Реализация след заминаването

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Реализация след заминаването

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Лесно ли е да се спестяват по 7-8к лв на месец в Канада от 2ма работещи.
Очевидно е, че не е лесно. Ти явно не схващаш обаче, че се смеем на лудите ти фантазии как това същото било пийс 'ъ кейк в България. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Реализация след заминаването

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Ако вадят по 100к всеки, то е ясно, че е лесно. Но тези заплати не ги раздават от летището.
Много ясно, че не ги раздават от летището, ама и в България не дават по 5 хиляди лева от училищната скамейка. Навсякъде трябва да се помъчиш, а на който не му изнася да си стои в България, не един път е казвано, че емиграцията не е за всеки. Семейството на отворилата темата не идва от България, имат достатъчно опит в две други европейски държави и едва ли ще имат проблем да си уредят живота и да се реализират в Канада.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Реализация след заминаването

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Лесно ли е да се спестяват по 7-8к лв на месец в Канада от 2ма работещи.
Очевидно е, че не е лесно. Ти явно не схващаш обаче, че се смеем на лудите ти фантазии как това същото било пийс 'ъ кейк в България. :D
Нещо взе да извърташ май.
Никъде не съм твърдял, че е пийс ъф кейк.
А че 2ма ИТ на старши позиции, в що годе нормални компании могат да го направят, ако се напънат.
Освен истеричния ти смях, така и не разбрахме кое, конкретно и по-точно смяташ за луда фантазия. Можеш ли да си по-точен? Заплатата или спестяването?
Ти как ги виждаш нещата? Опиши по-подробно, вместо да се хилиш истерично с по 3 думи на кръст.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Реализация след заминаването

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:
Kan_Tangra написа:Ако вадят по 100к всеки, то е ясно, че е лесно. Но тези заплати не ги раздават от летището.
Много ясно, че не ги раздават от летището, ама и в България не дават по 5 хиляди лева от училищната скамейка. Навсякъде трябва да се помъчиш, а на който не му изнася да си стои в България, не един път е казвано, че емиграцията не е за всеки. Семейството на отворилата темата не идва от България, имат достатъчно опит в две други европейски държави и едва ли ще имат проблем да си уредят живота и да се реализират в Канада.
Както вече казах, изобщо не смятам, че ще имат проблем с реализацията.
Това, което казах е, че реализиран в Канада, за някои може и да не е чак толкова розова переспектива. Разбира се, за други много ясно, че е върхът на сладоледа.
Важното е, че ако имаш избор, и можеш да се реализираш навсякъде, защо да го правиш пък точно в Канада!
Ти казваш, емиграцията не е за всеки. Който не става да не емигрира.
В такъв случай, аз казвам точно същото, огледално: Който не става да живее в България или Западна Европа, да емигрира.

Бтв, 5к чисто се стигат в Бг много по-лесно, отколкото 100к бруто в Канада.
Това множество първа ръка наблюдения и в двете държави.
puhanka написа: Информацията, която имаме от приятели и познати в БГ, е че и сега си е същото в София - единици са тези, които взимат по 2 - 2,5к евро чисто, а повече от това взимат само старши джава, оракъл програмисти, и системни администратори. За уеб заплатите съвсем не са в този диапазон.
Ето едно безпристрастно мнение.
Старши джава програмисти взимат повече от 2.5к евро чисто.
Дори не говорим за мениджърски позиции или някакви екзотики в нивата. Елементарна старша позиция.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Реализация след заминаването

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Важното е, че ако имаш избор, и можеш да се реализираш навсякъде, защо да го правиш пък точно в Канада!
Ти казваш, емиграцията не е за всеки. Който не става да не емигрира.
В такъв случай, аз казвам точно същото, огледално: Който не става да живее в България или Западна Европа, да емигрира.

Бтв, 5к чисто се стигат в Бг много по-лесно, отколкото 100к бруто в Канада.
За някои може да е по-лесно, за други не. Жена ми не е IT и в БГ щеше да крета на няколко хиляди лева заплата, докато тук е в пъти над тия прослувути 100К. И това е възможно именно в тоя град на тая държава точно заради високите цени на недвижимото имущество и многото ново строителство. Като добавим към горното природата, климата, спокойствието, чистотата и отношението към имигрантите и мисля разбираш защо точно Ванкувър, Канада. :) Това важи за нас, а какви са причините на другите хора само те могат да ти отговорят.

ПП
А ако бях сам и несемеен сигурно бих се насочил към Сан Франциско, чувствам се чудесно на West Coast-а и Европа може да го д.ха. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Реализация след заминаването

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Бтв, 5к чисто се стигат в Бг много по-лесно, отколкото 100к бруто в Канада.
Това 5к на година ли? Ако и в двата случая сравняваш годишни доходи може и да си прав. Ако в българския вариант визираш месечен чист доход, то тогава безапелационно печелиш наградата за глупост на годината.
Ето ти официална статистика по въпроса:







За чукча-писатели пояснявам. Първата картинка са официални данни на Евростат за България - дистрибуция на доходите (топ нивата на доходите са в евро). Най-отдолу в таблицата се вижда, че 99% от населението получава доход, който е по-малък от 14,348 евро на година (това за 2014).

Втората таблица е за Канада и показва подобно разпределение на доходите. От нея прекрасно се вижда, че любимия доход на Танграта от 100к (и нагоре) е бил по джоба на 2,116,680 канадци или това прави 8%.

И така да обобщим - 8% от канадците докарват персонален доход от 100к и нагоре. 1% от българите докарват доход от (нека да го закръглим) 15к евро и нагоре. Каква част от този 1%, достигат бленуваните от Танграта 5к чисто на месец, аз не мога да определя, но както се вижда няма и смисъл, за да се направи очевАдния извод.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Реализация след заминаването

Мнение от tonny »

Пуханка, едно от най-важните неща е да умееш да сортираш полезните мнения и да ги прилагаш.
Що се отнася до имот - имам колега, който си купи наскоро 7 годишно кондо 2 стаен 100кв в Ню Уестминстър за $400к (на 2.4% лихва за 20 години с минималния даун). Това е реалността, всичко останало са митове и легенди...вие сте все още доста далече от тази реалност и докато доиде момента да си помислите за това надали тея всички локуми ще са актуални. И да в rew цените са актуални.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Реализация след заминаването

Мнение от tonny »

roumensp написа:А ако бях сам и несемеен сигурно бих се насочил към Сан Франциско, чувствам се чудесно на West Coast-а и Европа може да го д.ха. :D
Аз щях да съм в Австралия. :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Реализация след заминаването

Мнение от myhata II »

tonny написа:
roumensp написа:А ако бях сам и несемеен сигурно бих се насочил към Сан Франциско, чувствам се чудесно на West Coast-а и Европа може да го д.ха. :D
отново фантасмагории :lol:

Канада е голямо дърво от към социален живот !

и специален поздрав за вас :

„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Реализация след заминаването

Мнение от tonny »

Муха, не мога да се кача толкова високо на черешата, че да си причиня това на звуковата карта. :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Реализация след заминаването

Мнение от myhata II »

череши, мереши ,парцала е велик тони :!: :rock: :rock: :rock: :drunk:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Реализация след заминаването

Мнение от tonny »

Може ли да дешифроваш термина "парцала", знаеш че съм сравнително млад, неопитен, наивен и до някъде прост имигрант. ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Реализация след заминаването

Мнение от optics »

Хахахаха, точно па Лили Иванова ще разправя, че не всичко е пари.

Това интервю съм го гледал -
http://paper.standartnews.com/archive/2 ... /index.htm"
как се фръцна и каза че цената е 100 000 долара.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Реализация след заминаването

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Бтв, 5к чисто се стигат в Бг много по-лесно, отколкото 100к бруто в Канада.
Това 5к на година ли? Ако и в двата случая сравняваш годишни доходи може и да си прав. Ако в българския вариант визираш месечен чист доход, то тогава безапелационно печелиш наградата за глупост на годината.
Ето ти официална статистика по въпроса:







За чукча-писатели пояснявам. Първата картинка са официални данни на Евростат за България - дистрибуция на доходите (топ нивата на доходите са в евро). Най-отдолу в таблицата се вижда, че 99% от населението получава доход, който е по-малък от 14,348 евро на година (това за 2014).

Втората таблица е за Канада и показва подобно разпределение на доходите. От нея прекрасно се вижда, че любимия доход на Танграта от 100к (и нагоре) е бил по джоба на 2,116,680 канадци или това прави 8%.

И така да обобщим - 8% от канадците докарват персонален доход от 100к и нагоре. 1% от българите докарват доход от (нека да го закръглим) 15к евро и нагоре. Каква част от този 1%, достигат бленуваните от Танграта 5к чисто на месец, аз не мога да определя, но както се вижда няма и смисъл, за да се направи очевАдния извод.
Към това има следните 2 момента.
Първият е, че един и същи българин не се разполага произволно по скалата и в България и в Канада.
Заради дискриминацията.
Ако в Бг можеш да започнеш работа във сравнително добра фирма.
В Канада изобщо няма да те допуснат в доста от местата, само защото си българин.

Второто е, че ИТ фирмите (за които говорихме!) не са произволна средностатистическа извадка.
Ще успееш ли да изкараш статистика за ИТ бранша!? Сигурен съм че има такива, но нарочно не потърси, а започна отново да извърташ, но в нова посока. От всичките ми познати и приятели в ИТ (а те са много), с до 3к чисто са хора до 25-28. В нашата фирма наемат на по 3к без стаж, и директно след интерншип. Над 30 са 4к ++, пак на месец и пак чисто. Имам и колеги на по 28, които са 5к+ отново на месец, и отново чисто. И това не включва само изключения, имам познати са сменили по няколко фирми, включително и държавни. И навсякъде заплатите са били сходни.
В крайна сметка, вместо да се хилиш истерично и да ровиш из нета, вдигни един телефон звънни на някой познат в бранша, който живее в Сф и го питай. Ако нивото му е изобщо що годе сносно, трябва да е над 4к със сигурност. Не годишно.

Така като сме тръгнали, можеш да вдигнеш телефон и да питаш някой от Монреал какви са заплатите там. И колко често се случва БГ емигрант да има над 100к. Да те улесня! Не е 8%! И са на мениджърски позиции в големи фирми. Ако си софт дев, синиър софт, дори и в гигантите, които са най-щедри, като Нюанс, Ериксон, Нокия или пък софт. мениджър в по-малка фирма, си под 80к. Смей се, това е голям виц! Само дето на тия хора не им е смешно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Реализация след заминаването

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Първият е, че един и същи българин не се разполага произволно по скалата и в България и в Канада.
Заради дискриминацията.
И аз имам два коментара:
- "ракетата и нейния космос"........
- явно в България статистиката е статистика, но не се отнася за танграта и познатите му, точно както и канадската статистика не се отнася за мен и приятелите ми тук. Само дето той има тази привилегия там, а аз я нямам тук....
Публикувай отговор