СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от BraniB »

Здравейте! Съвсем нова съм във форума и набързо прегледах темите, но не намерих информация и споделен опит за хора, които кандидатстват за виза по спонсорската програма. Аз съм на финала. Получих формуляри за повторни медицински преглед в края на ноември 2014 /първият има само 1 година валидност, а се прави при кандидатстването/ , На 01 декември бях готова с прегледа и по думите на докторката, резултатите се изпращат в двудневен срок. На 22 декември получих от Букурещ имейл, че се чакат само резултатите от медицинския ми преглед. Досега..... нищо ново. Някой има ли идея колко време минава от изпращането на медицинските в Лондон, до връщането на отговор в Букурещ? Между другото, обявения примерен срок за моята процедура- 15 месеца- вече изтече....
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от BraniB »

We received your application for permanent residence on August 15, 2013.

We started processing your application on November 21, 2014.

Medical results have been received.

A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision.

Само за информация към чакащите- трябва търпение :)
Успех!
Karkade
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 1:53 pm

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от Karkade »

Здравей,

Трябваше отдавна да са ти поискали паспорта. Между 2-4 седмици отнема обработката на медицинските. Напиши им един любезен имейл кога си направила медицинските и че не ди получила паспорт рикуест. Провери си спама, да не е отишло там искането за паспорт или мейла на съпруга ти, защото има срок за изпращането. Успех

Аз направих вторите медицински на 4.11. Началото на декември ми поискаха паспорта, на 15.12 го получих с положена виза и на 20.12.14 кацнах.
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от BraniB »

Здравейте,
точно това ми беше болката- 1 месец е срока за обработка в Лондон. Веднага писах, но след като в едномесечен срок от любезния мейл до посолството в Букурещ не получих отговор, последва любезен мейл от МР. На следващия ден от посолството ми писаха, че нямат резултати от медицинските изследвания (повече от 2 месеца след като ги бях направила) и да изпратя доказателство за направени такива. Един час след като им изпратих доказателствата имах покана да си изпратя паспорта. Веднага са отговорили и на депутатското запитване, че процедурата е завършена. Понякога трябва и помощ от някой по- силен.
Успех на всички!
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от 4o4i »

BraniB написа:Здравейте,
точно това ми беше болката- 1 месец е срока за обработка в Лондон. Веднага писах, но след като в едномесечен срок от любезния мейл до посолството в Букурещ не получих отговор, последва любезен мейл от МР. На следващия ден от посолството ми писаха, че нямат резултати от медицинските изследвания (повече от 2 месеца след като ги бях направила) и да изпратя доказателство за направени такива. Един час след като им изпратих доказателствата имах покана да си изпратя паспорта. Веднага са отговорили и на депутатското запитване, че процедурата е завършена. Понякога трябва и помощ от някой по- силен.
Успех на всички!
Здравейте BraniB,

може ли да кажете депутата който е запитал за вашето досие е депутат от Канада или от България?

Предварително благодаря
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от optics »

4o4i написа: Здравейте BraniB,
може ли да кажете депутата който е запитал за вашето досие е депутат от Канада или от България?
Предварително благодаря
Много ясно, че канадският, понеже българският не се нарича MP, а ЧП. Второ - на Канадските имиграционни служители им е през оная работа ако получат писмо от български депутат.
И аз имах бавене по моя случай и се наложи да търся обаждане на MP. Но тъй като не бях по спонсорска, ми трябваше приятелче в Канада, което да има желание и време да се обади в офиса на MP-то.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
BraniB
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 3:33 am

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от BraniB »

Здравейте,
на българските депутати едва ли може да се разчита. Депутат от Канадския парламент изпраща запитване. От посолството имат срок за отговор. На мен ми помогна Либи Дейвис. Всеки депутат в Канада има приемно време и екип, който помага на избирателите. Уговаря се среща, те съответно правят проучвания и ако всичко е законосъобразно - действат.Екипът й ми помогна и за туристическата виза- имах 5 отказа преди това, заради започната спонсорска програма (това изобщо не може да е основание за отказ)!
Успех!
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от 4o4i »

BraniB написа:Здравейте,
на българските депутати едва ли може да се разчита. Депутат от Канадския парламент изпраща запитване. От посолството имат срок за отговор. На мен ми помогна Либи Дейвис. Всеки депутат в Канада има приемно време и екип, който помага на избирателите. Уговаря се среща, те съответно правят проучвания и ако всичко е законосъобразно - действат.Екипът й ми помогна и за туристическата виза- имах 5 отказа преди това, заради започната спонсорска програма (това изобщо не може да е основание за отказ)!
Успех!
Благодаря ти БраниБ,
То за какво ли питам, все едно не знам, че бг-депутат никаква няма да я свърши. Ок, ще взема среща с федералния ми депутат.
Аз знам какво е РМ, но не знам какво е МР. Може ли да ми кажете?

Поздрави
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от optics »

4o4i написа: Аз знам какво е РМ, но не знам какво е МР. Може ли да ми кажете?

Поздрави

Member of the parliament !

Макар че забрави да ми благодариш първия път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: СПОНСОРСКА ПРОГРАМА

Мнение от 4o4i »

optics написа:
4o4i написа: Аз знам какво е РМ, но не знам какво е МР. Може ли да ми кажете?

Поздрави

Member of the parliament !

Макар че забрави да ми благодариш първия път.
Благодаря ти.
Благодаря ти и аз първия път
Публикувай отговор