Въпроси за емиграция в англоговорящ щат и насоки.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Въпроси за емиграция в англоговорящ щат и насоки.

Мнение от penevg »

Илия,бате,ще ти отговоря точно ,трябва да си помагаме,нали сме от едно село, ако искаш емиграция легално има два варианта:

1 вариант - тук просто можеш да забравиш, трябват ти пари и време, т.е. трябва да вземеш първо ИЕЛТС,там са около 300-400 лв, изисква подготовка,като минимум трябва да изкараш на всички части над 6,след това трябва да си изпратиш всички дипломи за приравняване в Канада,първо ги превеждаш в БГ,около 600 лв, след това ги изпращаш за приравняване, около 300 долара беше мисля. Така , след като ги получиш обратно трябва да се регистрираш в сис.са и да направиш апплу по експресс ентру,от сега ти казвам,че минимум ти трябват 450 точки,за да имаш шанс, като надали ти ще събереш повече от 360 - 380 точки. Канада приема много Пакистанци,Индийци,там където Английския е официален език. Така , тук вече си на задъдена улица,затова почваш да търсиш провинциални номинации. Там обаче почти навсякъде искат или да си учил в Канада,или да имаш работна Оферта. Няма как да стане това, тъй като никой не ни брои за живи. И така стигаш до 1-2 провинции,които не искат работна оферта,но търсят хора с определени специалности. Там обаче наплива е голям, подготвяш всички документи,след това 1 ден си играеш да ги качиш в техните онлайн платформи,плащаш 300 долара такса за разглеждане и чакаш.Проблема е,че ги отварят за 2-20 часа и ако не следиш духаш супата.Отварят ги 1-2 пъти годишно максимум. Да не говорим,че искат куп документи,вкл. банкови извлечения и тем подобни,всичко е пари и време,като дръпнеш чертата до тук си само с около 1500 лв назад, така ако все пак ти пратят инвитатион, е необходимо в определн срок да предоставиш определени документи за доказателство,плащаш още една такса за разглеждане и ако имаш късмет до 1 година може да станат нещата. В това време най-вероятно и ИЕЛТСА ще ти е изтекъл. Така,че Канада бате хамалче остава една мечта нека го наречем.
2 вариант - жениш се за Канадски гражданин и нямаш ядове
3 вариант - плащаш 20 000 долара и отиваш да учиш там,дават ти студентска виза,работиш и учиш и се молиш да имаш късмет да минеш през процедурата за емиграция по-бързо и да вземеш работно разрешително.
Работа в Канада трудно се намира,конкуренцията е голяма, скъпо е ако си в по-големите градове и ти трябват доста пари стартово, поне за да можеш мин. 3 месеца да стоиш без работа.
Забрави за Канада и САЩ,опитай нещо в Европа,Германия,Испания,Холандия,Швейцария,Люксембург,Норвегия,Дания, все хубави държави,та дори и България. Ако си по авантюрист пробвай Тайланд,Нова Зеландия и така.
Не искам да те отказвам,пробвай,но да знаеш ,че съм минал по тоя път и е голяма шибания бате, никой не ти помага,сам си като куче,бориш се като лъв,а в крайна сметка за какво,за 10 долара повече,един финансово уреден живот,в който си мислиш,че си ок,ама не винаги, знам ли,различни хора,различни гледни точки. Само един съвет към теб,бъди смел,хвърляй се здраво докато си млад и ако не успееш,не съжалявай,всяко зло за добро . Със здраве и наздраве от батко ти
Забравих да добавя,ако отидеш като турист в Канада,няма как да почнеш,нямаш право на работна виза и неможеш да подадеш документи, можеш само да гледаш както е споменал някой от колегите по-горе. Последен вариант,ако имаш човек там да те поеме ще е малко по-лесно да се оправиш. Трудна работа обаче някой да ти подаде ръка, мечките и вълците са на мода в Канада :).
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Въпроси за емиграция в англоговорящ щат и насоки.

Мнение от Guinness »

Canuck написа:
Kan_Tangra написа: М, да!
То и аз от дистанцията на времето си мисля, че в Канада емигрират или маниаци, или заблудени.
Въпросът е, отрано човек да си прецени, от кои е ...
:D

Казвам го без грам лоши чувства. Особено към Canuck.
Кане, като се замисля, винаги е така, обикновено за да успееш в нещо, трябва да си маниак! :D А, заблудените, далече не стигат.
И когато прогледнат се събуждат в Испания! :clap: :clap:
moniboy87
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 25, 2018 4:59 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за емиграция в англоговорящ щат и насоки.

Мнение от moniboy87 »

ДА И АЗ СЪМ СЪС ТАКОВА ВПЕЧАТЛЕНИЕ
КАЧИЛИ ШЕ КАЖЕШ ЧЕ СЕ ОПАСЯВАТ ДА НЕ ИМ ПОПРЕЧИМ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси за емиграция в англоговорящ щат и насоки.

Мнение от pumpy »

Canuck написа:
Kan_Tangra написа: М, да!
То и аз от дистанцията на времето си мисля, че в Канада емигрират или маниаци, или заблудени.
Въпросът е, отрано човек да си прецени, от кои е ...
:D

Казвам го без грам лоши чувства. Особено към Canuck.
Кане, като се замисля, винаги е така, обикновено за да успееш в нещо, трябва да си маниак! :D А, заблудените, далече не стигат.
А стигат, стигат: до България. От това по-далеч няма...
Публикувай отговор