Express Entry PR and non-accompanying spouse

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от wilma »

Здравейте,

Имам конкретен въпрос към по-запознатите с Express Entry процедурата. В пула съм от октомври 2017 и точките ми са над 420, което за миналата година по това време би ми уредило ITA, но тази година нещата се случват по съвсем различен начин. Това са точките със придружаващ съпруг, ако обаче напиша, че той няма да ме придружи точките стават почти 440, което беше и последният cut off, т.е. имам реален шанс. Освен да отида, да започна да работя и да стартирам процедура по спонсорирането му, което отнема около година, има ли някакъв друг вариант, за който да сте чували? Детето ни е малко и не бих го оставила нито в БГ, нито пък бих живяла без мъжа си там сама с детето. Ако дойде с нас като турист, разбира се без право да работи - аз ще работя и ще издържам семейството, но искам той да е физически там, дали ще го върнат на границата?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от Koko »

wilma написа:Здравейте,

Имам конкретен въпрос към по-запознатите с Express Entry процедурата. В пула съм от октомври 2017 и точките ми са над 420, което за миналата година по това време би ми уредило ITA, но тази година нещата се случват по съвсем различен начин. Това са точките със придружаващ съпруг, ако обаче напиша, че той няма да ме придружи точките стават почти 440, което беше и последният cut off, т.е. имам реален шанс. Освен да отида, да започна да работя и да стартирам процедура по спонсорирането му, което отнема около година, има ли някакъв друг вариант, за който да сте чували? Детето ни е малко и не бих го оставила нито в БГ, нито пък бих живяла без мъжа си там сама с детето. Ако дойде с нас като турист, разбира се без право да работи - аз ще работя и ще издържам семейството, но искам той да е физически там, дали ще го върнат на границата?
Странен казус - излиза че ако кандидатствате сама получавате повече точки отколкото като семейство?
Не се наемам със съвет по казуса ви, но ми се струва че варианта със спонсорирането не е толкова добра идея. Ако приемем че сте получили одобрение, докато пристигнете в Канада, намерите работа, покриете изискванията за спонсориране - времето което ще мине може да се окаже доста повече.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от wilma »

Точно така - ако кандидатствам като single бих имала 40 точки повече! Когато си женен и съпругът те придружава ти се режат тези точки, като се предполага той също да се яви на IELTS и при максимален резултат да покрие 20, не се е явявал, защото не му е супер високо нивото, 10 са за магистър диплома приравнена, което сме го направили и 10 за негов канадски опит, коеот няма как да стане. Губя от годините много, защото съм на над 30 и след 5 месеца ще загубя още 5 точки. За Квебек дават за семейство, а във федералната режат много яко! Единствената опция е френски, но на високо ниво - CLB 7, а аз нямам никакви знания по езика. Изпита ми изтича догодина юли, но до тогава пак не се знае дали ще паднат точките. По провинциалните отговарям само за Онтарио и съм го посочила като желан щат, но ... няма писмо от тях. И за това премислям вариантите. Индийците го правят масово това със спонсорирането, но за нас не е вариант. Просто видях по техните форуми, че ако физически съпругът е там, е по-лесно после да се извади work permit, а нали за нас вече няма визи. Как биха реагирали имиграционните на летището, дали биха го допуснали изобщо да влезе? Може би трябва да попитам имиграционен адвокат, за да знам преди да стартирам всичко.
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от penevg »

сложен казус, ако бях на твое място бих търсил провинциална номинация,различна от Онтарио. Иначе има голям риск нещата да не се случат по план.Не се занимавай с Френски,няма смисъл,езикът е труден,а усилията ще са много, а и Квебек не си заслужава толкова труд. Опитай по провинциите,там може да имаш късмет ако имаш добър НОК.
Успех
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от optics »

Това са глезотии - че не можело без съпруга. Казвам го не само от личен опит и си давам сметка, че за жена е по-трудно, тъй като познавам не една и две жени които са го правили (не точно вашия казус, но са живели 2 и повече години сами).
Моят съвет, ако изобщо сте склонна да чуете такъв съвет е (ако няма други опции) да действате по варианта заминаване отначало без мъжа. После когато нещата вече са се наредили, тия година или две ще ви се струват правилен избор и не чак толкова висока цена.
Каквото и да решите - не отлагайте.
Едит : сега виждам че съм се подвел от предния и фактически са минали месеци. Какво стана?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
penevg
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 1:27 pm
Местоположение: Calgary

Re: Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от penevg »

не те съветвам да вземаш съвет от Оптикс и Марто,от тия двамата и чеп за зеле не става,ще изпуснат сока на зелето,изключително недружелюбни и досадни,прочети само част от техните отговори и ще разбереш за какво иде реч, без да се обиждате момечета, със здраве
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Express Entry PR and non-accompanying spouse

Мнение от wilma »

Отказах се от този вариант, открих подходяща провинциална програма, кандидатствахме, одобриха ни и вече получихме ITA.
Публикувай отговор