Покана за роднина - има ли шанс?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Prokopi
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Юни 16, 2007 4:00 pm

Покана за роднина - има ли шанс?

Мнение от Prokopi »

Здравейте,
Искам да попитам има ли някакъв друг вариант да поканя брат си в Канада освен като турист?
Случая е трагичен - брат ми е безработен от 3 години, не е женен, няма имущество (живее с родителите ни).
3 пъти го канехме и 3 пъти му отказваха виза (последния път дори с писмо от местния МП). Не смятаме той да остава тук нелегално.
Иначе аз и жена ми имаме доходи и добри работи но проблема е че брат ми не изпълнява критериите на имиграционните.
Та въпроса ми е - има ли друг начин?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Покана за роднина - има ли шанс?

Мнение от Bistra »

Като турист няма да го пуснат. Ако не изпълнява сам имиграционните критерии, проверете как стои въпросът със спонсорска програма.
Това означава обаче, дори и да успеете, че ще го издържате до края на дните му, ако недай си боже и тук остане безработен. Успех ви желая!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Покана за роднина - има ли шанс?

Мнение от Kan_Tangra »

Prokopi написа:Здравейте,
Искам да попитам има ли някакъв друг вариант да поканя брат си в Канада освен като турист?
Случая е трагичен - брат ми е безработен от 3 години, не е женен, няма имущество (живее с родителите ни).
3 пъти го канехме и 3 пъти му отказваха виза (последния път дори с писмо от местния МП). Не смятаме той да остава тук нелегално.
Иначе аз и жена ми имаме доходи и добри работи но проблема е че брат ми не изпълнява критериите на имиграционните.
Та въпроса ми е - има ли друг начин?
Добре де, не искате като турист, тогава като какъв?
Не искате да остава нелегално, а какво искате? Да дойде за 2 месеца и да си замине?

Не случайно за визи искат точно имущество, пари и работа. Имиграционните служби не ядат доматите с колчетата.

А че не е женен, ако си мислите, че жените тука си умират за безработни и бедни българи, хммм, много много погрешно впечатление.
Да се ожени в България е 1 милиард пъти по-лесно.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покана за роднина - има ли шанс?

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа: Да се ожени в България е 1 милиард пъти по-лесно.
Абе лесно, лесно - ние не знаем колко е лесно. Познавам в България и мъже и жени дето са интелигентни и свестни хора и не са се зарекли да ергенуват, но въпреки това не са се оженили още, а са над 45 години.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор