Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа виза?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа виза?

Мнение от todor1970 »

Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа виза, и какво?
Става дума за няколко месеца.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от optics »

То може, но не бива, щото е незаконно. С какво може - с разни хамалогии.
Особено силно не бива, ако мислиш междувременно или впоследствие да подаваш за permanent resident. Защо - защото като те сбарат че работиш на черно, ще си провалиш и кандидатстването.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Към кого да се обърна за информация защото нещата изобщо не са ми ясни ?
Казано на нашенски има ли някой който да ми обърне малко внимание и да ми обясни някои неща.
Може по скайп, телефон или както и да е.
Благодаря.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Koko »

todor1970 написа:Към кого да се обърна за информация защото нещата изобщо не са ми ясни ?
Казано на нашенски има ли някой който да ми обърне малко внимание и да ми обясни някои неща.
Може по скайп, телефон или както и да е.
Благодаря.
Каква всъщност е идеята или по-точно целта която преследваш?
На първо място - имаш ли въобще туристическа визи или това е само теоритичен въпрос?
Ако приемем че все пак имаш такава виза, както вече е станало дума в темата - тя не ти дава право да работиш легално, а работа на черно се намира трудно, още повече ако е само за няколко месеца, но също така интересен въпрос би бил - за колко пари всъщност би се хванал на работа на черно? Точно от финансова гледна точка, ако сложиш от едната страна парите за път и че трябва да живееш някаде, срещу това което евентуално, но не гарантирано можеш да изкараш като пари за няколко месеца - силно се съмнявам че би успял да си върнеш инвестираните пари.
Ако пък идеята е да имигрираш в Канада - то това въобще не е пътя.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от tonich »

Този ми звучи точно като гурбетчия. Ама защо точно в Канада?.. :?:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Туристическа виза имам.
Мисля да остана в Торонто за няколко месеца за да видя как е там. Дали ще мога да се адаптирам, дали ще ми хареса.
През това време искам да уча английски и да търся вариант да остана законно там.
До колкото четох по форумите за да кандидатствам за постоянно пребиваване трябва да съм работил 2 години там.
За да съм работил там, то трябва да съм имал работна виза.
За да имам работна виза не е ли необходимо да отида в Торонто и на место да търся работодател които да ми изкара документ че ще ме вземе на работа, и с него да кандидатствам за работна виза ?
Пари за тримесечен престой имам. Мога да остана без да работя. Не знам дали няма да ми е малко скучно.
Целта ми не е да дойда там и да искарам пари, а за законно пребиваване с право да работя не знам точно какво трябва да направя за да се получи.
Знам това което прочетох по форумите и затова се обръщам с молба към вас да ми обясните или напътствате как да постигна целта си.
Ако това което мисля да направя не е правилния път, по добре изобщо да не идвам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от optics »

todor1970 написа:Туристическа виза имам.
Мисля да остана в Торонто за няколко месеца за да видя как е там. Дали ще мога да се адаптирам, дали ще ми хареса.
През това време искам да уча английски и да търся вариант да остана законно там.
До колкото четох по форумите за да кандидатствам за постоянно пребиваване трябва да съм работил 2 години там.
За да съм работил там, то трябва да съм имал работна виза.
За да имам работна виза не е ли необходимо да отида в Торонто и на место да търся работодател които да ми изкара документ че ще ме вземе на работа, и с него да кандидатствам за работна виза ?
Пари за тримесечен престой имам. Мога да остана без да работя. Не знам дали няма да ми е малко скучно.
Целта ми не е да дойда там и да искарам пари, а за законно пребиваване с право да работя не знам точно какво трябва да направя за да се получи.
Знам това което прочетох по форумите и затова се обръщам с молба към вас да ми обясните или напътствате как да постигна целта си.
Ако това което мисля да направя не е правилния път, по добре изобщо да не идвам.
Нещата са малко "коня пред каруцата", но не само в твойта глава, а има и обективни причини. В смисъл че повечето хора идват директно по процедурата и директно почват адаптирането, а не с предварителен туризъм. Предварителния туризъм ще ти даде някаква идея кое как е, но в зависимост с какво се занимаваш и какви "съветници" имаш идеята може да е повече или по-малко дълбока.
Дали ше се адаптираш и дали ще ти хареса също е относително, защото като идваш така, ти си още в самото начало с мисълта че имаш билет за връщане. Съвсем друго изглеждат нещата, ако си чакал година-две-три, взел заем в България, продал си покъщнината (и дори самия апартамент) и се се качил на самолета с жена и малки деца. Имам предвид мотивацията.
Идеята да се видиш на живо с работодател който да те хареса е добра по принцип, но не забравяй, че трябва много да блеснеш пред тоя човек, за да тръгне да си прави труда да вади документи, вместо просто да си наеме местни работници. Според българската патрЕотична пропаганда, по другите страни е пълно с идиоти, поради което работодателите примират да наемат някой български гений. Това изобщо не е така.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Какво да направя тогава според вас?
Как да намеря работодател готов да ми издаде документ за работна виза като не съм там?
Няма ли да е проблем това че имам виза и не съм отишъл до Канада.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Koko »

todor1970 написа:Какво да направя тогава според вас?
Как да намеря работодател готов да ми издаде документ за работна виза като не съм там?
Няма ли да е проблем това че имам виза и не съм отишъл до Канада.
За съжаление това би било доста трудно - за да се ангажира с това да ти извади работна виза, евентуалният работодател в Канада трябва да докаже че не може да намери на трудовият пазар нито един местен кандидат. Това предполага че трябва да си някакъв супер търсен специалист, какъвто наистина в Канада е трудно да се намери.
Ако си имал туристическа виза и не си я използвал - това не е особен проблем, по-сериозният проблем би бил ако си в Канада, съответно работиш нелегално и те хванат в това, тогава наистина най-вероятно ще си затвориш вратата за легална имиграция по който и да е начин.
Проверявал ли си въобще дали имаш шанс да минеш по някоя от имиграционните програми - това предполага да имаш добро образование, трудов стаж и знание на език като мининум.
Не на последно място - интересувал ли си се от възможността да направиш нещо подобно но в Европа? В смисъл - да отидеш на място и да видиш дали ти харесва, както и да провериш какви са вариантите за работа - в този случай нямаш нужда нито от туристическа виза, нито от разрешение да работиш, всичко опира до това да си намериш работа.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Знам че ще е по лесно в Европа, но нямам желание да ходя там.

Конкретния въпрос е дали мога да намеря някой в Торонто който да се навие да ми извади документ че би ме взел на работа, за да мога с този документ да кандидатствам за работна виза.
И към същият въпрос, трябва ли да съм там на място?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Koko »

todor1970 написа:Знам че ще е по лесно в Европа , но нямам желание да ходя там.

Конкретния въпрос е дали мога да намеря някой в Торонто който да се навие да ми извади документ че би ме взел на работа,
за да мога с този документ да кандидатствам за работна виза.
И към същият въпрос, трябва ли да съм там на място?
За каква работа говорим всъщност, а и колко добре говориш езика?
Както вече стана дума - ако имаш професия която има изключително високо търсене и недостатъчо специалисти на трудовият пазар, може и да намериш работодател от разстояние без да си в Канада, но това предполага да имаш примерно докторантура и 10-15 години стаж в тази област.
От друга страна, ако говорим за обща работа за която не е нужно нито квалификация, нито образование - в Канада има достатъчно хора които търсят такава работа и дори да си на място в Канада, пак трудно ще намериш работодател който да тръгне да ти вади работна виза при положение че може да наеме хора със право да работят в Канада без никакъв проблем.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Имам стаж 20 години като държавен служител.
Английски знам на средно ниво, документ като тойфел например нямам.
Мисля там да го уча. Не знам ще трябва ли да държа изпит и какъв.
Образование магистър.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Kan_Tangra »

А камион можеш ли да шофираш? Има тука едни фирми, търсят шофьори до Калифорния и обратно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Не е трудно да се шофира камион, проблема е че нямам виза за Америка и като гледам май и за това трябва работна виза.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа:А камион можеш ли да шофираш? Има тука едни фирми, търсят шофьори до Калифорния и обратно.
Кажи му също, че тия шофъори трябва да имат книжка за клас 1, която се вади само при легален статус на постоянно пребиваване и поне след 1 година престой в Канада. Плюс съответната работна виза за щатите.

Аз бих си изкарал 3 те месеца екскурзия в Канада, после бих се върнал и кандидатствал по някоя процедура, ако все още имам желание. А може и да ти излезе късмета с някоя канадска гражданка през това време, което май ще е най-краткия път. 8)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор