Education Credential Assessment

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Education Credential Assessment

Мнение от Koko »

Pierre.kiprov написа:Здравейте,
Нов съм във форума и в кандидатстването като цяло за Експрес Ентри. Имам един въпрос във връзка с ЕСА на дипломата. Изпратих си документите с преводите към Wes за приравняване, това което ми е чудно, когато направих онлайн асесмънт преди това ми изписа, че съм завършил "бакалавър + магистър", а реално дипломата ми е магистър 5 години. Ако по този начин ми я оценят в Wes мога ли да кандидатствам с магистратура или трябва друга бланка за образование да вкарвам. Спомням си че имаше нещо като 2 или повече дипломи, което се води точно под "Магистър".
Все още нямаш оценката от WES? Защо не изчакаш да получиш оценката им и тогава да преценява, макар че според мене ако ти кажат че имаш бакалавър плюс магистър, би трябвало да можеш да кандидатствам с магистърска степен. Ако не се лъжа, най-оптимистичния вариант е да имаш 22 точки от 25 максимално възможни за образование.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pierre.kiprov
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2018 9:01 am

Re: Education Credential Assessment

Мнение от Pierre.kiprov »

Koko написа:
Pierre.kiprov написа:Здравейте,
Нов съм във форума и в кандидатстването като цяло за Експрес Ентри. Имам един въпрос във връзка с ЕСА на дипломата. Изпратих си документите с преводите към Wes за приравняване, това което ми е чудно, когато направих онлайн асесмънт преди това ми изписа, че съм завършил "бакалавър + магистър", а реално дипломата ми е магистър 5 години. Ако по този начин ми я оценят в Wes мога ли да кандидатствам с магистратура или трябва друга бланка за образование да вкарвам. Спомням си че имаше нещо като 2 или повече дипломи, което се води точно под "Магистър".
Все още нямаш оценката от WES? Защо не изчакаш да получиш оценката им и тогава да преценява, макар че според мене ако ти кажат че имаш бакалавър плюс магистър, би трябвало да можеш да кандидатствам с магистърска степен. Ако не се лъжа, най-оптимистичния вариант е да имаш 22 точки от 25 максимално възможни за образование.

Все още чакам документите ми да пристигнат при тях, но единствено това ми е като леко притеснение как биха ме оценили, доста хора се оплакват, че за директна магистратура са ги оценили или само на бакалавър или бакалавър+магистър и не знаят как да процедират за напред, макар че масово са индийци. За жалост няма как и аз да предвидя докато не излезе официалния репорт. Отнсно точките, за магистър не са ли 135/150 по новата процедура, тъй като като CRS калкулатора в сайта на правителството ги изчислява вече по този метод, като изключим за някои PNP програми за кандидатсване.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Education Credential Assessment

Мнение от tonny »

За Мастър дават 23 точки и вероятно ще вземеш ассес с такава титла.
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... .html#toc1
Miranda
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 05, 2018 1:33 am

Re: Education Credential Assessment

Мнение от Miranda »

Здравейте. Някой може ли да ми препоръча преводаческа агенция в Пловдив. Ще ви бъда благодарна.
Pierre.kiprov
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2018 9:01 am

Re: Education Credential Assessment

Мнение от Pierre.kiprov »

Здравейте,

Днес си получих репорта от WES. Някой може ли да ми каже при кандидатсване за Експрес Ентри какво да изпиша на бланка образование?
---------------------
CANADIAN EQUIVALENCY SUMMARY
Master's degree
CREDENTIAL ANALYSIS
Credential Authentication: Documents were verified by the institution
Country: Bulgaria
Credential: Magistar
(Master)
Year: 2017
Awarded By: ...
Status: Recognized Institution
Major/Specialization: ...
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree
-------------------------------------

Питам защото горе пише че е магистър а след това бакалавър и магистър. Завършил съм магистратура в продължение на 5 години, но това е малко объркано.
Благодаря предварително!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Education Credential Assessment

Мнение от Koko »

Според мен би трябвало да напишеш - Master's degree

А тълкуванието на рипорта е:
Pierre.kiprov написа:Здравейте,

Днес си получих репорта от WES. Някой може ли да ми каже при кандидатсване за Експрес Ентри какво да изпиша на бланка образование?
---------------------
CANADIAN EQUIVALENCY SUMMARY
Master's degree - това е степента на образованието ти придобита в България
CREDENTIAL ANALYSIS
Credential Authentication: Documents were verified by the institution
Country: Bulgaria
Credential: Magistar
(Master)
Year: 2017
Awarded By: ...
Status: Recognized Institution
Major/Specialization: ...
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree - а това е приравняването й в Канада - за да станеш магистър, първо трябва да си бил бакалавър.
-------------------------------------

Питам защото горе пише че е магистър а след това бакалавър и магистър. Завършил съм магистратура в продължение на 5 години, но това е малко объркано.
Благодаря предварително!
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Pierre.kiprov
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 11, 2018 9:01 am

Re: Education Credential Assessment

Мнение от Pierre.kiprov »

Koko написа:Според мен би трябвало да напишеш - Master's degree

А тълкуванието на рипорта е:
Pierre.kiprov написа:Здравейте,

Днес си получих репорта от WES. Някой може ли да ми каже при кандидатсване за Експрес Ентри какво да изпиша на бланка образование?
---------------------
CANADIAN EQUIVALENCY SUMMARY
Master's degree - това е степента на образованието ти придобита в България
CREDENTIAL ANALYSIS
Credential Authentication: Documents were verified by the institution
Country: Bulgaria
Credential: Magistar
(Master)
Year: 2017
Awarded By: ...
Status: Recognized Institution
Major/Specialization: ...
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree - а това е приравняването й в Канада - за да станеш магистър, първо трябва да си бил бакалавър.
-------------------------------------

Питам защото горе пише че е магистър а след това бакалавър и магистър. Завършил съм магистратура в продължение на 5 години, но това е малко объркано.
Благодаря предварително!
Ок, но има един момент в който при кандидатсване има две опции: "Two or more certificates, diplomas, or degrees" OR "Master's Degree"
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Education Credential Assessment

Мнение от penevg »

Pierre.kiprov написа:
Koko написа:Според мен би трябвало да напишеш - Master's degree

А тълкуванието на рипорта е:
Pierre.kiprov написа:Здравейте,

Днес си получих репорта от WES. Някой може ли да ми каже при кандидатсване за Експрес Ентри какво да изпиша на бланка образование?
---------------------
CANADIAN EQUIVALENCY SUMMARY
Master's degree - това е степента на образованието ти придобита в България
CREDENTIAL ANALYSIS
Credential Authentication: Documents were verified by the institution
Country: Bulgaria
Credential: Magistar
(Master)
Year: 2017
Awarded By: ...
Status: Recognized Institution
Major/Specialization: ...
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree - а това е приравняването й в Канада - за да станеш магистър, първо трябва да си бил бакалавър.
-------------------------------------

Питам защото горе пише че е магистър а след това бакалавър и магистър. Завършил съм магистратура в продължение на 5 години, но това е малко объркано.
Благодаря предварително!
Ок, но има един момент в който при кандидатсване има две опции: "Two or more certificates, diplomas, or degrees" OR "Master's Degree"

Е как какво да пишеш, ясно са ти написали,че твоята диплома е еквивалент на Магистър в Канада, т.е. избираш Мастер дегрии, какво има да се чудиш ?
YoCanada
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 3:30 am

Re: Education Credential Assessment

Мнение от YoCanada »

Здравейте! Имам въпрос относно изпращането на документи до WES. Тъй като аз няма да имам възможност да ги пратя лично чрез DHL, дали ще е проблем ако приятелката ми ги изпрати от нейно име? Другият ми въпрос е дали е достатъчно да се постави референтния номер на плика или трябва да се спази правилото за sealed envelope? Благодаря!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Education Credential Assessment

Мнение от roumensp »

YoCanada написа:Имам въпрос относно изпращането на документи до WES. Тъй като аз няма да имам възможност да ги пратя лично чрез DHL, дали ще е проблем ако приятелката ми ги изпрати от нейно име?
Не може ли просто да напише твоето име като подател/изпращащ ? :lol:
Аватар
aneta.stoyanova
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 07, 2017 2:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Education Credential Assessment

Мнение от aneta.stoyanova »

Здравейте, и аз тъкмо си направих регистрация в wes. Планувам да си подам документи за експрес енри без провинциални програми, тъй като калкулатора в сайта ми дава 475 точки(вече имам реултати от ИЕЛТС). Исках само да пипитам:
1. Нали Educational Credential Assessment (ECA) трябва да се направи?
2. На Recipients трябва да съм аз и Immigration, Refugees and Citizenship Canada(IRCC) нали?
3. Това което ми направи впечатление е че ми поиска 270канадски долара за услугата, а сякаш ми се въртеше вглавата нещо от сорта на 330. Възможно ли е да не съм попълнила нещо както трябва?
4. Освен danimrb, който препоръчва Лозанова 48 в София, някой друг има ли препоръки за преводаческа агенция в София?
Публикувай отговор