Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от partenieva »

Здравейте съфорумци, Честита нова 2015 година. Нека да е мирна , здрава и късмет на всички.
Пускам темата за регистрация по новата процедура express entry тъй като ние вече се регистрирахме и искам да обменим опит кой , как и какво е направил? Надявам се да е от полза на всички и успех към крайната цел.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от Leda78 »

Здравей и за много години!

Може ли да кажеш, след като вече сте се регистрирали, и става онлайн - attach-ваш ли някакви документи към апликейшъна. Например документа от WES за дипломата или сертификата от IELTS - или само вписваш резултатите от двете неща?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
ivkonka
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 1:56 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от ivkonka »

Здравейте и от мен и за много години!

Преди да пристъпите към създаването на профила в EXPRESS ENTRY отговаряхте ли на въпроси от tool Come to Canada и какъв беше статуса ви, eligible или not eligible?
И вторият ми въпрос е на какъв етап се регистрираме в Job Bank?

Поздрави!
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от partenieva »

Здравейте,
нищо не се атачва към апликейшъна. За всеки сертификат - IELTS, WES assesment се изизква да му попълниш номера, датата , на която е издаден, датата , на която си кандидатствал както и оценките , които си получил на всеки един модул. За WES e същото.
След като приключиш с попълването на апликейшъна ти излиза инфо какви са следващите стъпки и там ще разбереш кога се стига до job bank.

Успех
ivkonka
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 1:56 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от ivkonka »

А аз имам следния въпрос :)

Ако след като се направи tool Come to Canada ти даде отговор not eligible, как може кандидатът да си създаде EXPRESS ENTRY PROFILE? Дори и при not eligible, системата пуска някакъв номер.

Благодаря! :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от pumpy »

ivkonka написа:А аз имам следния въпрос :)

Ако след като се направи tool Come to Canada ти даде отговор not eligible, как може кандидатът да си създаде EXPRESS ENTRY PROFILE? Дори и при not eligible, системата пуска някакъв номер.

Благодаря! :)
А какъв е смисъла да се създава профил при ясното съобщение : not eligible ???
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от tonny »

pumpy, ценя отговора ти в тази тема, както и на други стари кучета разбира се, но има едно но.
На следния въпрос от твоя страна - "А какъв е смисъла да се създава профил при ясното съобщение : not eligible ???", веднага отговарям, че и на нас ни го изписваше това not eligible, когато се тествахме първоначално дали ставаме по вече старата процедура. Leda78, CHEGEVARA и аз (поне тези хора знам, сигурно има и други, но не съм си комуникирал с тях) сме в процедура, а Леда дори има виза вече.
Успех на следващите в новата процедура!

За много години!!! :rock: :beers:
ivkonka
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 1:56 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от ivkonka »

tonny написа:pumpy, ценя отговора ти в тази тема, както и на други стари кучета разбира се, но има едно но.
На следния въпрос от твоя страна - "А какъв е смисъла да се създава профил при ясното съобщение : not eligible ???", веднага отговарям, че и на нас ни го изписваше това not eligible, когато се тествахме първоначално дали ставаме по вече старата процедура. Leda78, CHEGEVARA и аз (поне тези хора знам, сигурно има и други, но не съм си комуникирал с тях) сме в процедура, а Леда дори има виза вече.
Успех на следващите в новата процедура!

За много години!!! :rock: :beers:
Благодаря за подкрепата :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от agent Ozo »

tonny написа:pumpy, ценя отговора ти в тази тема, както и на други стари кучета разбира се, но има едно но.
На следния въпрос от твоя страна - "А какъв е смисъла да се създава профил при ясното съобщение : not eligible ???", веднага отговарям, че и на нас ни го изписваше това not eligible, когато се тествахме първоначално дали ставаме по вече старата процедура. Leda78, CHEGEVARA и аз (поне тези хора знам, сигурно има и други, но не съм си комуникирал с тях) сме в процедура, а Леда дори има виза вече.
Успех на следващите в новата процедура!

За много години!!! :rock: :beers:
Пумпи се е поканадчил вече и изпитва благоговеен респект пред всяко бюрократична процедура и чиновническо съждение. Докато един истински българин винаги си казва: "Абе може и така да е, ама може и да не е. Аз съм длъжен да опитам." И понякога вземат та се получат нещата. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от tonny »

Да точно така беше, колко сме прозрачни само...
Доколкото знам този цитат сте си го казвали Вие навремето и се е получавало не рядко, защото сега определено не е така, ама вие от къде да знаете, стари кучета сте, не ви се налага да минавате през иглени уши. :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от Leda78 »

Преди тоя Come to Canada tool си беше бъгнат - тествала съм го с фалшиви резултати, доста по-прекрасни от моите - най-високия възможен IELTS, писах си и леля в Канада, и чудесни резултати по френски и какво ли не.... все си даваше not eligible. Така разбрах, че не работи. Сега не знам дали са го оправили.

Мисълта ми е, че не сме пробвали "А.М. - ако мине" - просто си сметнахме точките по процедурата и без допълнителни туулове, направени да те объркат, си излезе, че събираме 72 точки, които са предостатъчно. Четете внимателно условията и смятайте, бих посъветвала аз.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от Leda78 »

partenieva написа:Здравейте съфорумци, Честита нова 2015 година. Нека да е мирна , здрава и късмет на всички.
Пускам темата за регистрация по новата процедура express entry тъй като ние вече се регистрирахме и искам да обменим опит кой , как и какво е направил? Надявам се да е от полза на всички и успех към крайната цел.
Партениева, благодаря за информацията!

Още един въпрос - някъде в самата регистрация питат ли те дали си кандидатствал за друга процедура... например за Квебек. Мои познати, на които им се бави процедурата за Квебек, се вълнуват дали да не се прехвърлят... или по-скоро да пробват и тук, че то не е ясно новата процедура колко ще е бърза, нито на какъв принцип ще викат народа :?:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от partenieva »

Здравейте всички,
@Леда - да питате и иска да вкараш ID ако имаш такова, но тъй като ние нямаме продължих с попълването. Относно това за ineligiby искам да ви кажа, че по новата система не ти казва какво не ти достига/ ако някой може да каже как се изчисляват новите точки 1200 тотал?????????????, че въобще не се ориентирам особено в сектора с трансферирането на точки/. Плюс това след като си направиш апликейшъна ти излиза инфо , че твоята апликация може да бъде отворена , разгледана или въобще да не е , могат да ти гледат само компетенциите или образованието зависи , кой какво ще търси .

Успех на всички.
SVI
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 6:22 am

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от SVI »

Здравейте,
Дипломата ми от университета влиза в графа skilled , но
стажа ми не е по специалността.Мога ли да кандидатствам
по програмта за еxpress entry?
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Регистрирахте ли се вече за EXPRESS ENTRY 2015 ?

Мнение от skwestarz »

Здравейте на всички,
кандидатствах за федералната програма септември. До сега не съм получила отговор, нито са ми изтеглили парите. Въпросът ми е към partenieva, тъй като тя е в същото положение като мен. Дали мога едновременно да се регистрирам и за Express Entry 2015, след като още не знам какъв отговор да очаквам по федерлната процедура?
Публикувай отговор