Спонсориране на непълнолетно дете

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
ФИФОНИ
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 05, 2016 5:45 am

Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от ФИФОНИ »

Здравейте , детето ми е непълнолетно и живее с мен в България ,баща му е канадски поданик и живее в Канада(ние сме разведени) !Тази година решихме да е спонсорира и да отиде при него в Канада и да поживее при него и да се изкарат съответно канадски паспорт !Ще легализирам необходимите документи за кандидаастването му по тази програма ,но едно ме притеснява ,че от Канада са му казали, че трябва да се откажа от настойническите ми права като настойник след развода и да ги прехвърля на него ... за да замине детето ни ..Консултирах се с адвокат в България ,той ми каза , че трябва само единствено декларация а излизане извън страната ! Влезнах в сайита http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/" , но никъде не видях да засягат тази точка при разведени родители!Моля помогнете ми ако имате някакво инфо :tmi:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от ablood »

Ако не се лъжа може да се спонсорира само дете, което няма живи родители (настойници) в България. За това са ти казали, че трябва да се откажеш от настойническите си права.

Трябва да измислиш начин да се откажеш условно, или временно от тях за да не се налага ново съдене след дреме.

Edit: Българският адвокат не се предполага, че е запознат с бюрократични те процедури на другите страни. Това което ти е казал е за напускане на България след като детето вече има виза. Влизането в Канада е съвсем друга песен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от Marto »

Бащата беше ли канадски гражданин когато се роди детето?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от klisurov »

Доколкото знам, ако единият родител е канадски гражданин (поданик), то непълнолетните му деца стават "автоматично" и те канадци.
Поне така е, когато се кандидатства за гражданство тук на място.
Не знам как стоят нещата с родителскитв права след развод.
Не знам дали детето трябва да постоянно пребиваващ в Канада, или няма значение това.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от Sunflower »

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp" Не виждам от линка тук условие да се отказваш от правата си на родител. Процедурата си е съвсем нормална, но отнема малко време, около година и половина мисля напоследък стигаше!
Landed: 25.06.2016 Toronto
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от Sunflower »

Всъщност:Consent for immigration
If you have children under 18 years of age who will accompany you to Canada, you must submit
an original notarized consent form (see end of Appendix A) signed by the other parent allowing
your children to immigrate with you. This document will not be returned to you.

Това взето от Instruction guide: http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/3902e.pdf"

Тоест ти си съгласна детето ти да имигрира при бащата. Попълваш определената форма, прилагате решението от развода.
Landed: 25.06.2016 Toronto
ФИФОНИ
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 05, 2016 5:45 am

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от ФИФОНИ »

Marto написа:Бащата беше ли канадски гражданин когато се роди детето?
ДА БЕШЕ КАНАДСКИ ПОДАНИК КАТО СЕ РОДИ ДЕТОТО НИ В БЪЛГАРИЯ!
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от Marto »

ФИФОНИ написа:
Marto написа:Бащата беше ли канадски гражданин когато се роди детето?
ДА БЕШЕ КАНАДСКИ ПОДАНИК КАТО СЕ РОДИ ДЕТОТО НИ В БЪЛГАРИЯ!
В такъв случай е много вероятно детето да е "автоматически" канадски гражданин, което означава, че не става дума за спонсориране за имиграция, а за "proof of citizenship". Казвам вероятно, защото зависи от няколко неща, които не знаем и сложих думата автоматически в кавички, защото трябва да се кандидаства (и процесът отнема около година ако не се лъжа).

Ако детето е канадски гражданин и получи паспорт, тогава единствените нужни документи наистина са декларациите за излизане от страната.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Спонсориране на непълнолетно дете

Мнение от dea »

Ако детето ви замине в Канада, баща му ще се грижи за него и трябва да има законово основание за това, т.е. трябва да стане той настойник. Зависи доколко имаш доверие на бившия си съпруг, че ще действа изцяло в интерес на детето, защото веднъж изведе ли го от България, ти няма как да контролираш положението. И нещо още: детето съгласно ли е с промяната?
(Изказвам лично мнение, не съм професионалист. Добре е да се консултираш с канадски адвокат.)
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Публикувай отговор