Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Leda78 »

Съгласна съм с теб. И аз не очаквам други промени.

Да видим само наистина ли ще канят и кого и как точно ще го направят с професиите.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от roumensp »

Leda78 написа:Имах късмета да мога да попитам истински Канадски HR мениджър и ми каза че подобни "recommendation" в Канада искали за всичко - кредити, квартири и т.н. И те представляват точно това, което са описали от CIC - продължителност, часове, позиция, заплащане. Може да има изречение, че си съвестен и надежден и е добре да го има, но ако беше задължително, щяха да го напишат.
В Канада това се нарича Reference Letter, не препоръка, и HR са длъжни да ти го дадат при поискване, докато "препоръка", каквато би ти помогнала при търсене на работа никой не е длъжен да ти даде. При търсене на работа в немалко случаи "препоръка" от колега има почти същата стойност като тая от мениджър, но обикновено искат телефон, за да могат евентуално (и го правят) лично да го подпитат.
CIC ги интересува това, което се пише в Reference Letter (позиция, часове, заплащане), докато потенциалните работодатели ги интересуват други неща (задължения, работа в колектив, постижения и т.н.) и не им влиза в работата колко си взимал преди.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Independent »

Reference е точно препоръка. Това с часовете, длъжността и заплатата му викат letter of employment. Reference letter не съм виждала от много отдавна, обикновено някой колега си дава телефон или мейл, на който да го разпитат какъв си и дали сраваш.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от roumensp »

Independent написа:Reference е точно препоръка. Това с часовете, длъжността и заплатата му викат letter of employment. Reference letter не съм виждала от много отдавна, обикновено някой колега си дава телефон или мейл, на който да го разпитат какъв си и дали сраваш.
Все едно, важното в случая е, че на CIC им трябва именно това и няма смисъл да врънкаш боса си за "добра дума", предполагам че писмо от личен състав с горната информация ще свърши същата работа. Когато ти дотрябват references за кандидатстване за работа, тогава ще му мислиш кой ще каже или напише нещо добро за теб.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от optics »

Значи сори, не съм чел внимателно и като писах мислех, че ще даваш препоръката на работодател. За CIC ако е, не виждам защо ще му викаме препоръка. За какъв те препоръчват ? За канадец ?

За CIC слушай какво ти казват другите, а като стигнеш до работодател и кандидатстване за работа, тогава се върни да прочетеш аз какво ти писах.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от tonny »

По въпроса с писмото, не знам как му викате напоследък, но в document checklist ясно си е написано какво и какво искат да съдържа вътре:

Letters of reference from all your employers for the past 10 years.
•Letters must be:
•written on company letterhead,
•signed by the responsible officer/supervisor,
•show the company's full address, telephone and fax numbers, e-mail and website addresses,
•stamped with the company's official seal (if applicable).
•Letters must include all of the following information:
•the specific period of your employment with the company,
•the positions you have held during the period of employment and the time you spent in each position,
•your main responsibilities and duties in each position, (обикновено тук идва проблема, с кандидатите, не могат да навият работодателя да напише нещата по техния начин, за да приличат на канадския NOC)
•your total annual salary plus benefits in each position, and the number of hours worked per week in each position
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Des1 »

tonny написа: •your main responsibilities and duties in each position, (обикновено тук идва проблема, с кандидатите, не могат да навият работодателя да напише нещата по техния начин, за да приличат на канадския NOC)
Ключовият момент е именно този! Но както се казва, impossible is nothing :)
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Des1 »

Leda78 написа:Съгласна съм с теб. И аз не очаквам други промени.

Да видим само наистина ли ще канят и кого и как точно ще го направят с професиите.
Не мисля, че ще е твърде прозрачно относно това КАК ТОЧНО :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Independent »

Айде моля някой да се намеси. Не мисля, че сексистките забележки на Павел и тони са приемливи!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от tonny »

Надявам се че знаете значението на този термин за да го използвате така. Все пак с какво съм ви обвинил, в ненаситност ли? Или с какво съм изразил дискриминация, стереотип или каквото и да било, свързано с този термин?
Ами ако погледнем от друг ъгъл може да се помисли, че е самоирония и ние съвременните мъже не сме достатъчно добри в леглото. На този прочит как бихте реагирали.
Човек да не опита да се пошегува за една дума, сексист ще излезе.
И в този ред на мисли, вместо да сте полезни с нещо на питащата, дори дадохте грешна информация.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Independent »

Много добре знам значението на тази дума. Работя в сфера, в която една жена непрекъснато трябва да се доказва за разлика от мъжете. Това, че сте все още в България, не оправдава изказванията. Осен това не съм дала грешна информация. Просто казах ТУК как се казва подобно писмо от Human Resources, и какво съдържа по принцип.

Така че сдържайте си малко шовинистичните забележки, защото тук за подобно изказване директно се оплакват на мениджмънт и с подобен работник е свършено.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Ventsi66
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 4:24 pm

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Ventsi66 »

Independent написа:Работя в сфера, в която една жена непрекъснато трябва да се доказва за разлика от мъжете.

Аз обикновено не коментирам, но в случая ми стана много интересно коя е тази сфера в която така да дискриминират жените и всичкото това "Тук". :o
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от tonny »

Independent написа:Reference е точно препоръка. Това с часовете, длъжността и заплатата му викат letter of employment. Reference letter не съм виждала от много отдавна, обикновено някой колега си дава телефон или мейл, на който да го разпитат какъв си и дали сраваш.
Искам с този ви цитат да ми обясните как точно помогнахте на питащата. Има ли значение как му викате там като нейната тема няма нищо общо с вашия коментар. Или просто за да вляза с нещо в темата.
Не отговорихте на въпросите ми и интерпретацията на моя коментар.
Изобщо не ме интересува в каква сфера сте и с какво се налага да се сблъсквате в работната си среда. Няма да работя във вашата компания или ако работя очевидно няма да е дълго. :D

След всички тези обиди от ваша страна, аз мога да ви обидя в сприхавост, както и че вашия феминизъм надхвърля нормалните граници.
Моля не ми отговаряйте, ще се възползвам от функция на сайта да ви вкарам в "листа".
MDimitrov
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 17, 2014 2:23 pm

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от MDimitrov »

Здравейте и от мен. Не знам дали тази тема е най-правилното място, но не намерих друга подобна, а и тъй, и тъй говорите за препоръки, реших да попитам:

- Как се процедира с препоръката в случай, че съм работодател?


Благодаря Ви предварително за отговора.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Работодател, който не е склонен да даде препоръка

Мнение от Leda78 »

Зависи... Искаш да дадеш препоръки от лично твоя фирма за себе си или за друг?

За себе си - не можеш, трябва да те препоръчат клиенти и контрагенти, с които да приложиш доказателства, че си работил - договори, доказателства за плащания. Не е лошо да приложиш и писмо, в което обясняваш какво пращаш и защо, тъй като това не е стандартния случай. Разбира се, ако не е лично твоя фирма, може да ти дадат препоръки и другите ко-управители и собственици, не е нужно да са клиенти, въпреки че и клиентите ще помогнат.

За друг - дори това да е жена ти, няма проблем. Това е друг човек, работил за теб. Т.е. Не е като да препоръчваш сам себе си.

Успех! :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор