Имали шанс да ми дадат виза?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
seagate
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2015 7:13 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от seagate »

pumpy написа:
seagate написа: Защо е малко вероятно да дадат туристическа виза?
Защото трябва да докажеш, че ще си тръгнеш обратно от Канада, а ти нямаш особено много връзки в България, които да те накарат да го направиш. Не че не си струва да пробваш, но е малко вероятно. Ако пък кажеш, че имаш бъдеща жена в Канада то отказа е задължителен. Интересно ако не кажеш, а по-късно се обените на място и подадеш са постоянно пребиваване, дали някой си прави труда да гледа документите по предишната ти виза и да сравнява - това последното просто мислене на глас....
Част от моето семейство живее в България,
останалата част от семейството ми живее В Европа.
Няма да им казвам на интервюто че имам бъдеща жена в Канада лесно е :) , аз лично съм с българско гражданство само но част от моето семейство има двоино.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от pumpy »

seagate написа:
pumpy написа:
seagate написа: Защо е малко вероятно да дадат туристическа виза?
Защото трябва да докажеш, че ще си тръгнеш обратно от Канада, а ти нямаш особено много връзки в България, които да те накарат да го направиш. Не че не си струва да пробваш, но е малко вероятно. Ако пък кажеш, че имаш бъдеща жена в Канада то отказа е задължителен. Интересно ако не кажеш, а по-късно се обените на място и подадеш са постоянно пребиваване, дали някой си прави труда да гледа документите по предишната ти виза и да сравнява - това последното просто мислене на глас....
Част от моето семейство живее в България,
останалата част от семейството ми живее В Европа.
Няма да им казвам на интервюто че имам бъдеща жена в Канада лесно е :) , аз лично съм с българско гражданство само но част от моето семейство има двоино.
Ти нямаш семейство по смисъла на закона. Ти имаш роднини и да са ти живи и здрави, но семейство значи просто жена и деца, когато си пълнолетен.
Та как изглеждаш в очите на имиграционния офицер, който трябва да ти даде виза:
- неженен, без ясна работа (точно обратното, ИТ тоест можеш да работиш онлайн от всяка точка на света), без деца, може би с имот или не, но до тук НЯМАШ особено много причини да напуснеш Канада и да върнеш там от където си дошъл.....

А какво ще им казваш на интервюто и документите за виза си е твои избор, само НЕ лъжи, защото за разлика от България, където това е норма, в Канада не е и може да те догони някой ден и да съжаляваш за остатъка от живота си в Канада....

Което не значи, че не трябва да пробваш, просто трябва да си реалист. Може и имиграционният да е в супер настроение този ден и да ти даде виза и ти после да ми се изплезиш виртуално - искрено ти го пожелавам.
Karkade
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 1:53 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Karkade »

Здравей seagate,
Прочетете в официалният сайт за спорсонството.И за всички други програми. Накратко за спонсорирането, че скоро минах по нея.

Вариант 1 - отиваш с тур. Виза. Както казаха вече, малко вероятно. жените се и започвате спонсориране. Негативи- може да отнеме и 2 години, не може да работиш, не може да напускаш Канада. Не съм сигурна, но май и нямаш право на безплатното здравеопазване.

Вариант 2- Девойката идва в БГ и се жените. Може и без женитба, но трябва да докажете, че сте живяли заедно ненам си колко време, което няма как да стане, ако тя живее в Канада.
Пускате за спонсорство. Най-важната част е да докажете, че брака е истински. Т.е. трябва да пазите писма, билети, че тя те е посещавала, снимки от почивки и каквото се сетиш.
Задължително интервю. Може и нея да препитат побтелефона , за да видят дали ви съвпадат отговорите. Отнема около 14 месеца. За женените под 1 година и без общи деца има условие: Трябва да сте заедно следващите 3 години, разделите се ти отнемат ПР. Ако отидеш на социал първите 10 години от идването ти, жена ти ще го връща.
Така че, първо си направете домашното.

Всъщност, риска е за нея.
Успех
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Philippo »

Effective December 22, 2014, eligible spouses or common-law partners have the opportunity to work in Canada while they wait for their application for permanent residence to be processed.
Citizenship and Immigration Canada (CIC) will issue open work permits to certain spouses or common-law partners who are applying for permanent residence from inside Canada, before the approval in principle decision on their application is made.
For more information and instructions on this pilot program, please see CIC’s program delivery update.
Karkade
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 1:53 pm

Re: Имали шанс да ми дадат виза?

Мнение от Karkade »

Това е чудесно. Не знаех, но това се е случило след като приключи моята процедура и не се интересувах повече. Ето защо, кандидатстващите трябва да си подготвят домашното и да следят за промени. Предполагам сега ще има още промени с новото правителство.
Публикувай отговор