Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
aneta.stoyanova
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 07, 2017 2:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от aneta.stoyanova »

Здравейте,
Скоро започнах да се готвя за изпита вкъщи. Решавам тестове от книгите Cambridge IELTS 3,7,8,9,10 и т.н. Нивото ми е горе-долу 7.5 на listening и general reading. За сега упражянвам само тях. На скоро писах с един потребител, който ми каза, че тестовете, които решавал вкъщи били много по-лесни от реалния и съответно не го изкарал. Аз съм решила да се готвя при учител също, точно поради тази причина, а и с writing и speaking също не виждам как ще стане самостояелно.
Аз се разрових из форума и намирам теми от 2009/2010, където препоръчват Тина Астарджиева, но за съжаления телефона не е активен. Също имаше препоръка за Св. Кирил и Методий при Татяна Дулева, но тя пък дава часове през деня през седмицата, а на частно взема 25лв за 40 мин - за двама човека 30, което лично за мен е скъпо.

Искам да попитам вие от къде се готвите? Споделяте ли тези впечатления?

Някой, който е ходил при учител или е посещавал курс и е останал доволен, може ли да даде мнения, евентуално резултати, които е постигнал и контакти?



Благодаря ви предварително!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от Koko »

aneta.stoyanova написа:Здравейте,
Скоро започнах да се готвя за изпита вкъщи. Решавам тестове от книгите Cambridge IELTS 3,7,8,9,10 и т.н. Нивото ми е горе-долу 7.5 на listening и general reading. За сега упражянвам само тях. На скоро писах с един потребител, който ми каза, че тестовете, които решавал вкъщи били много по-лесни от реалния и съответно не го изкарал. Аз съм решила да се готвя при учител също, точно поради тази причина, а и с writing и speaking също не виждам как ще стане самостояелно.
Аз се разрових из форума и намирам теми от 2009/2010, където препоръчват Тина Астарджиева, но за съжаления телефона не е активен. Също имаше препоръка за Св. Кирил и Методий при Татяна Дулева, но тя пък дава часове през деня през седмицата, а на частно взема 25лв за 40 мин - за двама човека 30, което лично за мен е скъпо.

Искам да попитам вие от къде се готвите? Споделяте ли тези впечатления?

Някой, който е ходил при учител или е посещавал курс и е останал доволен, може ли да даде мнения, евентуално резултати, които е постигнал и контакти?



Благодаря ви предварително!

Посещавах курсовете в тази школа и успях да взема изпита по английски за който се готвих, вярно е че оттогава минаха доста години, но самият факт че школата продължава да съществува сам по себе си е показателен.

http://avo-bell.com/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
aneta.stoyanova
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 07, 2017 2:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от aneta.stoyanova »

Благодаря ти за информацията Коко. Току що прегледах курса, който предлагат и за съжаление положението е същото като и при г-жа Дулева - през деня в делничните дни. Няма как да го посещавам просто. Ти като ходи пак ли бяха така часовете или сега е така защото е лятна ваканция? :?:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от Koko »

aneta.stoyanova написа:Благодаря ти за информацията Коко. Току що прегледах курса, който предлагат и за съжаление положението е същото като и при г-жа Дулева - през деня в делничните дни. Няма как да го посещавам просто. Ти като ходи пак ли бяха така часовете или сега е така защото е лятна ваканция? :?:
Не, аз ходех на вечерни занятия, като това включваше интензивен летен курс и след това през есента курс с подготовка за самият изпит, но както вече споменах - това беше преди доста години.
Ако съм на твое място - бих им се обадил и попитал какво точно предлагат. Те по принцип обикновенно ти дават първоначално входящ тест за определяне на нивото и дали си готова за подготовка за самият изпит, или е необходимо първо да минеш някое от общите им нива по английски.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от Petia Torlakova »

Здравейте,

Някой пробвал ли е тази фирма - http://darbi.eu/ezikov-centyr-darbi/angliiski-ezik" ?
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
Аватар
aneta.stoyanova
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 07, 2017 2:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от aneta.stoyanova »

Здравейте, за всеки който може би се чуди като мен - аз започнах на частно при една преподавателка и съм доволна, мисля че взема 30лв за 60 мин (не зная тъй аз ходя с приятеля си). Пишете ми на лично и ще ви го пратя.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от spaneva »

Ако нивото ви на английски е достатъчно високо, за да изкарате необходимите точки, то самостоятелната подготовка с тестове е напълно достатъчна. Целта на тестовете е да ви дадат представа за различните части на изпита и да знаете какво точно се очаква от вас на всеки един етап. Но ако имате пропуски в английския няма тест, който да ви ги запълни.
За съжаление, много хора не правят разлика между двете неща. Във форума има много хора, които са взели изпита като са се готвели сами (и аз в това число), както вече писах важно е да прецените дали имате нужда само от подготовка за самия тест или от вдигане на нивото.

Spiking-a изобщо не сложен, хората задават въпроси свързани с ежедневието. Единственото, на което трябва да наблегнете тук е да се научите да говорите дълго. Например ако ви попитат "Какви дрехи харесвате?" (това беше моят въпрос - както виждате, нищо свързано с ядрената физика) да можете да отговорите с няколко изречения. Не да кажете "ежедневни", а "аз предпочитам ежедневните дрехи, защото в тях се чувствам удобно, имам свобода на движенията и отговарят на моят личен стил на обличане" (примерно). Тоест единственото важно нещо е да избягвате кратките отговори.

Writing-a също не е кой знае какво. В интернет и пълно с материали, правилата на писмото и есето ги има навсякъде. Тренировката с писане вкъщи с часовник е напълно постижима. Честно казано, не виждам с какво учител ще допринесе в тази част - той ще ви кара да спазвате същите правила, които трябва да спазвате и като се готвите у дома. Трики момента тук е да използвате сложни думи - това просто се заучава. Подбирате си, да речем 20-на думи, свързани със съвременните проблеми - замърсяване, затлъстяване, обучение и т.н. Когато пишете, просто намирате начин да вмъкнете подходящата от тях в текста.

От всички учебници в мрежата, най-полезен ми беше този: Ace the IELTS: IELTS General Module : how to Maximize Your Score
Старата версия се намира из торентите, има и нова, която аз не успях да намеря, но това беше преди години, сега може и да я има.
За учител не мога да помогна :)
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от Anna.N »

Аз съм напълно съгласна със spaneva.
Ако нивото ти е добро, курсовете няма какво да допринесат съществено.
Обаче ако не е, курс за подготовка за IELTS не е това, което ще помогне, защото обикновено тези курсове наблягат на правилата и изискванията.
Както каза spaneva, те не запълват пропуски. В този случай най-ефективен би бил интензивен курс за ниво.

Аз ходих на теста два пъти. Първият без подготовка, защото "какво пък толкова има да уча за един тест" и резултата беше 7, което за експрес ентри не ти стига.
Втория път се готвих сама.
Ползвах книжката Barron’s IELTS Practice Exams, към която има и диск да си упражняваш Listening-a.
Изчетох само въпросната книжка и направих тестовете. Тя разбира се, че не ми повиши нивото на английки, но ми даде насока какво точно искат от мен.
И според мен това е най-важното на този тест, за да изкараш висок резултат.

Относно writing-a: забелязала съм, че това е модула, на който обикновени се изкарва най-нисък резултат.
Тук моя опит показва същото, което spaneva спомена - списък с ключови думички по различни теми.
Аз лично за writing-a ползвах долния сайт, в който има текстове по теми, които са давани вече на IELTS (и не само).
Темата, която ми се падна на мен беше в този списък докато се готвех и изобщо не ме изненадаха.
https://www.ielts-exam.net/ielts_writin ... es_task_2/
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от спеца »

:y: :handshake:
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Подготовка по IELTS. Учители. Материали.

Мнение от tot2311 »

Силно препоръчвам Тина Астарджиева тел 0886 32 55 10 ако си в София.

Страхотна подготва за кратко време. Доста хора покрай нея изкараха добри оценки.
Публикувай отговор