Имали шанс да ми дадат виза?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
seagate
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2015 7:13 pm

Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от seagate »

Здравейте,искам да попитам дали има шанс да ми дадат виза и как е най-добре да кандидатствам.
Първо да уточня имам от сравнително скоро приятелка с канадско гражданство Българка,не сме женени аз живея в бг Тя в Канада но ,често патува из европа както и до Бг,тя работи в канада от 4г има висше магистърска степен от Сащ,аз имам магистърска степен от бг в ит сферата,официално на трудов договор не съм работил в бг само като freelancer,и не знам дали изобщо биха ми дали виза.Как смятате е по-добре да кандидатствам като individual или , искам да имам макс.голям шанс да ме приемат,тя ми спомена че мога да и доида на гости с туристическа виза и да си търся там работа но на мен не ми допада тази идея, както и другия вариянт да се оженим там.
Трябва колкото се може по-скоро да замина при нея и да сме заедно, никога не съм кандидатствал в Канада или Сащ.
Всяка идея и мнение е добре дошло в express entry калкулатора имам 350 точки не знам дали това е достатъчно.
Kато индивидуален кандидат и пиша официално 0 години като работа имам едвам 51 точки знам само английски.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Bistra »

Не.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от J&V »

Обикновено, жените, които много държат да си ''внесат'' ''мъж'' тук, ползват процедурата за спонсорство (parrenage). Е, на някои им излиза солено после, ама при алтернативата ''не.'', наличието на ''свободен'' капитал и липсата на ''мъже'', и паренаж-а е вариант. :D :D :D :D :D
Аз не бих или бих се задоволила с каквото има местно пред алтернативата да платя за някой измислен герой.
Бон шанс! :) :) :)
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от J&V »

Забравих,
Ако английският Ви е така зле както българския, бих Ви посъветвала да си останете freelancer в бг. Така би било по-добре и за Вас, и за нея. Тука се бачка яко, ако ли пък не, много солено би и излязло е... на жената. А и още, кой Ви каза, че като се ожените тук, автоматично ще се сдобиете с правото да живеете в Канада? Ако беше толкова лесно, ние нямаше да се пънем толкова и да чакаме с години да ни пратят визи....
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Bistra »

Само да уточня и допълня. Има изпитателен срок, през който ако тя не ви издържи, да ви прекрати спонсорството. Good luck! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Koko »

seagate написа:Здравейте,искам да попитам дали има шанс да ми дадат виза и как е най-добре да кандидатствам.
Първо да уточня имам от сравнително скоро приятелка с канадско гражданство Българка,не сме женени аз живея в бг Тя в Канада но ,често патува из европа както и до Бг,тя работи в канада от 4г има висше магистърска степен от Сащ,аз имам магистърска степен от бг в ит сферата,официално на трудов договор не съм работил в бг само като freelancer,и не знам дали изобщо биха ми дали виза.Как смятате е по-добре да кандидатствам като individual или , искам да имам макс.голям шанс да ме приемат,тя ми спомена че мога да и доида на гости с туристическа виза и да си търся там работа но на мен не ми допада тази идея, както и другия вариянт да се оженим там.
Трябва колкото се може по-скоро да замина при нея и да сме заедно, никога не съм кандидатствал в Канада или Сащ.
Всяка идея и мнение е добре дошло в express entry калкулатора имам 350 точки не знам дали това е достатъчно.
Kато индивидуален кандидат и пиша официално 0 години като работа имам едвам 51 точки знам само английски.
На база това което си написал моето мнение е следното:
- Да кандидатстваш сам по федералната процедура - няма да успееш да събереш точките без трудов стаж;
- Да отидеш в Канада с туристическа виза и там на място да си търсиш работа - според мене е мисията невъзможна;
- Ако отношенията ви са сериозни и искате да сключите брак - след това тя може да те спонсорира, но и тази процедура отнема време, пък разбира се остават и някои въпроси защо точно го правите - наистина сте се харесали или алтенативно на нея не й се живее сама, а на тебе на ти се иска да имигрираш в Канада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от succes »

J&V написа:Обикновено, жените, които много държат да си ''внесат'' ''мъж'' тук, ползват процедурата за спонсорство (parrenage). Е, на някои им излиза солено после, ама при алтернативата ''не.'', наличието на ''свободен'' капитал и липсата на ''мъже'', и паренаж-а е вариант. :D :D :D :D :D
Аз не бих или бих се задоволила с каквото има местно пред алтернативата да платя за някой измислен герой.
Бон шанс! :) :) :)
Личи си, че сте в нужда ... :D
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от succes »

seagate написа:Здравейте,искам да попитам дали има шанс да ми дадат виза и как е най-добре да кандидатствам.
Първо да уточня имам от сравнително скоро приятелка с канадско гражданство Българка,не сме женени аз живея в бг Тя в Канада но ,често патува из европа както и до Бг,тя работи в канада от 4г има висше магистърска степен от Сащ,аз имам магистърска степен от бг в ит сферата,официално на трудов договор не съм работил в бг само като freelancer,и не знам дали изобщо биха ми дали виза.Как смятате е по-добре да кандидатствам като individual или , искам да имам макс.голям шанс да ме приемат,тя ми спомена че мога да и доида на гости с туристическа виза и да си търся там работа но на мен не ми допада тази идея, както и другия вариянт да се оженим там.
Трябва колкото се може по-скоро да замина при нея и да сме заедно, никога не съм кандидатствал в Канада или Сащ.
Всяка идея и мнение е добре дошло в express entry калкулатора имам 350 точки не знам дали това е достатъчно.
Kато индивидуален кандидат и пиша официално 0 години като работа имам едвам 51 точки знам само английски.
Извинявай, не съм запознат, но защо фрийлансер да не се брои за работа/стаж съответно? Нали си плащал данъци?
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от J&V »

succes написа:
J&V написа:Обикновено, жените, които много държат да си ''внесат'' ''мъж'' тук, ползват процедурата за спонсорство (parrenage). Е, на някои им излиза солено после, ама при алтернативата ''не.'', наличието на ''свободен'' капитал и липсата на ''мъже'', и паренаж-а е вариант. :D :D :D :D :D
Аз не бих или бих се задоволила с каквото има местно пред алтернативата да платя за някой измислен герой.
Бон шанс! :) :) :)
Личи си, че сте в нужда ... :D

Верно бе, ти какво предлагаш?
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
seagate
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2015 7:13 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от seagate »

succes написа:
seagate написа:Здравейте,искам да попитам дали има шанс да ми дадат виза и как е най-добре да кандидатствам.
Първо да уточня имам от сравнително скоро приятелка с канадско гражданство Българка,не сме женени аз живея в бг Тя в Канада но ,често патува из европа както и до Бг,тя работи в канада от 4г има висше магистърска степен от Сащ,аз имам магистърска степен от бг в ит сферата,официално на трудов договор не съм работил в бг само като freelancer,и не знам дали изобщо биха ми дали виза.Как смятате е по-добре да кандидатствам като individual или , искам да имам макс.голям шанс да ме приемат,тя ми спомена че мога да и доида на гости с туристическа виза и да си търся там работа но на мен не ми допада тази идея, както и другия вариянт да се оженим там.
Трябва колкото се може по-скоро да замина при нея и да сме заедно, никога не съм кандидатствал в Канада или Сащ.
Всяка идея и мнение е добре дошло в express entry калкулатора имам 350 точки не знам дали това е достатъчно.
Kато индивидуален кандидат и пиша официално 0 години като работа имам едвам 51 точки знам само английски.
Извинявай, не съм запознат, но защо фрийлансер да не се брои за работа/стаж съответно? Нали си плащал данъци?
Предполагам ,не съм запознат , че искат договор и него го броят като стаж а на мен всичките ми плащания са от частни лица или фирми и на плащанията ми по paypal не пише нищо само хххх(пример фирмата или даден човек) ви изпраща пари това е по paypal или друга система,за плащане..........
За това не мисля и не съм сигурен дали може да се пише като стаж.. и какви са изискванията за стаж и професионален опит за кандидатстване за виза? Ако има запознати да кажат :)

J&V
Ако успееш ,да изкараш висшето си образование,чичкото доволен ли ще бъде :)?
A относно капитала и двамата работим в ИТ сферата и доходите ни са добри за мен не е проблем да сме някъде в Европа, но тя много държи да сме в Канада......
Брака ни няма да бъде по-сметка,не знам дали е добра идея ако си взема туристическа виза да сключим брак в Канада и после тя да подаде задеиства процедурата по спонсорство.
Borko
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 3:26 am

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Borko »

J&V написа:Забравих,
Ако английският Ви е така зле както българския, бих Ви посъветвала да си останете freelancer в бг. Така би било по-добре и за Вас, и за нея. Тука се бачка яко, ако ли пък не, много солено би и излязло е... на жената. А и още, кой Ви каза, че като се ожените тук, автоматично ще се сдобиете с правото да живеете в Канада? Ако беше толкова лесно, ние нямаше да се пънем толкова и да чакаме с години да ни пратят визи....
Моите уважения J&V. Ако човека искаше анализ и оценка на езиковите му способности по български би потърсил помощ на друго място. За сега съм абсолютно добронамерен към вас и всичко което ще кажа е с добри чувства. Аз също съм IT и вероятно съм доста по-зелен от seagate. Правописа също не ми е най-силната страна, но когато някъде има проблем и било мрежата или някой сървър не работи, хора като нас идват да го отстранят. Без да им пречи че правописа или начина на изразяване им е по-беден от ваше величество ;). Има си хора за всичко. Надявам се че вие сте си намерили вашето приложение тук с грамотността си. Ние ще копаме на други територии където вие вероятно нямате и понятие за какво става въпрос. Работата е там че ние не се пресмиваме на хората които не разбират нищо от мрежи, скриптове, рутери и тн.

Та ако нямате полезен съвет по-добре замъчете.

@Seagate, Може би все пак ако се ожените и на място започнеш да си търсиш работа имаш шанс, но не очаквай да стане бързо. Може да отнеме години. Все пак аз когато бях на 1-вото и единствено интервю не се наложи дори и дипломата да показвам. Различни компании различни HR-ри. Ако английският ти е на добро работно ниво и покажеш че знаеш (с което би трябвало да нямаш проблем) имаш шансове да ти издействат работна виза и да си стоиш тук при жена си докато да речем ти тече процедура за постоянно пребиваващ. Не знам защо се събирате и дали се обичате или е чиста сделка. Не ме и интересува. Технически не е невъзможно, но няма да е лесно. Все пак живота е предизвикателство. И на нас (както вече J&V спомена) не ни е било никак лесно в началото. В момента в който си намриш работа няма да си й в тежест. Инъче на възлюбената може да й дойдеш нанагорно :) Така че ти си преценяваш но не виждам защо пък да е невъзможно да не се получи.

Знай само едно. Тук в канада нещата почти винаги стават бавно така че трябва да се въоръжиш с голямо търпеие

Предварително се извинявам ако съм подразнил някой с простичкия си начин на изразяване и евентуалните грешки които съм допуснал ;)
Последно промяна от Borko на Вто Сеп 29, 2015 9:32 am, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от pumpy »

Borko написа: Знай само едно. Тук в канада нещата почти винаги стават бавно така че трябва да се въоръжиш с голямо търпеие

Предварително се извинявам ако съм подразнил някой с простичкия си начин на изразяване и евентуалните грешки които съм допуснал ;)
Невероятно много подкрепям първото твърдение и с голямо удоволствие се присъединявам към второто.

Туристическа виза, на сам, млад мъж е малко вероятно да дадат. Спонсорирането на съпруг отнема време, но не е фатално много, стига да имате обща цел и да искате да я постигнете заедно. Успех
seagate
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2015 7:13 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от seagate »

pumpy написа:
Borko написа: Знай само едно. Тук в канада нещата почти винаги стават бавно така че трябва да се въоръжиш с голямо търпеие

Предварително се извинявам ако съм подразнил някой с простичкия си начин на изразяване и евентуалните грешки които съм допуснал ;)
Невероятно много подкрепям първото твърдение и с голямо удоволствие се присъединявам към второто.

Туристическа виза, на сам, млад мъж е малко вероятно да дадат. Спонсорирането на съпруг отнема време, но не е фатално много, стига да имате обща цел и да искате да я постигнете заедно. Успех
Защо е малко вероятно да дадат туристическа виза?
Да за времето знам може да отнеме 6/12/месеца може и години а може и да го откажат.
За това може би е по-добре да се направи брак в Канада ако успея да издействам виза туристическа , но може и в бг в краен случаи и пак да се пусне процедура за спонсориране.

Не знам колко ми е зле Английския,в бг като съм правил изпити никога не съм имал слаби оценки,в европа като съм учил и съм правил изпити също, както и през живота си не съм имал проблеми като разговарям с хора в различни държави както и по телефона както и в писмена кореспонденция,като гледах теста на иелтс смятам да го правя след известно време като има развитие на нещата.Ако доида с туристическа виза и се се оженим няма да мога да работя докато не придобия working permit i perm.residence разбирасе мога да работя Online за това няма забрани,и чак ако стане процедурата за спонсорство евентуално ще мога в някоя фирма да почна :) Работа виза от бг няма как да изкарам заради стажа, така и не ми е ясно как може да се докаже човек колко години стаж има в дадена област ,професия само с официален договор ли? Ние имаме някакви средства така че за нагорнището не е проблем ние го знаем и си спестяваме пари,и ще е прекрасно ако ми дадат виза работна или поне working permit + perm residence :)
докато чакам процедурата или поне work permit.
Последно промяна от seagate на Вто Сеп 29, 2015 9:43 am, променено общо 1 път.
Borko
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 3:26 am

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Borko »

seagate написа:
pumpy написа:
Borko написа: Знай само едно. Тук в канада нещата почти винаги стават бавно така че трябва да се въоръжиш с голямо търпеие

Предварително се извинявам ако съм подразнил някой с простичкия си начин на изразяване и евентуалните грешки които съм допуснал ;)
Невероятно много подкрепям първото твърдение и с голямо удоволствие се присъединявам към второто.

Туристическа виза, на сам, млад мъж е малко вероятно да дадат. Спонсорирането на съпруг отнема време, но не е фатално много, стига да имате обща цел и да искате да я постигнете заедно. Успех
Защо е малко вероятно да дадат туристическа виза?
Да за времето знам може да отнеме 6/12/месеца може и години а може и да го откажат.
За това може би е по-добре да се направи брак в Канада ако успея да издействам виза туристическа , но може и в бг в краен случаи и пак да се пусне процедура за спонсориране.
Опитай с туристическа 1-во. Най-много да загубиш малко време и пари ако ти откажат.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от pumpy »

seagate написа: Защо е малко вероятно да дадат туристическа виза?
Защото трябва да докажеш, че ще си тръгнеш обратно от Канада, а ти нямаш особено много връзки в България, които да те накарат да го направиш. Не че не си струва да пробваш, но е малко вероятно. Ако пък кажеш, че имаш бъдеща жена в Канада то отказа е задължителен. Интересно ако не кажеш, а по-късно се обените на място и подадеш са постоянно пребиваване, дали някой си прави труда да гледа документите по предишната ти виза и да сравнява - това последното просто мислене на глас....
Публикувай отговор