Туристическа виза и след това работа там?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
nmiroslavova
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 17, 2015 12:59 pm

Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от nmiroslavova »

Здравейте!
Искам да имигрирам в Британска Колумбия и по-точно Виктория, но не отговарям на професиите, които се търсят, за кандидатстване за имиграционна виза в сайта на посолството.Може ли първоначално да се отиде с туристическа виза и после да останеш да работиш там?Знам, че първо трябва да си намериш работодател, след това да си изкараш разрешително за работа и после да кандидатстваш за визата, което малко ме кара да си мисля, че е близко до невъзможното (особено за мен). Има ли вариант да си отвориш малък бизнес/фирма и чрез нея да имаш право да останеш там? (Тъй като тъй или иначе аз се занимавам с изкуство - правя портрети по поръчка (и в моята среда, няма почти никакъв шанс да работиш за някой)..)
И друг въпрос относно туристическата виза - задължително ли трябва да си с тур оператор и готова екскурзия или може и без?
Благодаря ви предварително :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от the_coach »

nmiroslavova написа:Здравейте!
Искам да имигрирам в Британска Колумбия и по-точно Виктория, но не отговарям на професиите, които се търсят, за кандидатстване за имиграционна виза в сайта на посолството.Може ли първоначално да се отиде с туристическа виза и после да останеш да работиш там?Знам, че първо трябва да си намериш работодател, след това да си изкараш разрешително за работа и после да кандидатстваш за визата, което малко ме кара да си мисля, че е близко до невъзможното (особено за мен). Има ли вариант да си отвориш малък бизнес/фирма и чрез нея да имаш право да останеш там? (Тъй като тъй или иначе аз се занимавам с изкуство - правя портрети по поръчка (и в моята среда, няма почти никакъв шанс да работиш за някой)..)
И друг въпрос относно туристическата виза - задължително ли трябва да си с тур оператор и готова екскурзия или може и без?
Благодаря ви предварително :)
1. Можеш да влезеш в страната с посетителска виза, но не можеш да работиш.
2. Ако предваритлно си намериш работодател и на базата на това получиш работна виза, то ти си вързана само и единствено за този работодател.
3. В Британска Колумбия можеш да си регистрираш фирма, но няма да имаш право да работиш, т.е. трябва да си назначиш хора да работят за теб.
4. Шанса да ти издадат виза ако имаш уредена чрез тур оператор екскурзия е по-голям отколкото ако кандидатстваш за посетителска виза с обяснението, че ей така си решила да се разходиш до Виктория.
nmiroslavova
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 17, 2015 12:59 pm

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от nmiroslavova »

fighter написа:
nmiroslavova написа:Здравейте!
Искам да имигрирам в Британска Колумбия и по-точно Виктория, но не отговарям на професиите, които се търсят, за кандидатстване за имиграционна виза в сайта на посолството.Може ли първоначално да се отиде с туристическа виза и после да останеш да работиш там?Знам, че първо трябва да си намериш работодател, след това да си изкараш разрешително за работа и после да кандидатстваш за визата, което малко ме кара да си мисля, че е близко до невъзможното (особено за мен). Има ли вариант да си отвориш малък бизнес/фирма и чрез нея да имаш право да останеш там? (Тъй като тъй или иначе аз се занимавам с изкуство - правя портрети по поръчка (и в моята среда, няма почти никакъв шанс да работиш за някой)..)
И друг въпрос относно туристическата виза - задължително ли трябва да си с тур оператор и готова екскурзия или може и без?
Благодаря ви предварително :)
1. Можеш да влезеш в страната с посетителска виза, но не можеш да работиш.
2. Ако предваритлно си намериш работодател и на базата на това получиш работна виза, то ти си вързана само и единствено за този работодател.
3. В Британска Колумбия можеш да си регистрираш фирма, но няма да имаш право да работиш, т.е. трябва да си назначиш хора да работят за теб.
4. Шанса да ти издадат виза ако имаш уредена чрез тур оператор екскурзия е по-голям отколкото ако кандидатстваш за посетителска виза с обяснението, че ей така си решила да се разходиш до Виктория.
Ако замина с баща си (той има две фирми в България, бизнес и прочие - мисля, че лесно ще му дадат виза, защото има и 10 годишна за САЩ), може ли той да отвори фирма и да ме назначи като работник? :D :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от Koko »

nmiroslavova написа:Ако замина с баща си (той има две фирми в България, бизнес и прочие - мисля, че лесно ще му дадат виза, защото има и 10 годишна за САЩ), може ли той да отвори фирма и да ме назначи като работник? :D :)
Информацията за това как се открива фирма, как се наемат хора, как се вади работна виза и т.н. може да се намери в интернет. Не е нужно да се ходи до Канада на екскурзия за да се разберат тези неща, но трябва доста ровене и четене в официалните сайтове.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от roumensp »

Няма смисъл да чете, това горното е невъзможно.
Ако беше възможно почти никой не би се мъчил да имигрира по 'нормалния' начин и в Канада нямаше да можеш да чуеш английска реч. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от optics »

Туристическите визи не се издават на база кой е баща ти нито каква виза имаш за други страни, а въз основа на вероятността да останеш нелегално след изтичане на визата. Въпросната вероятност се увеличава ако идвате едновременно повече (или всички) от семейството, ако си млад и без стабилна работа в България. Сиреч - баща ти ще получи по-лесно виза от теб (особено ако не сте заедно) но ти ще получиш по-трудно (особено ако сте заедно). Под лесно имам предвид с по-голяма вероятност.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от the_coach »

nmiroslavova написа:
Ако замина с баща си (той има две фирми в България, бизнес и прочие - мисля, че лесно ще му дадат виза, защото има и 10 годишна за САЩ), може ли той да отвори фирма и да ме назначи като работник? :D :)
:D
Чакай сега :D Слагаш каруцата пред коня.
Това дето си го написала звучи толкова невероятно, че даже не знам как да го коментирам.

1. Това, че баща ти има виза за САЩ нищо не означава.
2. Това, че баща ти има две фирми в Бг, т.е. нещо което го задържа там е плюс ако кандидатства за посетителска виза за Канада.
3. Каква цел на посещение ще декларира баща ти (а и ти също) при кандидатстването за виза?
4. Ако баща ти отвори фирма, ще трябва да докаже че има нужда точно от чуждестранни работници. След това да ти задвижи документите за твоята работна виза, и чак когато ти вземеш визата, тогава да те назначи като работник.

Има вариант да те назначи като директор на фирмата, но това на теб нищо не ти помага, защото това пак не ти дава право да работиш.


Виждам, че начина ти на мислене си е типично по български - как да намерим пробив в системата, а не как да работим спрямо системата.
Гимнастиката дето ти се върти в главата по принцип не е невъзможна, но струва много пари и време. Което я обезсмисля.

Свържи се с адвокат във Виктория и си задай въпросите. Но внимавай колко безсмислени въпроса ще зададеш - адвокатът ще ти отговори на всичко, няма проблем :) Хонорарите им започват от 500$ на час нагоре ;)

Успех!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от tonny »

fighter написа:Виждам, че начина ти на мислене си е типично по български - как да намерим пробив в системата, а не как да работим спрямо системата.
:rock: :y:

В началото и аз си виках, бах таз сложна процедура и тез документи, няма ли по кратък филм. :D
nmiroslavova
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 17, 2015 12:59 pm

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от nmiroslavova »

:D Повярвайте ми, ако знаех че мога по нормален начин да отида и да си намеря работа и да кандидатствам за виза, изобщо нямаше да мисля за друг начин. На мен ще ми е хиляда пъти по-лесно даже! Проблема е, че съм на 22, нямам висше, нямам стаж, на инвалидна количка съм (още по-зле при търсене на работа) и от 4 години съм се занимавала само с правене на картини по поръчка. Друг някакъв плюс е че знам руски и испански, но пак не смятам, че ще ми отвори възможност за работа, някой ще ахне и ще ми уреди въпроса с разрешителното.
Тъй като и в БГ, се занимаваме семейството с частен бизнес- магазин, ресторант и прочие, затова баща ми също се заинтересува, ако е възможно да се подхване малък бизнес там и аз да остана да работя по него..дали е възможно.Споменах, че той има виза за САЩ, и му я дадоха по-лесно, точно защото фирмите и прочие го държат в БГ и смятам, че няма да е проблем да му дадат и сега за Канада.
В сайта на посолството има и програма за Self-Employed People, но критериите опират пак до Your experience is relevant if you have:
taken part in cultural activities or athletics at a world-class level,
been self-employed in cultural activities or athletics,
selection criteria that include your:
experience,
education,
age,
language abilities, and
adaptability.
Не знам дали просто ще имам шанс изобщо да кандидатствам с тази програма, при положение, че не отговарям на доста от критериите. :worried: Но ако знаех че ставам изобщо нямаше да ви питам за въпроса с фирмите :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от Koko »

nmiroslavova написа::D Повярвайте ми, ако знаех че мога по нормален начин да отида и да си намеря работа и да кандидатствам за виза, изобщо нямаше да мисля за друг начин. На мен ще ми е хиляда пъти по-лесно даже! Проблема е, че съм на 22, нямам висше, нямам стаж, на инвалидна количка съм (още по-зле при търсене на работа) и от 4 години съм се занимавала само с правене на картини по поръчка. Друг някакъв плюс е че знам руски и испански, но пак не смятам, че ще ми отвори възможност за работа, някой ще ахне и ще ми уреди въпроса с разрешителното.
Тъй като и в БГ, се занимаваме семейството с частен бизнес- магазин, ресторант и прочие, затова баща ми също се заинтересува, ако е възможно да се подхване малък бизнес там и аз да остана да работя по него..дали е възможно.Споменах, че той има виза за САЩ, и му я дадоха по-лесно, точно защото фирмите и прочие го държат в БГ и смятам, че няма да е проблем да му дадат и сега за Канада.
В сайта на посолството има и програма за Self-Employed People, но критериите опират пак до Your experience is relevant if you have:
taken part in cultural activities or athletics at a world-class level,
been self-employed in cultural activities or athletics,
selection criteria that include your:
experience,
education,
age,
language abilities, and
adaptability.
Не знам дали просто ще имам шанс изобщо да кандидатствам с тази програма, при положение, че не отговарям на доста от критериите. :worried: Но ако знаех че ставам изобщо нямаше да ви питам за въпроса с фирмите :D
А трябва ли обезателно да е Канада?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от pumpy »

Мира, не искам да звуча грубо, но мисля ще ти е много по-лесно да се "омъжиш" за някой български ерген в Канада ида заминеш така. Даже и да трябва баща ти да "издържа" подобен "брак", крайната цел е реално достижима след 5-7 години. Междувременно ще си завършила нещо местно и ще си си намерила работа в Канада. Младо момиче си, живота е пред теб, просто се ориентирай в правилната посока.
Аз лично знам за 3-4 мъже, които са сами в Монреал от години и нямат реални преспективи за семейство пред себе си.
- Реалната имиграция изисква образование, стаж и една малка врътка "да не си в тежест на канадската здравоосигурителна система" - не знам каква е причината да си на инвалидна количка, няма и значение, важното е как го вижда имиграционния офицер;
- Заминаването с работна виза изисква конкурентно способност, която на 22 няма как да имаш, невизимо чия е фирмата, което ще те наеме;
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от Bistra »

Това ми звучи хипотетично невъзможно дори и с брак. Все пак се минават медицински прегледи, да не забравяме. Съжалявам за лошото стечение на обстоятелствата и инвалидната количка. Успех желая!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от Лина Иванова »

Здравейте и от мен.
Ние кандидатстваме по Self-employed програмата и от личен опит искам да ви кажа, че освен изискването през последните 2-3 от 5 години да се занимавате с тази професия, искат също да имате участия на международно ниво, които да докажете. И определено много държат на тази точка.
Не знам дали за вас е вариант, но мислили сте по възможността да учите висше образование в Канада?
Според мен, ако ви приемат в Канадаки университет да следвате, след това ще имате много по-големи шансове за интеграция и имиграция.
Успех
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от optics »

Лина Иванова написа:Според мен, ако ви приемат в Канадаки университет да следвате, след това ще имате много по-големи шансове за интеграция и имиграция.
Успех
За интеграцията съгласен, но за имиграцията не бих казал "много по-големи". Най-добре някой ако има личен поглед над такива случаи да каже.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Туристическа виза и след това работа там?

Мнение от Kan_Tangra »

Гаранция за процент нямам и не се наемам да дам,
но почти всички студенти, подали документи за перм живеене в Канада, с които съм говорил и е ставало въпрос, са успявали.
Но аз се движа в инженерни среди. И съм говорил само с инженери. И то най-вече софтуерни. Може би на тях по-лесно дават.
Съответно и те много по-лесно успяват да си намерят и легализират някаква работа в ИТ бранша, което не е задължително, но помага вземането на интервюто.
И те учат френски, готвят се за интервю, общо взето същите неща, но го правят от Канада.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор