Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
didosman
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 3:06 am

Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от didosman »

Здравейте на всички, поздрави за чудесния форум!Изчетох голяма част от темите, които ме вълнуват, но не видях никъде написано систематизирано (сбито) за последователноста на процедурата за кандидатстване, необходимите документи и прочие на български(само линкове от официалният сайт), месечни разходи като квартира, сметки, храна, гориво, застраховки и най-вече ниво на заплатите, обикновено колко дни се работи в седмицата.Проявявам интерес за тази страна като търся по-стабилен, подреден живот и най-вече бъдеще за децата ми!Имам бакалавърска степен по Химия(без стаж) и магистърска по хидравлична и пневматична техника(машинен онженер), имам 12г. стаж в машиностроенето, но не като инженер а работа с CNC машини(програмиране, настройване), нивото на английския ми е около А2, което е малко.Минималният брой точки от теста IELTS, приблизително на кое ниво съответстват?Жена ми не знае език въобще, имаме и две малки деца (5,5г и 1,2г.).Стабилни доходи, имоти на мое име, автомобил.Как определяте шансовете ни за имиграционна виза и дали ще сме доволни от живота там?Знам, че отговорът е субективен, но ще съм ви много благодарен, все пак някаква насока от хора, които живеят в Канада!
Другият вариант (по-неприятния) е заминаване там при познати(Торонто,което за мен е добре, че там е индустриалния център на Канада, а опита ми е именно там) като турист, работа на черно като през това време се търси вариант за легализация(плащане на имиграционен адвокат, което никак не е евтино), сам без семейство и едва , когато се установя по-стабилно да дойде и другата част от семейството ми при мен, което не се знае кога ще стане.
Предполагам , че много хора са били изправени пред тази дилема, но никъде не видях писано.
Наясно съм, че свободно време няма много за споделяне във форуми.
Извинявам се ако съм дублирал нещо от написаното!
Благодаря на хората, които ще ми обърнат внимание!!!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от the_coach »

Здравей didosman,
Има купчини с теми по абсолютно всички въпроси, които си задал. Всичко е толкова дъвкано вече в този форум и темата ще отиде у ряката дет се вика.
А ти след като имаш познати в Торонто, защо не ги питаш тях, ами търсиш отговори по форумите?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от tonny »

Звучиш доста объркан, нормално повечето бяхме така в началото.
Федерална процедура вече не съществува, беше заменена от Express Entry.
С това ниво на езика, ще трябва да поработиш доста над него за да покриеш минимума (ако наистина имаш А2, на теб ти трябва В2 сертификат от IELTS, overall 6, като това е минимума)
Ето ти един линк:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp"

Тази процедура стартира от 1.1.2015 и няма много инфо като цяло, тук във форума има 2-3 потенциални кандидати, може те да се включат по подробно с информация за нея.
Туристическата виза с цел емигрантска е доста трънлив път и не всеки се хваща, знам колко е отчаян човек понякога, но премисли дали си готов на това.
didosman
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 3:06 am

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от didosman »

fighter написа: А ти след като имаш познати в Торонто, защо не ги питаш тях, ами търсиш отговори по форумите?
За жалост са познати на мой приятел, така косвено познати.И аз смятам, че рискът е голям с туристическа виза.Знам, че на всякъде вече е трудно за установявване и нормален живот, но и в БГ става все по-трудно с купчините характерни проблеми, които са на всички известни.Прочетох за новата експресна процедура, имах предвид нея.Единствената пречка е нивото на езика.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от Sunflower »

Започвай да учиш английски, изкарай високи нива, а по Express Entry обещават до 6 месеца да си готов с виза! Може и да изпревариш доста от кандидатите, особено тези по Квебек :^)
Landed: 25.06.2016 Toronto
didosman
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 3:06 am

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от didosman »

Благодаря ви за отговорите!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от Koko »

didosman написа:Здравейте на всички, поздрави за чудесния форум!Изчетох голяма част от темите, които ме вълнуват, но не видях никъде написано систематизирано (сбито) за последователноста на процедурата за кандидатстване, необходимите документи и прочие на български(само линкове от официалният сайт), месечни разходи като квартира, сметки, храна, гориво, застраховки и най-вече ниво на заплатите, обикновено колко дни се работи в седмицата.
Имаш ли представа какъв обем информация всъщност е това за което питаш, както и че що се отнася до заплати и разходи нещата варират изключитлено много за да можеш да получиш смислен отговор.

По отношение на имиграционната процедура, докато беше в сила старата точкова система все пак в уикипедията на форума имаше някои неща на български, но със въвеждането на Експрес Ентри процедурата, кандидатите по нея не са много и явно няма желаещи да напишат на български поне основните положения.
Хубаво е обаче да си зададеш въпроса защо няма кандидати по новата процедура.
От друга страна, единственият достоверен официален източник остава уебсайта на канадските имиграционни, като той трябва да бъде следен редовно за евентуални промени в процедурата. Все пак из нета, пък и из темите във форума може да се намери информация за новата процедура, но съвета ми определено е - недей разчитай на други източници, които може или да остаряли или ако са на български - да не са преведени добре.
Както вече е станало дума в темата - без език няма как да стена. На първо място за да се мине процедурата, но и по-важното, без знанието на езика в чужбина не се стига далече.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
didosman
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 3:06 am

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от didosman »

Здравей Коко,
съгласен с всичко написано от теб, мисълта ми беше да се напише в една тема всичко по-важно и ключово по отношение на всички конкретни подробности свързани с подготовката и евентуалната имиграция в Канада, за да е по -достъпна и лесна за намиране цялата информация от хора като мен!
Относно процедурата Експрес Ентри, ще наблюдаваме какво ще е развитието на хората започнали да работят по нея и дали ще е успешна като цяло.
Благодаря ти за отзивчивостта!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от optics »

didosman написа:...мисълта ми беше да се напише в една тема всичко по-важно и ключово по отношение на всички конкретни подробности свързани с подготовката и евентуалната имиграция в Канада, за да е по -достъпна и лесна за намиране цялата информация от хора като мен!
Много хора са склонни след като нещо е написано на български да му вярват повече само защото е по-приятно за четене. Това е грешна тактика. Правилният ред за добиване на информация "Как се прави..." е следният: Официалния сайт, лични приятели, форум.
Форумът е за нестандартни въпроси които още не си намерил по първите два начина. Форумът е по-подходящ за въпроси "Например вие как направихте...?" като винаги имаш едно наум, че някои отговори може да са леко украсени, а други повече.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
didosman
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 21, 2015 3:06 am

Re: Федерална процедура или туристическа виза-работа?

Мнение от didosman »

Ок, ако сметнете темата за ненужна и безпредметна изтриите я!Разбирам отлично написаното, не съм от хората-скучаещи и пълнещи форумите с ненужни теми.
Публикувай отговор