Въпроси относно имиграция в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
jordanananiev
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 7:21 am

Въпроси относно имиграция в Канада

Мнение от jordanananiev »

Здравейте , със съпругата ми обмисляме вариант за имиграция в Канада , понеже вече не виждаме никакъв смисъл да седим тук в страната.Имам няколко въпроса относно цялата процедура.
Първият ми въпрос е , къде се подават документите за кандидатстване за работна виза ? Рових се из интернет и намирам само фирми кореспонденти на който се плаща за евентуално съдействие относно документите , но да ви кажа честно не съм много сигорен в такива фирми ..... Чувал съм , че интервю се води в пусолството което е най близко а до колкото знам до България най близкото е в Белград.Но как и къде да се подадът документите за кандидастване ?
Вторият ми въпрос е относно езика.Аз нямам проблем с английския нито с четене , писане , говорене и т.н. , но съпругата ми има бегли познания.Това дали ще и е проблем , макар че тя се учи бързо на всичко като има желание.Също така сме с малко дете на годинка и 4 месеца това проблем ли ще е ?
Третият ми въпрос е относно работата.До сега в България съм се занимавал с търговия , тоест търговски представител , доставчик и такива ми ти работи.Нямам за цял да го работя това нещо , бих могъл всичко каквото и да е не се плаша от работа , но това проблем ли ще ми е че имам опит само в тази сфера ? Жена ми е по същият начин , тя работи последните 6 години в голяма немска фирма в България но като продавач / консултант.

Ще бъда много благодарен ако някой успее да ми помогне с информацията , и ако има нещо друго което би било хубаво да го знаем.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпроси относно имиграция в Канада

Мнение от optics »

Здрасти,
Работна виза за Канада - има такова понятие но с твоя опит - забрави. Няма как да стане. Коментирано е и преди във форума - трябва канадски работодател да кандидатства именно за теб и да докаже пред правителствените органи, че няма канадски работници за същата дейност за която иска да наеме теб. Ако има такъв работодател, може да си пристигнал в Канада само няколко месеца след като се е задействал. Като пристигнеш - е незаконно да работиш за друг и си длъжен да си тръгнеш след като ти изтече договора.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси относно имиграция в Канада

Мнение от Koko »

jordanananiev написа:Здравейте , със съпругата ми обмисляме вариант за имиграция в Канада , понеже вече не виждаме никакъв смисъл да седим тук в страната.Имам няколко въпроса относно цялата процедура.
Първият ми въпрос е , къде се подават документите за кандидатстване за работна виза ? Рових се из интернет и намирам само фирми кореспонденти на който се плаща за евентуално съдействие относно документите , но да ви кажа честно не съм много сигорен в такива фирми ..... Чувал съм , че интервю се води в пусолството което е най близко а до колкото знам до България най близкото е в Белград.Но как и къде да се подадът документите за кандидастване ?
Вторият ми въпрос е относно езика.Аз нямам проблем с английския нито с четене , писане , говорене и т.н. , но съпругата ми има бегли познания.Това дали ще и е проблем , макар че тя се учи бързо на всичко като има желание.Също така сме с малко дете на годинка и 4 месеца това проблем ли ще е ?
Третият ми въпрос е относно работата.До сега в България съм се занимавал с търговия , тоест търговски представител , доставчик и такива ми ти работи.Нямам за цял да го работя това нещо , бих могъл всичко каквото и да е не се плаша от работа , но това проблем ли ще ми е че имам опит само в тази сфера ? Жена ми е по същият начин , тя работи последните 6 години в голяма немска фирма в България но като продавач / консултант.

Ще бъда много благодарен ако някой успее да ми помогне с информацията , и ако има нещо друго което би било хубаво да го знаем.
За да се имигрира в Канада се кандидатства за имиграционна виза, както вече Оптикс е написал - работната виза е отделен случай и за такава е нужна сериозна оферта за работа от канадски работодател.
Имиграционната процедура сама по себе си е достатъчно сериозно начинание, затова съвета ми е - започни с внимателно прочитане на официалният уеб сайт на канадското имиграционно министерство, трудно би било някой да ти преразкаже детайлно написаното там, а от това което си написал до тук става ясно че нямаш никаква идея за това с какво искаш да се захванеш - например отдавна няма интервюта, а знанията за език се доказват със сертификат за взет изпит, а канадското посолство в Белград не се занимава с подобни процедури от едно почти 20 години.

http://www.cic.gc.ca/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jordanananiev
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 7:21 am

Re: Въпроси относно имиграция в Канада

Мнение от jordanananiev »

Koko написа:
jordanananiev написа:Здравейте , със съпругата ми обмисляме вариант за имиграция в Канада , понеже вече не виждаме никакъв смисъл да седим тук в страната.Имам няколко въпроса относно цялата процедура.
Първият ми въпрос е , къде се подават документите за кандидатстване за работна виза ? Рових се из интернет и намирам само фирми кореспонденти на който се плаща за евентуално съдействие относно документите , но да ви кажа честно не съм много сигорен в такива фирми ..... Чувал съм , че интервю се води в пусолството което е най близко а до колкото знам до България най близкото е в Белград.Но как и къде да се подадът документите за кандидастване ?
Вторият ми въпрос е относно езика.Аз нямам проблем с английския нито с четене , писане , говорене и т.н. , но съпругата ми има бегли познания.Това дали ще и е проблем , макар че тя се учи бързо на всичко като има желание.Също така сме с малко дете на годинка и 4 месеца това проблем ли ще е ?
Третият ми въпрос е относно работата.До сега в България съм се занимавал с търговия , тоест търговски представител , доставчик и такива ми ти работи.Нямам за цял да го работя това нещо , бих могъл всичко каквото и да е не се плаша от работа , но това проблем ли ще ми е че имам опит само в тази сфера ? Жена ми е по същият начин , тя работи последните 6 години в голяма немска фирма в България но като продавач / консултант.

Ще бъда много благодарен ако някой успее да ми помогне с информацията , и ако има нещо друго което би било хубаво да го знаем.
За да се имигрира в Канада се кандидатства за имиграционна виза, както вече Оптикс е написал - работната виза е отделен случай и за такава е нужна сериозна оферта за работа от канадски работодател.
Имиграционната процедура сама по себе си е достатъчно сериозно начинание, затова съвета ми е - започни с внимателно прочитане на официалният уеб сайт на канадското имиграционно министерство, трудно би било някой да ти преразкаже детайлно написаното там, а от това което си написал до тук става ясно че нямаш никаква идея за това с какво искаш да се захванеш - например отдавна няма интервюта, а знанията за език се доказват със сертификат за взет изпит, а канадското посолство в Белград не се занимава с подобни процедури от едно почти 20 години.

http://www.cic.gc.ca/"
Добре значи спрямо това което сте писали , аз го разбрах по следният начин.За Канада не може да се кандидаства за работна виза без да имам покана от даден работодател така ли ? Няма ли вид виза за заминаване и там на място да се търси работа ? Другото което не разбрах , щом посолството в Белград не се занимават с визите , къде се кандидаства ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпроси относно имиграция в Канада

Мнение от optics »

jordanananiev написа: Добре значи спрямо това което сте писали , аз го разбрах по следният начин.За Канада не може да се кандидаства за работна виза без да имам покана от даден работодател така ли ? Няма ли вид виза за заминаване и там на място да се търси работа ? Другото което не разбрах , щом посолството в Белград не се занимават с визите , къде се кандидаства ?
Точно така. Процедурата за работна виза не я почваш ти, почва я работодателя с който предварително сте се разбрали. Ти чакаш той да почне и да ти каже как да продължиш. Този случай може спокойно да го забравиш, освен ако не се сещаш за канадсни работодател дето вече те познава и ще се задейства.
Вид заминаване дето да дойдеш лесно просто така и после да си търсиш работа няма. Канада не е в Европейския съюз ;-) Това го казвам не да си правя майтап, просто отпреди съм забелязал че откак България влезе в Европейския съюз и се възцари едно такова интуитивно допускане, че както ходим в Европа тъй и навсякъде другаде. За съжаление не е така. Ако дойдеш с виза за турист и си търсиш работа, това е незаконно. Канадския работодател знае че е незаконно и само някой мошеник-работодател би те взел. Да носиш тухли примерно. Нещо повече - това че носиш тухли незаконно, не ти дава никакво предимство за кандидатстване да станеш permanent resident а дори може да се окаже препъни камък.
Чети как да стане легално в сайта дето Коко ти е дал - http://www.cic.gc.ca"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпроси относно имиграция в Канада

Мнение от the_coach »

jordanananiev написа:Здравейте , със съпругата ми обмисляме вариант за имиграция в Канада , понеже вече не виждаме никакъв смисъл да седим тук в страната.Имам няколко въпроса относно цялата процедура.
Първият ми въпрос е , къде се подават документите за кандидатстване за работна виза ? Рових се из интернет и намирам само фирми кореспонденти на който се плаща за евентуално съдействие относно документите , но да ви кажа честно не съм много сигорен в такива фирми ..... Чувал съм , че интервю се води в пусолството което е най близко а до колкото знам до България най близкото е в Белград.Но как и къде да се подадът документите за кандидастване ?
Вторият ми въпрос е относно езика.Аз нямам проблем с английския нито с четене , писане , говорене и т.н. , но съпругата ми има бегли познания.Това дали ще и е проблем , макар че тя се учи бързо на всичко като има желание.Също така сме с малко дете на годинка и 4 месеца това проблем ли ще е ?
Третият ми въпрос е относно работата.До сега в България съм се занимавал с търговия , тоест търговски представител , доставчик и такива ми ти работи.Нямам за цял да го работя това нещо , бих могъл всичко каквото и да е не се плаша от работа , но това проблем ли ще ми е че имам опит само в тази сфера ? Жена ми е по същият начин , тя работи последните 6 години в голяма немска фирма в България но като продавач / консултант.

Ще бъда много благодарен ако някой успее да ми помогне с информацията , и ако има нещо друго което би било хубаво да го знаем.
По вторият въпрос - с английския може и да нямате проблем, ама българският май куца ;)
Публикувай отговор