Дата и час: Вто Май 21, 2019 7:33 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2018 3:24 pm 
Аватар

Pierre.kiprov написа:
Здравейте,
Нов съм във форума и в кандидатстването като цяло за Експрес Ентри. Имам един въпрос във връзка с ЕСА на дипломата. Изпратих си документите с преводите към Wes за приравняване, това което ми е чудно, когато направих онлайн асесмънт преди това ми изписа, че съм завършил "бакалавър + магистър", а реално дипломата ми е магистър 5 години. Ако по този начин ми я оценят в Wes мога ли да кандидатствам с магистратура или трябва друга бланка за образование да вкарвам. Спомням си че имаше нещо като 2 или повече дипломи, което се води точно под "Магистър".

Все още нямаш оценката от WES? Защо не изчакаш да получиш оценката им и тогава да преценява, макар че според мене ако ти кажат че имаш бакалавър плюс магистър, би трябвало да можеш да кандидатствам с магистърска степен. Ако не се лъжа, най-оптимистичния вариант е да имаш 22 точки от 25 максимално възможни за образование.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2018 4:50 am 

Koko написа:
Pierre.kiprov написа:
Здравейте,
Нов съм във форума и в кандидатстването като цяло за Експрес Ентри. Имам един въпрос във връзка с ЕСА на дипломата. Изпратих си документите с преводите към Wes за приравняване, това което ми е чудно, когато направих онлайн асесмънт преди това ми изписа, че съм завършил "бакалавър + магистър", а реално дипломата ми е магистър 5 години. Ако по този начин ми я оценят в Wes мога ли да кандидатствам с магистратура или трябва друга бланка за образование да вкарвам. Спомням си че имаше нещо като 2 или повече дипломи, което се води точно под "Магистър".

Все още нямаш оценката от WES? Защо не изчакаш да получиш оценката им и тогава да преценява, макар че според мене ако ти кажат че имаш бакалавър плюс магистър, би трябвало да можеш да кандидатствам с магистърска степен. Ако не се лъжа, най-оптимистичния вариант е да имаш 22 точки от 25 максимално възможни за образование.

Все още чакам документите ми да пристигнат при тях, но единствено това ми е като леко притеснение как биха ме оценили, доста хора се оплакват, че за директна магистратура са ги оценили или само на бакалавър или бакалавър+магистър и не знаят как да процедират за напред, макар че масово са индийци. За жалост няма как и аз да предвидя докато не излезе официалния репорт. Отнсно точките, за магистър не са ли 135/150 по новата процедура, тъй като като CRS калкулатора в сайта на правителството ги изчислява вече по този метод, като изключим за някои PNP програми за кандидатсване.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Юни 16, 2018 9:21 pm 

За Мастър дават 23 точки и вероятно ще вземеш ассес с такава титла.
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/become-candidate/eligibility/federal-skilled-workers/six-selection-factors-federal-skilled-workers.html#toc1

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 05, 2018 12:32 pm 

Здравейте. Някой може ли да ми препоръча преводаческа агенция в Пловдив. Ще ви бъда благодарна.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2018 2:41 pm 

Здравейте,

Днес си получих репорта от WES. Някой може ли да ми каже при кандидатсване за Експрес Ентри какво да изпиша на бланка образование?
---------------------
CANADIAN EQUIVALENCY SUMMARY
Master's degree
CREDENTIAL ANALYSIS
Credential Authentication: Documents were verified by the institution
Country: Bulgaria
Credential: Magistar
(Master)
Year: 2017
Awarded By: ...
Status: Recognized Institution
Major/Specialization: ...
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree
-------------------------------------

Питам защото горе пише че е магистър а след това бакалавър и магистър. Завършил съм магистратура в продължение на 5 години, но това е малко объркано.
Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 07, 2018 2:51 pm 
Аватар

Според мен би трябвало да напишеш - Master's degree

А тълкуванието на рипорта е:

Pierre.kiprov написа:
Здравейте,

Днес си получих репорта от WES. Някой може ли да ми каже при кандидатсване за Експрес Ентри какво да изпиша на бланка образование?
---------------------
Master's degree - това е степента на образованието ти придобита в България
CREDENTIAL ANALYSIS
(Master)
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree - а това е приравняването й в Канада - за да станеш магистър, първо трябва да си бил бакалавър.

Питам защото горе пише че е магистър а след това бакалавър и магистър. Завършил съм магистратура в продължение на 5 години, но това е малко объркано.
Благодаря предварително!

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 08, 2018 4:05 am 

Koko написа:

Pierre.kiprov написа:
Здравейте,

---------------------
CREDENTIAL ANALYSIS
(Master)
Canadian Equivalency: Bachelor's and master's degree - а това е приравняването й в Канада - за да станеш магистър, първо трябва да си бил бакалавър.

Благодаря предварително!

Ок, но има един момент в който при кандидатсване има две опции: "Two or more certificates, diplomas, or degrees" OR "Master's Degree"

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Фев 02, 2019 4:03 pm 

Pierre.kiprov написа:
Koko написа:

Pierre.kiprov написа:
Здравейте,

---------------------
CREDENTIAL ANALYSIS
(Master)

Благодаря предварително!

Ок, но има един момент в който при кандидатсване има две опции: "Two or more certificates, diplomas, or degrees" OR "Master's Degree"

Е как какво да пишеш, ясно са ти написали,че твоята диплома е еквивалент на Магистър в Канада, т.е. избираш Мастер дегрии, какво има да се чудиш ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]