Кандидатстване по федерална програма

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Росицa Еневa
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 12:31 pm

Кандидатстване по федерална програма

Мнение от Росицa Еневa »

Здравейте,съвсем нова съм в този форум и бих искала малко систематизирана информация относно процедурата по федералната програма.Ние сме семейство с две деца,за съжаление нямаме познания по френски език,и за това предпочитаме англоговоряща провинция.Подобно на много българи имаме дипломи със специалности,по които нямаме трудов стаж.Аз съм рехабилитатор по образование,но без професионален опит в тази област.От почти 4години работя като дентален асистент в стоматологична клиника.Половинката ми към настоящия момент е мебелист.
Бих желала някакви първоначални насоки за процедурата по кандидатстване/документи,доказване на трудов стаж.../.Просто от къде да стартираме.
Благодаря предварително,и се извинявам ако нещата,за които питам ви се струват глупави!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кандидатстване по федерална програма

Мнение от Koko »

Росицa Еневa написа:Здравейте,съвсем нова съм в този форум и бих искала малко систематизирана информация относно процедурата по федералната програма.Ние сме семейство с две деца,за съжаление нямаме познания по френски език,и за това предпочитаме англоговоряща провинция.Подобно на много българи имаме дипломи със специалности,по които нямаме трудов стаж.Аз съм рехабилитатор по образование,но без професионален опит в тази област.От почти 4години работя като дентален асистент в стоматологична клиника.Половинката ми към настоящия момент е мебелист.
Бих желала някакви първоначални насоки за процедурата по кандидатстване/документи,доказване на трудов стаж.../.Просто от къде да стартираме.
Благодаря предварително,и се извинявам ако нещата,за които питам ви се струват глупави!
А с английският как сте?

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Росицa Еневa
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 12:31 pm

Re: Кандидатстване по федерална програма

Мнение от Росицa Еневa »

Моят английски е на сравнително добро ниво,нямам някакви сертификати,но разбира се върху езиковите умения ще се работи упорито!В крайна сметка без език няма общуване!
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Кандидатстване по федерална програма

Мнение от spaneva »

Има тема за федералната:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=47695"

На първо време ви трябва IELTS - това е задължително. Също и оценка на дипломите от оторизирана институция (например WES). Потърсете из форума има доста информация за всичко.
Росицa Еневa
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Яну 06, 2016 12:31 pm

Re: Кандидатстване по федерална програма

Мнение от Росицa Еневa »

Бих искала да ви попитам дали се изисква и за двамата кандидати езиков сертификат,или само за водещия?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Кандидатстване по федерална програма

Мнение от Anna.N »

Задължителен е само за водещия. За другия ще ти даде точки но не е задължително.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Публикувай отговор