Пренасяне на домашен любимец!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от Stormy19 »

Здравейте!

Моля за информация, как точно протича процедурата по пренасяне на домашен любимец през океана. Става дума за котка, от България за Канада. Не е като да не съм си направила труда да се информирам, но това което чета, противоречи на това което чувам. Ако някой скоро е пътувал с домашен любимец към Канада, моля да сподели колко време му е отнело и колко му е струвало.

Това, което прочетох е че процедурата отнема много време, до 6 месеца, изискват се изследвания, които се правят извън България, ваксините (най-вече срещу бяс) и паспорта са ясни. Финансово явно е обременяващо - $1.5-2000, с период на карантина в страната домакин.

Това което чух е че разходът в България е малък, че изследвания в чужбина не са необходими, защото сме член на ЕС и че документално и интервенционно всичко може да се уреди до месец, макс два. Разходът набъбва след пристигане на животното, по време на карантинния период (месец или повече).

Наистина, моля тези от вас, които скоро са пренасяли коте да помогнат като споделят своя опит.

Силвия
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от speedy »

Не знам къде четеш, но не е от официален източник

http://www.inspection.gc.ca/animals/terrestrial-animals/imports/policies/live-animals/pets/cats/not-recognized-as-rabies-free/eng/1364961486824/1364961633165

Няма карантина и трябва само ваксина против бяс със сертификат.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Stormy19
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 24, 2014 12:07 pm

Re: Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от Stormy19 »

Хмм, от официални източници, включително този, който сте посочили, от мнения в all.bg, и от ветеринар, който уж има опит и представа за какво става дума. Затова и се обърках тотално и се надявам някой, който съвсем скоро е пътувал с животно в посока Канада, да се включи и да сподели.
caesarsbs
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 05, 2012 1:05 pm

Re: Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от caesarsbs »

Аз 2014 си пратих кучето от Бг към Торонто.Но за котка незнам...
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от dea »

Това, което ти е казал ветеринарят изобщо не е вярно. След пристигането в Канада няма карантинен период нито изследвания на котето. Аз за моята котка никаква такса не съм плащала. Слиза с теб от самолета и си го прибираш в новата квартира.
В Бг се заплащат ваксина против бяс, обезпаразитяване, заверка в ДВСК както и за превоза. 400-450 лева трябва да стигнат.
Прочети тук:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BD%D0%B8"

От посочения от speedy източник:
Certification Requirements

Cats from countries not recognized by Canada as being rabies-free may enter Canada if they are accompanied by a rabies vaccination certificate.
The United States of America and Mexico are not rabies-free.

•Domestic cats entering Canada do not have to be quarantined.
•Canada does not require a waiting period between the time the animal is vaccinated for rabies and the time the animal is imported into Canada.

Rabies Vaccination Certificate

The rabies vaccination certificate must:
•be written in English or French;
•be issued and signed by a licensed veterinarian;
•identify the animal (as in breed, colour, and weight);
•state that the animal is vaccinated against rabies;
•indicate the date of vaccination;
•indicate the trade name and the serial number of the licensed vaccine; and
•specify the duration of immunity (otherwise, it will be considered valid for one year from the date of vaccination).
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
maia1966
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 1:43 pm

Re: Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от maia1966 »

Малко късно се включвам в темата ,но дано съм полезна. Влязох 2012 година с моята котка. Не се изисква кой знае какво- в България и направихме противобясна ваксина,чип и паспорт. Чипа не го изискват канадцине, а е необходим за излизане на животното от България -така ми обясни ветеринарят. 24 часа преди полета трябва да се отиде в районната ветеринарна служба - софийската е в банишора. Отиваш там с животното и ветеринарят ти дава документ,че животното е добре и може да пътува . Без този документ не можеш да я изкараш от бг и не можеш да я качиш на самолета. Междувременно трябва да уведомиш авиокомпанията, с която ще летиш ,че възнамеряваш да пътуваш с домаешн любимец. Те проверяват за съответния полет има ли други желаещи да пътуват с домашен любимец и съответно ти казват да или не. Доколкото си спомням,на борда не се допускаха повече от 3 домашни любимци за един полет. Ако животното е до 4 килограма,може да пътува с теб в салона, ако не- в отделна клетка в багажното . После проверяваш на сайта на авиокомпанията какви са изискванията им за размер на клетка /всяка си има различни изисквания/ и купуваш билета. Преди 3 години Ер франс ми взеха 200 евро, Луфтханза искаха два пъти по-малко. Като кацнеш в Канада ,освен твоите процедури по влизането ти , минаваш и през още едно гише ,на което се плащаше около 30-40 долара за животното. Никой не ми я е слагал под карантина, дори не ме караха да я вадя от клетката ,за да видят.Гледат само паспорта и има ли портивобясна ваксина .
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Пренасяне на домашен любимец!

Мнение от Vili_7 »

Включвам се и аз за да подкрепя горното мнение. Прясно-прясно котака ми е канадец от 21.07.2015. Всичко е минало така, както Мая е описала. Летя с КЛМ и при двата полета е бил в кабината при мъжът ми.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Публикувай отговор