Туристическа виза - помощ при подаването

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Nckl
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 4:38 pm

Туристическа виза - помощ при подаването

Мнение от Nckl »

Здравейте,

Знаете ли, дали има агенция или във самият визов център в София, могат да ми дадат подробна информация и съответно помогнат в подаването на необходимите документи за такава виза? Срещу съответното заплащане разбира се, просто искам да съм сигурен, че всичко е изрядно.
Знаете ли, дали във визовият център се попълва самата форма 5257Е или предварително и там се носи попълнена?
Също така, ако някой е минавал през процедурата скоро, бих се радвал ако сподели за процедурата и точните документи с които е минал.
Например - банковото извлечение за доказване на пари в сметката, колко време преди подаването на документите във визовият център трябва да е издадено?

Предварително благодаря.

Поздрави,
Никола
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Туристическа виза - помощ при подаването

Мнение от Koko »

Nckl написа:Здравейте,

Знаете ли, дали има агенция или във самият визов център в София, могат да ми дадат подробна информация и съответно помогнат в подаването на необходимите документи за такава виза? Срещу съответното заплащане разбира се, просто искам да съм сигурен, че всичко е изрядно.
Знаете ли, дали във визовият център се попълва самата форма 5257Е или предварително и там се носи попълнена?
Също така, ако някой е минавал през процедурата скоро, бих се радвал ако сподели за процедурата и точните документи с които е минал.
Например - банковото извлечение за доказване на пари в сметката, колко време преди подаването на документите във визовият център трябва да е издадено?

Предварително благодаря.

Поздрави,иу
Никола
Визовият център е като куриерска служба - препраща в Букурещ каквито документи си им занесъл.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Туристическа виза - помощ при подаването

Мнение от Koko »

Nckl написа:Здравейте,

Знаете ли, дали има агенция или във самият визов център в София, могат да ми дадат подробна информация и съответно помогнат в подаването на необходимите документи за такава виза? Срещу съответното заплащане разбира се, просто искам да съм сигурен, че всичко е изрядно.
Знаете ли, дали във визовият център се попълва самата форма 5257Е или предварително и там се носи попълнена?
Също така, ако някой е минавал през процедурата скоро, бих се радвал ако сподели за процедурата и точните документи с които е минал.
Например - банковото извлечение за доказване на пари в сметката, колко време преди подаването на документите във визовият център трябва да е издадено?

Предварително благодаря.

Поздрави,
Никола
Като цяло туристическа виза се получава трудно - трябва да успееш да ги убедиш че не си потенциален нелегален имигрант. От тази гледна точна наистина документите ти трябва да са изпипани добре, но и това не гарантира получаването на виза.
По отношение на фирми които вършат такива услуги - единственият съвет който мога да ти дам е да се разровиш из нета, но не забравяй че винаги има риск да попаднеш на мошеници, които само да ти вземат парите. В това отношение визовият център няма да ти свърши работа.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Туристическа виза - помощ при подаването

Мнение от optics »

Коко е прав, но аз познавам хора получили виза (в млада възраст без съпрузи и без деца - което е недостатък, но явно предимствата са надделели, чети нататък). С високоплатени професии, собствени апартаменти, коли и не знам още какво. Тъй че, не е толкова работата как ще ти "подготви" документите някаква си фирмичка, а какви точно факти имаш зад гърба си.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Nckl
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 09, 2016 4:38 pm

Re: Туристическа виза - помощ при подаването

Мнение от Nckl »

Разбирам, благодаря за отговорите.
Аз се рових из нета и намерих някоя друга такава фирма, но за сега няма да бързам с даването на 200+лв за техните услуги..
Надявам се, визовият център да прегледа документите и да не изпрати нещо, което знае че няма да бъде прието.
Иначе от гледна точка на плюсовете и минусите съм и в 2те графи, имам добре платена работа във фирма в която съм от 5 години вече, но пък не съм женен с деца имам автомобил на свое име и покана от канадски гражданин.
Просто не искам заради нещо формално в документите, като резервация на самолетни билети или бележката от работодателя, да решат, че искам да не се прибирам :)
Публикувай отговор