Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 8:51 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 15, 2016 2:19 pm 

Права си. Аз нещо съм се заблудила. За всяка държава, в която си живяла 6 или повече месеца от навършването на 18 години нататък.
Намерих го тук (макар че още е е ъпдейтнато с последните промени за сумарно броени месеци, но все пак пише):

http://www.cic.gc.ca/english/infORmatio ... /intro.asp

Иначе въпросния линк го ъпдейтват всяка година и преди 11.02 се казваше Applications received on or after January 1, 2015, for permanent residence programs subject to the Express Entry completeness check.

Тъпото е, че с тази промяна на датата паникьосаха хората и сега, подалите до момента не знаят дали ще ги засегне или не. А се случва да поискат допълнително свидетелство за съдимост ако например си живяла не 6, а например 5,5 месеца в дадена страна. Тогава по преценка на разглеждащия досието може да ти поискат.
Времето ще покаже дали ще хване и останалите, но е хубаво, че ти си пуснала вече за твоето.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2016 1:39 am 

Всички дипломи ли трябва да изпратя за оценка (средно + висше) или само най-високата степен?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 27, 2016 2:18 am 

BMX написа:
Всички дипломи ли трябва да изпратя за оценка (средно + висше) или само най-високата степен?

Най-високата степен.
Аз пратих бакалавър + магистър.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2016 6:08 pm 

Здравейте, някой може ли да ми обясни как се изпраща бланката с пръстовите отпечатъци за свидетелство за съдимост от САЩ? Сама ли трябва да я изпратя или от МВР.
Как се плаща? Гледах в сайта на ФБР, че посочват опция за плащане с карта, но не виждам как.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2016 5:33 am 

Здравейте,
Дали някой е наясно относно police certificate от друга държава. Виждам, че е необходим ако сме живяли, учлили, работили в чужда държава над общо 6 месеца, но необходим ли ни е ако сме прекарали толкова с туристическа виза там (имам 8 месеца общо в Австралия с туристическа виза - с влизания и излизания през 2 месеца). Освен това съм работила за круизна компания собственост на американска компания, но не се водехме на работа със social security number.

В http://www.cic.gc.ca/ не намирам форма за queries. Дали има някаква читава фирма, която мога да попитам?

Мерси предварително.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2016 11:10 am 

Няма значение каква е била целта на престоя ви - имате ли 6 месеца престой ви трябва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]