Въпроси на които отговори не намирам

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Ani259
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 10, 2016 5:37 pm

Въпроси на които отговори не намирам

Мнение от Ani259 »

Здравейте,

изчетах доста теми, но отговори не намирам или ако намеря са от 2009 г. и незнам дали все още са актуални. Скоро ще подаваме документи към емиграционните по екпресната процедура и въпросите които ме интересуват са:
1) Задължително ли е придружаващия кандидат да владее английски на средно ниво?
2) Моля, за повече подробности за интервюто- как протича, какви въпроси задават и т.н. всяка информация ще ми бъде от полза.
3) Какви са медицинските изследвания които се правят?
4) След получаване на визата като кацнахте на Канадска земя как оцеляхте- работа, къща и т.н.
5) Как избрахте провинцията в която да се установите?

Благодаря на всички за отговорите.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси на които отговори не намирам

Мнение от Koko »

Ani259 написа:Здравейте,

изчетах доста теми, но отговори не намирам или ако намеря са от 2009 г. и незнам дали все още са актуални. Скоро ще подаваме документи към емиграционните по екпресната процедура и въпросите които ме интересуват са:
1) Задължително ли е придружаващия кандидат да владее английски на средно ниво?
2) Моля, за повече подробности за интервюто- как протича, какви въпроси задават и т.н. всяка информация ще ми бъде от полза.
3) Какви са медицинските изследвания които се правят?
4) След получаване на визата като кацнахте на Канадска земя как оцеляхте- работа, къща и т.н.
5) Как избрахте провинцията в която да се установите?

Благодаря на всички за отговорите.
На ваше място за сега бих се концентрирал върху първите два въпроса, т.е. в състояние ли сте да покриете изискванията за да минете успешно процедурата. По отношение на четенето - най-достоверен източник остава официалният уеб сайт на канадското имиграционно министерство.
1. Не, не задължително, но предвид че точките се събират трудно, то знанието на език от страна на придружаващият кандидат може да донесе важни допълнителни точки, които да помогнат за покриване на изискванията.
2. Интервюта по федералната процедура няма и то от доста години, езика се доказва с представянето на сертификат за владеенето му.
3. Медицинският преглед се прави след като вече сте минали успешно процедурата и общо взето е стандартен - притеснения около тях можете да имате само ако недай Боже има някакъв наистина много сериозен здравословен проблем.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Въпроси на които отговори не намирам

Мнение от 7George »

Ani259 написа:Здравейте,
====
4) След получаване на визата като кацнахте на Канадска земя как оцеляхте- работа, къща и т.н.
5) Как избрахте провинцията в която да се установите?
Благодаря на всички за отговорите.
- Оцелява се кой както може. Гледат да имат познати да им помогнат и ориентират. Работа - кой каквато намери, даже и такава дето ти е неприятна, поне на първо време. Носите пари, дето да могат да ви стигнат за 1 - 2 години поне, ако нямате други доходи дотогава. Щото сега работа трудно се намира в доста провинции. Тука никой не умира за вас, сами ще трябва да си разчистите място и да се закрепите.

- Провинцията се избира по симпатии, предпочитания и възможности. Примерно, за мене френският директно елиминира Квебек и др. подобни. Гледах да прескоча и големите мегаполиси със стълпотворения от хора. Но в малките градчета няма работа за нас, разбираш го по един или друг начин. Обичам планините да ми са близо. Да и установяването може и да не стане с кацането, а доста по-късно, тоест местене. Гледайте да научите възможно най-много за мястото и страната където сте тръгнали предварително.
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Въпроси на които отговори не намирам

Мнение от Kan_Tangra »

7George написа: - Оцелява се кой както може. Гледат да имат познати да им помогнат и ориентират. Работа - кой каквато намери, даже и такава дето ти е неприятна, поне на първо време. Носите пари, дето да могат да ви стигнат за 1 - 2 години поне, ако нямате други доходи дотогава.
Пари за 2г за семейство...
Начи викаш да приготвят 50к долара и да идват.
И аз тъй мисля!
;)
7George написа: Провинцията се избира по симпатии, предпочитания и възможности. .
Умните избират по възможности, а ербапите по симпатии и предпочитания.
Кое е по-добре, всеки сам си знае.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор