancelot, защо не дадеш повече информация за апликацията си, оценки на отделните модули например.
7 на лисънинг ти дава 4 точки, другото което не ти дава макс точки сякаш е стажа ти. Може да компенсираш точките с висока оценка от иелтс.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от agent Ozo »

Ч то и така е ясно. За да има средна оценка 6.5 от всички модули, при 7 за слушане, това означава, че оценките на останалите модули са между 6.0 и 6.5. При това оценки 6.5 трябва да има на поне 2 модула.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Lancelot
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2015 5:02 am

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от Lancelot »

agent Ozo написа:Ч то и така е ясно. За да има средна оценка 6.5 от всички модули, при 7 за слушане, това означава, че оценките на останалите модули са между 6.0 и 6.5. При това оценки 6.5 трябва да има на поне 2 модула.
3 модула са 6.5, слушането е 7
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от agent Ozo »

При това положение, точките ти е по-вероятно да са 19, а не 20. Тъй като според горната таблица за да ти се дадат по 5 т. за всеки един модул, то на слушането трябва да имаш минимум 7,5 и по 6,5 на останалите 3 модула. Второто условие го изпълняваш, но не и първото.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от tonny »

agent Ozo написа:Ч то и така е ясно. За да има средна оценка 6.5 от всички модули, при 7 за слушане, това означава, че оценките на останалите модули са между 6.0 и 6.5. При това оценки 6.5 трябва да има на поне 2 модула.
Ти колко пъти си се явявал на IELTS?...не може ли да има 7 7 6 6 ?
Аз имах 7 6 6 6,5 с оверол 6.5 навремето и общо 17 точки, дано си разбрал защо питах за конкретните числа.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от agent Ozo »

За да се направят елементарни аритметични сметки, не е необходимо човек да е ходил на IELTS, а минимум в средно училище. :)
Не може Ланселот да има повече от една 7-ца, защото е казал, че има такава само на слушането.
Твоите оценки не противоречат на това, което съм казал по-горе.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от tonny »

agent Ozo написа:За да се направят елементарни аритметични сметки, не е необходимо човек да е ходил на IELTS, а минимум в средно училище. :)
Не може Ланселот да има повече от една 7-ца, защото е казал, че има такава само на слушането.
Твоите оценки не противоречат на това, което съм казал по-горе.
Явно не си вникнал...последно обяснявам. аз имах 7 6 6 6.5 с Оверол 6.5 и 17 точки.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от tonny »

tonny написа:
Koko написа: Ако не се лъжа тези критерии бяха въведени когато влезна в сила Експрес Ентри в началото на 2015-та година, ето тук можеш да видиш по всеки един от показателите как се дават точките:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... rkers.html"

Ако погледнем първите четири показателя на база това което си написал:

Language skills - 20
Education - 21
Experience - 11
Age - 12

Общо: 64 - което за съжаление е под изискваният минимум
По Федералната даваха 23 за мастър предполагам са прехвърлили изискванията...

език - 19
образование - 23 мастър, 21 бакалавър
опит - 11
години -12

Ланселот пази си документите, догодина би трябвало да имаш 67 с натрупване на допълнителна година стаж ако имаш мастър, ако имаш бак трябва да повишиш оценката от иелтс или да изчакаш 3 години.
Ако си електро и доидеш във Ванкувър мога да те уредя да започнеш по специалността си.
Mariyan
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 08, 2017 12:48 pm

Re: Защо не съм одобрен??

Мнение от Mariyan »

И аз не съм одобрен, но имам 68 точки по FSW Жена ми, която е с 69 е в пула. Сигурен съм за точките и имам достатъчно пари. Пробвах с нови акаунти и профили но нищо не стана ?!?!! Не съм единствения с този проблем!!!
Публикувай отговор