Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа виза?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Идеята ми е да взема работна виза.
За да се случи това трябва да съм там и да намеря работодател който да се съгласи да ме наеме и по точно да подаде документи в някакво министерство където да ги одобрят.
Тези документи трябва да пратя в някое посолство, в Букурещ например, където да кандидатствам за работна виза.
Това така ли е или не ?
За да се случи това трябва да съм там нали ?
Ако това се случи бързо, то тогава няма нужда да работя.
Пари за няколко месеца ще имам.
Въпроса е че ако не намеря работодател ще трябва да поработя нещо за да остана още докато намеря документ.

2. Няма при кой да отседна, мисля на квартира.
3. Не съм семеен, но да намеря жена мисля че е мисия невъзможна. А и не ми се правят такива неща по сметка. Предпочитам да си имам статут и ако ще правя нещо да е по любов.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Kan_Tangra »

Не исках да се обаждам, защото има съфорумци много по-добре от мен запознати с работните визи, но тъй като упорито мълчат, а ти упорито повтаряш тази работна виза, без да казваш никаква специалност, да поясня!
Работните визи могат да се издават само за специфични професии, за които работодателят е ТЪРСИЛ, но не е намерил нито един кандидат в Канада, който е със статус. И след като е търсил 1-2 месеца активно, публикувал е обяви, реклами, и това той може да го докаже, едва тогава има право да търси работници и да им издава работна виза.
В Канада има не малка безработица и хората яко търсят работа. Каква ще да е тази професия, за която нито един кандидат канадец или пребиваващ със статут да не се цани да работи?
Колко струват и разходите по издаване на такива работни визи за един работодател, адвокати, употребено време на отдел човешки ресурси и тн и тн.
Това се прави за силно изявени супер специалисти, примерно топ ИТ специалист със специализации, примерно 1 на хиляда.
И за това изобщо не е необходима туристическа виза.
А как си успял да изкараш нея, не смея и да питам, но изобщо не е лесна работа. И също много трудно я дават. Още повече ако нямаш роднини тук.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Много сложно ми изглежда всичко, а смятах утре да купувам билет.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от ablood »

Изглежда на батката пак му е доскучало.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Koko »

todor1970 написа:Идеята ми е да взема работна виза.
За да се случи това трябва да съм там и да намеря работодател който да се съгласи да ме наеме и по точно да подаде документи в някакво министерство където да ги одобрят.
Тези документи трябва да пратя в някое посолство, в Букурещ например, където да кандидатствам за работна виза.
Това така ли е или не ?
За да се случи това трябва да съм там нали ?
Ако това се случи бързо, то тогава няма нужда да работя.
Пари за няколко месеца ще имам.
Въпроса е че ако не намеря работодател ще трябва да поработя нещо за да остана още докато намеря документ.

2. Няма при кой да отседна, мисля на квартира.
3. Не съм семеен, но да намеря жена мисля че е мисия невъзможна. А и не ми се правят такива неща по сметка. Предпочитам да си имам статут и ако ще правя нещо да е по любов.
Проблема не опира до това дали си физически в Канада или не, а какво можеш да предложиш на канадския работодател като опит и образование, за да прояви интерес да се занимава да ти вади работна виза.
Да, във форума имахме няколко случая на хора получили работни визи без да са в Канада, но това бяха или хора с редки професии, или хора които са готови да отидат да работят не особено привлекателна рябота в някоя затънтена част на прерийте, обвързани с договор за работа за няколко години. Трябва да се разровиш назад в архива в същият подфоруми и може да видиш някои теми по въпроса.
Другото нещо което не е лошо да направиш е да прегледаш какво пише в официалният сайт по въпроса как се получава работа виза.
http://www.cic.gc.ca/english/work/index.asp"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от pumpy »

todor1970 написа:Много сложно ми изглежда всичко, а смятах утре да купувам билет.
ablood написа:Изглежда на батката пак му е доскучало.
:y: :y: :y: :y: :y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от pumpy »

todor1970 написа:Много сложно ми изглежда всичко, а смятах утре да купувам билет.
Really ??? (или по български "не думай !!!"

Точно се бях засилил да ти напиша какво мисля и ти тотално ме разубеди
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Ай кажи
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Може пък да тръгна
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от pumpy »

А може би на мен и пука дали ще го направиш или не ?
Ако дойдеш до моето село ще те свържа с няколко работтодателя, които наемат на минимална ставка с много добър английски. Само да знаеш, че ще се конкурираш с филипинци и индийци, които са готови да вършат работата за минимална ставка и спонсориране след 2 години "робство".
Пак за твоя информация за да преживеят тези две години "робство" на минимална ставка, живеят по 5-6 във стая, хранят се предимно с ориз и колкото и невероятно да ти звучи не мизерстват, защото и тези условия са доста по-добри от онези, от които идват.
Ако все още искаш да тръгнеш и ти стиска да дойдеш, ми кажи, ще ти напиша кога съм на село и ще те свържа със съответния работодател. Ако търси и е готов да те наеме ще си официално "роб" за няколко месеца. Успех....
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Bistra »

Mи то взе много често това да се случва - да му доскучава...при този интересен живот в България! :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Тук май ме взехте за базик.
Голям майтап.
Седите си там и чакате да се включи някой тук с някоя нова тема, и да ни гледате сеира.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Bistra »

Задаваш безсмислени въпроси в стил "Батето", та затова.
Инак отговорът на зададеният ти въпрос е еднозначен и той е: Не.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от pumpy »

todor1970 написа:Тук май ме взехте за базик.
Голям майтап.
Седите си там и чакате да се включи някой тук с някоя нова тема, и да ни гледате сеира.
Никой не те е взел на бъзик - повечето от мненията са напълно смислени, но за съжаление не са това, което искаш да чуеш, та затова и решението ти че сме те взели "на бъзик"
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Всички които сте там, сте отишли по някакъв начин. Нали ?
Било ви е трудно в началото, въпреки това сте там, следователно сте успели. Нали ?
Защо НЕ ми казвате как да постигна успех?
Защо ми обяснявате как нищо няма да се получи?
Защо само един ми писа на лични и се опита да помогне ?
Публикувай отговор