Емиграция след женитба?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Емиграция след женитба?

Мнение от dteneva »

Здравейте, не знам дали темата е за този форум, ако не е, я преместете, но не мога да открия информация и всъщност не знам дали търся правилната. Имам позната, която това лято се е запознала с българин, който е канадски гражданин тук, в България и смятат да се женят. Понеже знае, че се ровя и чета, ме помоли да разбера какво трябва да направят и колко време се чака. Смятат да се оженят в България... Четох за спонсорство от страна на канадския гражданин, което продължава около 20 месеца като процедура:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... spouse.asp
но това ли е пътят?
Ще съм благодарна, ако ме насочите и споделите мнение, защото аз нямам никаква идея дали съм на прав път.
Общо взето, въпросите са:
1. Как се кандидатства, за да можете съпругата да отиде при мъжа си в Канада колко време трае.
2. После дали и как се проучват и колко време?
3. Кога тя придобива право на гражданство и как - с изпит или автоматично, след какъв срок?
В техният случай, бракът им е напълно законен и желан.
Благодаря ви!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от optics »

Трогателно е че помагаш на приятелката докато тя е тръгнала да се жени без да провери какво ще трябва да свърши и колко ще трябва да чака. Но тъй шъй тя - нали любовта е сляпа. Темида също, така че за нея няма значение колко се обичат младите и ще трябва да си минат по каналния ред, за който правилно си се ориентирала.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от dteneva »

Да, абсолютно вярно е... хората са се намерили... :-) изобщо не са мислили за процедури :-)
Но аз искам да помогна само. По-лесно е, ако познаваш някого, който е минал по този път, може да помогне с идеи...
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от ivannklv »

Имаш съобщение на "лични".
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от ivandaman »

ivannklv написа:Имаш съобщение на "лични".

ivannklv ги разбира нещата. На времето и на мен ми помогна с полезна информация и морална подкрепа :y: :handshake: ..

Имаше още неколко теми по този въпрос.

Успех на приятелката.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от ivannklv »

ivandaman написа: На времето и на мен ми помогна с полезна информация и морална подкрепа :y: :handshake: ..


:y: :handshake:
mim0707
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 9:22 am

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от mim0707 »

Здравейте :)
Предварително се извинявам ако въпросите ми не са за тази тема и ви се сторят глупави,но доста четох и не намерих нещо което да ми отговори на тези въпроси.
С приятеля живеем заедно 6 години и имаме дъщеря на 1 година и искаме да кандидатстваме за имиграция .Въпросите ми са:
1.Колко време се чака за отговор след като подадеш документи?
2.По добре ли е да сключим брак преди да подадем документи?
3.Трябва ли да чакаме да мине 1 година от както сме се оженили за да можем да кандидатстваме като семейство?
4.Дали имаме по голям шанс след като сме сключили брак,отколкото ако кандидатстваме без да го направим?
Благодаря предварително за отделеното време :)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от Sunflower »

1.Зависи по коя програма ще кандидатствате. А и сроковете са относителни...
2.Ако сте решили, по-добре преди.
3.Не. При положение, че имате дете, то ви е гаранцията, че се познавате преди брака :)
4. Можете и без да сключвате брак, със съвместно съжителство. Доказателството пак ви е детето, в случая няма нужда от притеснения, че ще задълбаят да доказвате това :)

Успех!
Landed: 25.06.2016 Toronto
mim0707
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 9:22 am

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от mim0707 »

Благодаря Sunflower :)
А по коя програма е най-подходящо да кандидатстваме всички заедно?
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Емиграция след женитба?

Мнение от Sunflower »

Зависи от това на какво ниво е френският и/или английският ви. Както и професията/професиите ви. Към момента може да кандидатствате, ако отговаряте на условията разбира се само по Express entry. Quebec Skilled Worker Program предстои да стартира, още не се знае официално кога, предполага се началото на следващата година.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Публикувай отговор