Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фирма

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от pumpy »

Ttorontoo написа:....че имам изкаран AIELTS с 6.5 точки. :)
Я пак ?
Аз съм до тук, че с моя английски и тойфел направо ме е срам да пиша повече.....
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от Ttorontoo »

Ми истината е, че в Канада има сериозен подобор, за разлика от UK, където по квартирите живеят по 6 човека, българи, и всяка вечер се пуши марихуана...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от pumpy »

Питай какво мисли по въпроса новия ни министър председател и после си прави изводите за Канада :lol:
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от Ttorontoo »

Да. Четох, че искал да легализира марихуаната. Луда работа. Като цяло доста свободия ми се струва в Канада. Случайно хванах двама канадскки блогъри в YouTube - Gigi Gorgeous и Princess Julie, които са трансексуални и са големи звезди. :D

Иначе интересни неща има в YouTube. Канадците не казват [aut] (Out), ами ядат у-то.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от tonny »

Батка, стой си в Русе-то. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от Kan_Tangra »

Ква батка, забрай преди няколко месеца беше точно същия! :D
Що не обясниш на момчето как се работи обща работа, живее се на квартира с филолози и се спестява?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от roumensp »

Не е батката, 'щото от други теми се вижда, че по това време вече е бил на 5-тата ракия и едва ли би могъл да върже няколко що-годе смислени изречения. ;)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от tonny »

Kan_Tangra, именно, бил съм същия. Нека мине по моя път човека. Вие ме убеждавахте колко е гадно тука, сега аз предавам нататък. :D
Твоя житейски опит го разбрахме, само не разбрах от къде ти знаеш моя. :rofl:

roumensp, батката днес може да почива от грозданка, все пак е понеделник. :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:
You would need around 5,236.29C$ (6,665.88лв) in Toronto to maintain the same standard of life that you can have with 3,200.00лв in Sofia (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Consumer Prices Including Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax).
Чисто 5к как се вадят?
По същия начин, по който 3,200 чисто в София. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Да. Целта - искам автонимност, искам и експириънс. Не успях да отида на бригада поради лични причини. Бих останал и за постоянно там, ако успея да си намеря добра работа и жена...разбира се. :)

Работата е като охранител. Ще трябяа да изкарам лиценз.

Иначе гледам това са цените в Торонто.

http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... obile=true"

Интересно...Toronto vs. Sofia

http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... Comparison"
За работа като охранител работна виза едва ли ще получиш, за такава работа в Канада има достатъчно желаещи, пък и парите които дават не са чак толково много. Не знам, може би едиственият вариант би бил да се окаже че се търси охранител владеещ перфектно български.

Ако ще си търсиш жена в Канада - какво ти е отношението към филипинките и другите азиатки от същия регион? Имай предвид че вземеш ли си филипинка, след това развод няма - искаш ли по някаква причина да се отървеш от нея, трява да овдовееш някак.

ГМО храни има, но не по-малък проблем е че в доста храни слагат консерванти, за да траят по-дълго време. Така неща които би трябвало да имат трайност 2-3 дена, се оказва че са като нови след 2-3 седмици. От друга страна съм чувал че на консервантите в храните и студеният климат се дължи дълголетието в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от optics »

Ttorontoo,
Казвал съм го много пъти преди - като имаш такива добри познати, хвани ги на скайпа и ги разпитай хубавичко какво може и какво не може.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от Ttorontoo »

Ами питал съм. Казват, че в Канада е много хубаво и след като са имигрирали в Канада животът им се е променил положително. За другите неща не съм питал.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от myhata II »

Ttorontoo написа:Ами питал съм. Казват, че в Канада е много хубаво и след като са имигрирали в Канада животът им се е променил положително. За другите неща не съм питал.

повечето хора лъжат, след като дойдат тук и започнат да работят какви ли не работи, после разправят чудеса в България
Ето примерно в България си бил "електронен инженер" а тук ставаш " мияч на чинии " или "консиерж" за по 11 кинта на час /за Канада голяма мизерия / и после как го виждаш този човек в България сред колегите си да разправя примерно че е държал баданарката или мопката ?
;)

и повечето от същите образи са тук във форума, само трябва да нахлупиш цайсите и да попрочетеш повечко от техните мнения !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от Anna.N »

Ttorontoo,
Ако очакваш да получиш реалистична картинка за живота в Канада точно от форума, по-добре потърси другаде ... Освен всичко друго това е много субективен фактор и нека го наречем и стечение на обстоятелства, които при всеки са различни.

Аз за щастие имам роднини там, както и вече 10-тина семейни приятели, с които поддържам връзка от дете.
Никой от тях, за тяхно пък щастие, не "търка с мопката", но и никой от тях не разказва за живота си из форумите.

Чета форума основно за информация относно дреболии и документи, но попадам и из темите за живота там и такива глупости чета на моменти че направо ... :rofl: .

Не знам колко са ти близки приятелите, но ако очакваш да получиш канадската реалност тук, едва ли ще я намериш. По-добре потърси мнение от човек, който няма причина да те лъже , а не от място където има и хора, които пишат за да си ги мерят :)

Разбира се, това съвсем не означава очаквай , че като кацнеш на летището и ще ти опъне някой червения килим. Мне .. Борба му е майката.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имиграция в Торонто при получаване на раб. виза в БГ фир

Мнение от myhata II »

я попитай колежката, откъде знае нейните познати каква я къдрят в Канада, като не е стъпвала там , явно е последователка на баба ванга ;)
както ти бях писал, чети между редовете, там всичко си е мотамо казано ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор