Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа виза?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Koko »

todor1970 написа:Всички които сте там, сте отишли по някакъв начин. Нали ?
Било ви е трудно в началото, въпреки това сте там, следователно сте успели. Нали ?
Защо НЕ ми казвате как да постигна успех?
Защо ми обяснявате как нищо няма да се получи?
Защо само един ми писа на лични и се опита да помогне ?

Този начин се нарича Имиграционна процедура, която може да отнеме няколко години, и която предполага че човек трябва да седне и да прочете внимателно какви са изискванията на канадското правителство. Отделно че вече след пристигането нещата не стават изведнъж, а искат време и усилия. Това което на тебе ти се иска, звучи добре като план на теория, но на практика е Мисията невъзможна.
Съжалявам че това което сме ти написали до тук по темата явно не ти харесва, но какво да се прави, такава е ситуацията с получаването на статут в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
todor1970
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Окт 30, 2015 6:32 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от todor1970 »

Никъде не съм споменал че искам всичко да стане бързо.
Ситуацията е следната.
Да речем че имам пари за 5 месеца престой без да се налага да работя.
1. Възможно ли е за това време да понауча език?
2. Мога ли да намеря работодател който да ми изкара документ, които да ползвам за кандидатстване за работна виза ?
3. Като сте толкова загрижени всички за това как ще дойда напразно там, намерете ми работодател които да изкара документа без да идвам и ще ви дам парите от самолетния билет които са около 1000 евро.
Последно промяна от todor1970 на Нед Ное 08, 2015 6:29 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от ablood »

не
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от azalia »

Здравейте, не исках да се включвам но ще пиша. Искам само да кажа че имиграцията в Канада не е имиграция(гурбетчийство) като едно време да избягаш в Испания или Гърция. Да поработиш и ако ти хареса да си подадеш документите за работна виза. Казвам го от личен опит. Трябва да имаш първо мотивация че ще успееш. И нагласата че в Канада е по добре от друго място,не че няма и по хубави но......!!! После прочети процедурата и я следвай стриктно не мисля че имаш толкова възможности: проба - грешка и пак....!!! И искам да ти кажа нещо последно, всички сме спазили процедурата и сме минали през чакането за одобрение. Късмет и не си пилей парите напразно за екскурзии до Канада.
Успех!
:y:
AZALIA
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от pumpy »

todor1970 написа:Всички които сте там, сте отишли по някакъв начин. Нали ?
Било ви е трудно в началото, въпреки това сте там, следователно сте успели. Нали ?
Защо НЕ ми казвате как да постигна успех?
Защо ми обяснявате как нищо няма да се получи?
Защо само един ми писа на лични и се опита да помогне ?
Защото повечето от нас не дойдоха тук правейки незаконни неща (това да си тук с туристическа виза и да работиш на черно е незаконно);
Ако си беше направил труда да прочетеш за какво става дума в имиграционна процедура и да питаш нещо смислено и конкретно, със сигурност щеше да получиш правилния отговор.
Ти питаш как да "прееб-ш" системата - good luck
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Marto »

Тодоре, имам усещането, че се гъбаркаш с нас.

Не знам какво означава "държавен служител", но най-вероятно нямаш конвертируеми умения, с които да впечатлиш някой канадски работодател. Английският ти е явно не особено добър - страйк ту. Общатата ти нагласа, ако пък случайно пишеш тези неща сериозно - три.

Ако въобще се навие някой работодател да ти дава предложение за работа каквото на тебе ти трябва, той ще трябва да се бръкне с 1000 долара за държавни такси плюс още 3-4 за адвокат. Как мислиш ще стане тази работа?

Англия ти е на 3 часа полет, цената на билета е трицифрена, и то в лева. Кенефи за чистене и там има бол.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от miteto »

todor1970 написа:Никъде не съм споменал че искам всичко да стане бързо.
Ситуацията е следната.
Да речем че имам пари за 5 месеца престой без да се налага да работя.
1. Възможно ли е за това време да понауча език?
Да, но ученето става предимно със зубрене и повтаряне на нови думи. За това няма нужда да си на място в Канада, става и от България. Не че в Канада ще е по-трудно, но в началото докато още учиш основите това че 5 месеца в Канада ще разменяш по някое и друго изречение с продавачките в магазините, няма да помогне толкова много. А по време на работата - ако е на черно, т.е. неквалифицирана, там искат да се бачка яко, не да се въртят лафове.
todor1970 написа:2. Мога ли да намеря работодател който да ми изкара документ, които да ползвам за кандидатстване за работна виза ?
Да, но става изключително трудно и трябва да имаш извънредно търсена специалност и умения, за да се навие някой работодател да харчи пари и време да ти урежда документите. Както ти казаха вече, дори шофьор на камион не може да се хванеш, защото ти трябват поне 1-2 години с тукашен шофьорски стаж, за да можеш да вземеш "професионална" книжка.

С две думи, това дето си го намислил - идване с туристическа виза и уреждане на статута с работна виза на място е изключително трудно, може би почти невъзможно и аз (предполагам и останалите пишещи тук) не познавам никой, който да го е направил успешно, затова не можем да ти дадем конкретна рецепта как да го направиш.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Pavel M »

Marto написа:Тодоре, имам усещането, че се гъбаркаш с нас.

Не знам какво означава "държавен служител", но най-вероятно нямаш конвертируеми умения, с които да впечатлиш някой канадски работодател. Английският ти е явно не особено добър - страйк ту. Общатата ти нагласа, ако пък случайно пишеш тези неща сериозно - три.

Ако въобще се навие някой работодател да ти дава предложение за работа каквото на тебе ти трябва, той ще трябва да се бръкне с 1000 долара за държавни такси плюс още 3-4 за адвокат. Как мислиш ще стане тази работа?

Англия ти е на 3 часа полет, цената на билета е трицифрена, и то в лева. Кенефи за чистене и там има бол.
марто човека си е наумил да чисти канадски кенефи,ти го пращаш в англия

и да питам ,ти що преди години не отиде да чистиш английските кенефи,а ти харесаха американските
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Може ли да се поработи малко в Торонто с туристическа ви

Мнение от Marto »

Pavel M написа:
Marto написа:Тодоре, имам усещането, че се гъбаркаш с нас.

Не знам какво означава "държавен служител", но най-вероятно нямаш конвертируеми умения, с които да впечатлиш някой канадски работодател. Английският ти е явно не особено добър - страйк ту. Общатата ти нагласа, ако пък случайно пишеш тези неща сериозно - три.

Ако въобще се навие някой работодател да ти дава предложение за работа каквото на тебе ти трябва, той ще трябва да се бръкне с 1000 долара за държавни такси плюс още 3-4 за адвокат. Как мислиш ще стане тази работа?

Англия ти е на 3 часа полет, цената на билета е трицифрена, и то в лева. Кенефи за чистене и там има бол.
марто човека си е наумил да чисти канадски кенефи,ти го пращаш в англия

и да питам ,ти що преди години не отиде да чистиш английските кенефи,а ти харесаха американските
Батка, много просто - американците ми дадоха стипендии на стойност към 100 хиляди долара. За такива пари в 90-те много народ биха близали кенефи ;)
Публикувай отговор