Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

gwen написа:Здравейте, някой получавал ли е ITA скоро и съответно подавал документи след това? Питането ми е конкретно за Proof of funds - "... lists all current bank and investment accounts as well as outstanding debts, such as credit card debts and loans". Как се процедира в случай, че в една банка са спестяванията, а в друга банка се получава заплатата и там има кредитна карта + кредит? А налична сметка с минимален баланс, колкото да съществува, обявява ли се?
Когато имаш сметки в различни банки - вадиш извлечения от всяка от тях. Ако сметката е с минимален баланс, едва ли има смисъл да се заниваваш да правиш извлечение от нея - в крайна сметка искат да докажеш че имаш необходимите средства, извлечение от празна сметка какво доказва?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
gwen
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 30, 2017 6:10 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от gwen »

Koko написа:
gwen написа:Здравейте, някой получавал ли е ITA скоро и съответно подавал документи след това? Питането ми е конкретно за Proof of funds - "... lists all current bank and investment accounts as well as outstanding debts, such as credit card debts and loans". Как се процедира в случай, че в една банка са спестяванията, а в друга банка се получава заплатата и там има кредитна карта + кредит? А налична сметка с минимален баланс, колкото да съществува, обявява ли се?
Когато имаш сметки в различни банки - вадиш извлечения от всяка от тях. Ако сметката е с минимален баланс, едва ли има смисъл да се заниваваш да правиш извлечение от нея - в крайна сметка искат да докажеш че имаш необходимите средства, извлечение от празна сметка какво доказва?
Здравей, благодаря за отговора! За сметката със спестяванията ще извадя извлечение. Чуденките идват от сметката за заплата и кредита. Сметката за заплата е разплащателна и там движението е голямо :) и извлечението ще е е дълго :). За 6 месеца назад ли трябва да е извлечението? Дали да извадя справка само за датите на получени заплати? Относно дохода ще имам и документ от работодателя с получените заплати по месеци - ако представя този документ необходимо ли е и извлечение по сметката. С кредита как да действам - бележка от банката за оставащата главница?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Koko »

gwen написа:
Koko написа:
gwen написа:Здравейте, някой получавал ли е ITA скоро и съответно подавал документи след това? Питането ми е конкретно за Proof of funds - "... lists all current bank and investment accounts as well as outstanding debts, such as credit card debts and loans". Как се процедира в случай, че в една банка са спестяванията, а в друга банка се получава заплатата и там има кредитна карта + кредит? А налична сметка с минимален баланс, колкото да съществува, обявява ли се?
Когато имаш сметки в различни банки - вадиш извлечения от всяка от тях. Ако сметката е с минимален баланс, едва ли има смисъл да се заниваваш да правиш извлечение от нея - в крайна сметка искат да докажеш че имаш необходимите средства, извлечение от празна сметка какво доказва?
Здравей, благодаря за отговора! За сметката със спестяванията ще извадя извлечение. Чуденките идват от сметката за заплата и кредита. Сметката за заплата е разплащателна и там движението е голямо :) и извлечението ще е е дълго :). За 6 месеца назад ли трябва да е извлечението? Дали да извадя справка само за датите на получени заплати? Относно дохода ще имам и документ от работодателя с получените заплати по месеци - ако представя този документ необходимо ли е и извлечение по сметката. С кредита как да действам - бележка от банката за оставащата главница?
Да, извлечението би трябвало да бъде за 6 месеца, без значение колко е дълго. Не съм сигурен каква е точно въпросната справка за заплатата, но ми се струва че канадските имиграционни предпочитат документ издаден от банка. Имай предвид че изискването за Proof of funds не е да покажеш какви доходи имаш, а реално с колко пари разполагаш за да пристигнеш с тях в Канада и да можеш да се издържаш поне за известно време. За кредита - трябва добре да си направиш сметката дали пари с които разполагаш минус парите които дължиш по кредата са достатъчни за да покрият изискваните средства.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
gwen
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Юни 30, 2017 6:10 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от gwen »

Koko написа:
gwen написа:
Koko написа:
gwen написа:Здравейте, някой получавал ли е ITA скоро и съответно подавал документи след това? Питането ми е конкретно за Proof of funds - "... lists all current bank and investment accounts as well as outstanding debts, such as credit card debts and loans". Как се процедира в случай, че в една банка са спестяванията, а в друга банка се получава заплатата и там има кредитна карта + кредит? А налична сметка с минимален баланс, колкото да съществува, обявява ли се?
Когато имаш сметки в различни банки - вадиш извлечения от всяка от тях. Ако сметката е с минимален баланс, едва ли има смисъл да се заниваваш да правиш извлечение от нея - в крайна сметка искат да докажеш че имаш необходимите средства, извлечение от празна сметка какво доказва?
Здравей, благодаря за отговора! За сметката със спестяванията ще извадя извлечение. Чуденките идват от сметката за заплата и кредита. Сметката за заплата е разплащателна и там движението е голямо :) и извлечението ще е е дълго :). За 6 месеца назад ли трябва да е извлечението? Дали да извадя справка само за датите на получени заплати? Относно дохода ще имам и документ от работодателя с получените заплати по месеци - ако представя този документ необходимо ли е и извлечение по сметката. С кредита как да действам - бележка от банката за оставащата главница?
Да, извлечението би трябвало да бъде за 6 месеца, без значение колко е дълго. Не съм сигурен каква е точно въпросната справка за заплатата, но ми се струва че канадските имиграционни предпочитат документ издаден от банка. Имай предвид че изискването за Proof of funds не е да покажеш какви доходи имаш, а реално с колко пари разполагаш за да пристигнеш с тях в Канада и да можеш да се издържаш поне за известно време. За кредита - трябва добре да си направиш сметката дали пари с които разполагаш минус парите които дължиш по кредата са достатъчни за да покрият изискваните средства.
Благодаря отново! Тъй като спестяванията, с които ще разполагам при пристигане в Канада са в отделна сметка, мога ли да изпратя документ от банката само за тази сметка без да намесвам месечните заплати, които даже ги получавам в друга банка?
Лимитът на кредитната карта, дори и да няма задължения в момента по нея, попада ли в изчисленията: спестявания минус дължима сума по кредит минус лимит на кредитна карта? За кредитната карта също ли трябва извлечение 6 мес назад при условие, че всички задължения са изплатени и това се вижда в баланса по сметката към момента на издаване на справката?

Някой подготвял ли е т.нар. gift deed в България? Договор за дарение с нотариална заверка ли се има предвид?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей,

В сайта пише да си декларираш всички сметки вкл кредити и кредитни карти. Обаче в действителност никой не процедира точно така.
Аз дадох документ от банката с баланса по сметката ми за всеки от последните 6 месеца т.е не извлечение за всички транзакции. Не съм давала информация за кредити и кредитни карти.
Относно gift deed - дадох такова, но беше съвсем обикновен declaration, незаверяван при нотариус, само с подписи. Ако ще използваш този вариант може за всеки случай да си го завериш.
В крайна сметка важното е да покажеш, че разполагаш с тези средства.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от wilma »

Здравейте,

Искам да попитам запознатите дали оказва някакво влияние, ако НОК-а, който съм избрала за основен и по който реално мога да докажа 3г опит, не съответства точно на образованието ми? От същата област е.
Varda
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 19, 2016 9:53 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Varda »

Няма проблем ако НОКа не съответства на образованието, стига по него да е трудовият стаж и да е през последните години.
И аз имам въпрос:
Трябва ли да се посочват всички пари, които имаме (мъжът ми е водещ кандидат), или е достатъчно само една-две сметки, които покриват исканата сума за 4 членно семейство за 4-5 месеца? И когато, дай Боже, получим виза и кацнем, дали може да носим всичките си пари? Ако примерно сумата надвишава 50хил.Кад, дали ще имаме право на детски?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от miteto »

Varda написа:Няма проблем ако НОКа не съответства на образованието, стига по него да е трудовият стаж и да е през последните години.
И аз имам въпрос:
Трябва ли да се посочват всички пари, които имаме (мъжът ми е водещ кандидат), или е достатъчно само една-две сметки, които покриват исканата сума за 4 членно семейство за 4-5 месеца? И когато, дай Боже, получим виза и кацнем, дали може да носим всичките си пари? Ако примерно сумата надвишава 50хил.Кад, дали ще имаме право на детски?
Детските надбавки се определят на база семеен доход за предната календарна година. Дали имате като спестявания 5 или 50 хиляди долара в банката, няма значение. Първата година в Канада ще ви определят детските на базата на дохода от българските заплати получавани в България, който декларирате.
Atanas86
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 16, 2018 5:34 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Atanas86 »

Здр. на всички съфорумци .Скоро ще пускаме документите към MPNP ,но имам някои питания относно дипломите и доказване на трудовия стаж .В сайта на Манитоба никаде не е описано дали трябва дипломите да минават през ВЕС.И какви документи са нужни за доказване на трудовия стаж ?
Благодатя предварително .
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Здравейте,
Не сте уточнили по коя от програмите ще кандидатстване, но в случая няма значение. Дипломите задължително трябва да минат през WES иначе няма как да докажете какъв е канадския им еквивалент (а това изискване е написано на сайта). Трудов стаж се доказва с бележка от работодател - стандартна е и същата като за ЕЕ, както и за останалите провинции. Ако се разровите из форума дори ще откриете примерни образци за нея.
Atanas86
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 16, 2018 5:34 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Atanas86 »

spaneva написа:Здравейте,
Не сте уточнили по коя от програмите ще кандидатстване, но в случая няма значение. Дипломите задължително трябва да минат през WES иначе няма как да докажете какъв е канадския им еквивалент (а това изискване е написано на сайта). Трудов стаж се доказва с бележка от работодател - стандартна е и същата като за ЕЕ, както и за останалите провинции. Ако се разровите из форума дори ще откриете примерни образци за нея.
Мерси много за отговора .Бележка - това е писмо в което е описано дата-от/до ,заплата , заемана длъжност и т.н.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Atanas86 написа: Мерси много за отговора .Бележка - това е писмо в което е описано дата-от/до ,заплата , заемана длъжност и т.н.
Точно така. Важно е и да бъде отбелязано дали заеманата позиция е била на пълен работен ден. Успех!
wilma
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 1:39 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от wilma »

Atanas86 написа:Здр. на всички съфорумци .Скоро ще пускаме документите към MPNP ,но имам някои питания относно дипломите и доказване на трудовия стаж .В сайта на Манитоба никаде не е описано дали трябва дипломите да минават през ВЕС.И какви документи са нужни за доказване на трудовия стаж ?
Благодатя предварително .

Здравей,

Не че искам да те отчайвам, но според това, което съм чела месеци наред по провинциалните програми, МАНИТОБА отдавна не приема кандидати, които не са участници от инфо-сесиите или не са с работна оферта. Под "пускаме" какво имаш предвид? В сайта им се попълва един въпросник, така нареченият ЕОИ и това е. До колкото си спомням, искат само резултат от АЙЕЛТС. Няма изпращане на хартиени носители. Или трябва да имаш приятел, който в последствие да ти подпише, че ще ти помогне като пристигнеш, или да си работил там, или да си учил. Самият въпросник не ти дава да продължиш, ако не избереш връзка с провинцията. Стоиш си в една база данни, всеки месец обявяват колко са поканените и те са само от двата вида, които посочих по-горе. Инфо сесиите пишат кога и къде са на сайта, мисля, че само есента ги правят в Лондон, но може и други периоди да има и са основно за шофьори на камиони - тирове. Искат опит и мисля, че и изпита по език е задължителен. Има и разни заводи, които дават работни визи - ако си готов да работиш 2 години в свинеферма и в завод за месо...опитай! Относно дипломите, в сайта не пише да са приравнени, а само преведени от специализиран преводач. Това е, което аз знам. Няма лесен начин за имигриране в Канада. Преди 10-тина години е било лесно за Манитоба специално, дори без език, но.... вече не става. Ако знаеш някакви други начини, сподели и с останалите.

Успех ти желая!
georgi9110
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 3:59 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от georgi9110 »

Здравейте на всички,

Някой би ли потвърдил, че стаж се зачита само след завършено висше образование? Аз имам повече от три години опит по специалността, но той е по време на учението ми.

А относно ранкинг таблицата - за мен изглежда почти невъзможно да събере човек нужните точки, освен ако нямаш Провинциална номинация.

Долу съм си сметнал горе-долу точките, които бих събрал и стигам до никъде... Пропускам ли нещо?

Age - 110
Bachelor's degree OR a three or more year program at a university, college, trade or technical school, or other institute - 120 (имам магистър и се надявам да ми го приравнят поне към техния бакалавър)
CLB 9 - 124 (с условности разбира се, но около това число)
Тwo or more post-secondary program credentials AND.. - 25
Тотал: 379, т.е. нищо

Благодаря предварително
Аватар
aneta.stoyanova
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 07, 2017 2:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от aneta.stoyanova »

georgi9110 написа:Здравейте на всички,

Някой би ли потвърдил, че стаж се зачита само след завършено висше образование? Аз имам повече от три години опит по специалността, но той е по време на учението ми.

А относно ранкинг таблицата - за мен изглежда почти невъзможно да събере човек нужните точки, освен ако нямаш Провинциална номинация.

Долу съм си сметнал горе-долу точките, които бих събрал и стигам до никъде... Пропускам ли нещо?

Age - 110
Bachelor's degree OR a three or more year program at a university, college, trade or technical school, or other institute - 120 (имам магистър и се надявам да ми го приравнят поне към техния бакалавър)
CLB 9 - 124 (с условности разбира се, но около това число)
Тwo or more post-secondary program credentials AND.. - 25
Тотал: 379, т.е. нищо

Благодаря предварително
Здравей, Георги,

Попринцип не съм най-компетентния човек по въпроса тъй като още даже не съм се регистрирала за Експрес Ентри. Като цяло имам сериозни намерение към програмта и сега ходя на уроци по английски точно за да мога да постигна този резултат CLB 9, тъй като аз пък смятах, че със този резултат имам реални шансове и без провинциална номинация. Като цяло съм изчела каквото мога във форума и на официалния сайт, така че не мога да ти гарантирам за абсолютната му вярност, но дано ти е от полза.

1. Според мен точките ти би трябвало да са така:
Age - 110
Master's degree - 135 (би ли ми казал защо мислиш, че няма да ти признаят магистъра, тъй като аз разчитам от там да си взема точките. До сега не съм попадала на тема в която някой да казва, че след приравняване са му намалили степента. Моля те сподели, ако имаш някаква друга информация)
CLB 9 - 124
Two or more post-secondary program credentials AND... - 50 (ако имаш CLB 9 точките са ти 50)
3 years or more of foreign work experience - 50 (пак ако имаш CLB 9)
469 points total
В последните две и на мен ми беше трудно да преценя дали попадам, но след като се разрових в теми, в които се обяснява смятането на точките прецених че така се смятат и че всеки със CLB 9, трудов стаж 3 год. и висше образование получава тези 100т.
виж сайта, от който трябва да се водиш за точките: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... /grid.html"

Сега това което съм чела и разбрала за стажа е следното: За тези общите точки стажа никъде не съм видяла да пише, че трябва да ти е по специалността. Трябва да е трудов стаж в рамките на определени години, примерно да е в последните 10 или нещо от сорта, но ако трбява да съдя от възраста ти стажа ти е от скоро. Това за 10те години ми е по спомен, трябва да го проверя. Един вид ако си не работил през последните Х години(10 примерно) не ти се зачита. Стажа трябва да ти е по специалността, ако кандидатстваш по някоя от провинциалните програми в In-Demand Occupation програмите, но пак никога не съм попадала на подобно ограничение, че стажа трябва да ти е преди или след образованието. Ако има ограничение пак е от години, примерно зачита ти се стаж само от последните 10 години. Моля те сподели, ако си чел някъде нещо друго по този въпрос. Аз това което съм разбрала е че за Експрес Ентри общите точки за стаж са за трудов стаж на пълен работен ден. Един вид няма да ти се признае, ако примерно си работил не документиран (не са ти плащали осигуровки, нямал си трудов договор и т.н.)
Публикувай отговор