Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от moonlight79 »

Според мен само при магистърската степен е задължително да е в една от тези области, а що се отнася до бакалавърската степен и др. post secondary специалността няма значение. Макар, че наистина това с медицинските специалности би могло да се отнася само до University level entry-to-practice professional degree...
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

Здравейте колеги! Първо и аз да ви поздравя за много години! С пожелание за сбъднати мечти и реализирани планове!
Та сега и да попитам - Кажете ми, знае ли някой защо по новата процедура при попълване на страницата "Find out if you're eligible to apply for Express Entry" при избор на опит в професия възможностите са само следните NOC, цитирам :
In the last five years, do you have at least two years of experience in one of these types of jobs (skilled trades)?
• industrial, electrical and construction trades (NOC codes that start in 72)
• maintenance and equipment operation trades (NOC codes that start in 73)
• supervisors and technical jobs in natural resources, agriculture and related production (NOC codes that start in 82)
• processing, manufacturing and utilities supervisors and central control operators (NOC codes that start in 92)
• chefs and cooks or (NOC codes that start in 632)
• butchers and bakers (NOC codes that start in 633)
Защо възможностите са само тези ? Ако аз нещо не разбирам, моля за вашата помощ, за да разясним това. :^)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Leda78 »

Tsetso84 написа:Здравейте колеги! Първо и аз да ви поздравя за много години! С пожелание за сбъднати мечти и реализирани планове!
Та сега и да попитам - Кажете ми, знае ли някой защо по новата процедура при попълване на страницата "Find out if you're eligible to apply for Express Entry" ...
Дай линк
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

http://onlineservices-servicesenligne.c ... pp/eapp.do"
Това е линка, като сменяш няколко позиции и ще те пита за въпроса, за който ви говорих погоре.... :?:
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

Аз, честно казано мноооого,много се съмнявам в достоверността на "come to Canada" защото каквото и да дам все извежда, че съм not eligible ........ :x
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Вече отпаднаха листите с професиите по Федералната, нали?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от roumensp »

Tsetso84 написа:Здравейте колеги! Първо и аз да ви поздравя за много години! С пожелание за сбъднати мечти и реализирани планове!
Та сега и да попитам - Кажете ми, знае ли някой защо по новата процедура при попълване на страницата "Find out if you're eligible to apply for Express Entry" при избор на опит в професия възможностите са само следните NOC, цитирам :
In the last five years, do you have at least two years of experience in one of these types of jobs (skilled trades)?
• industrial, electrical and construction trades (NOC codes that start in 72)
• maintenance and equipment operation trades (NOC codes that start in 73)
• supervisors and technical jobs in natural resources, agriculture and related production (NOC codes that start in 82)
• processing, manufacturing and utilities supervisors and central control operators (NOC codes that start in 92)
• chefs and cooks or (NOC codes that start in 632)
• butchers and bakers (NOC codes that start in 633)
Защо възможностите са само тези ? Ако аз нещо не разбирам, моля за вашата помощ, за да разясним това. :^)
Защото четеш за Skilled trades вместо за Skilled workers.
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

Здравейте, отварям Cоme to Canada този линк : http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-who.asp" и където е изписано следното изречение и за това реших, че е за skilled workers : If you have skilled work experience and want to live in Canada permanently, use our Come to Canada tool to see if you are eligible for the Express Entry pool.
И все пак явно някъде греша, защото ме изкарва абсолютно зле и винаги ме пита за канадски опит, канадско образование ..... Много е възможно да не довиждам някой детайл, нооооо ........... ще го търся почивния ден :) Благодаря ви за съветите и все пак не разбирам къде греша ..... :^)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Leda78 »

Tool-a не работи според нашия опит... Ако искаш тествай го ама дай най-добрите възможни отговори на всичко, сложи си и канадски опит и канадско образование и леля в Канада и кажи какво е излязло.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
sunshine_83
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 5:01 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от sunshine_83 »

Здравейте,

Бих искала да попитам дали някой вече си е създал профил за Express Entry? Може ли да създадеш профил преди да си взел IELTS и да си изпратил диплома за приравняване, като съответно update-неш профила си впоследствие? Интересува ме, защото имам още един семестър за да завърша магистратура и съответно ще се явявам на IELTS General през май месец. По принцип имам бакалавърска степен Икономика и завършвам магистратура Международни икономически отношения и международна икономика. Работя за американска компания от почти 3 години в IT сферата, като преминах през различни позиции - Procurement Analyst, Business Analyst и сега съм Business Operations Analyst. Имам изключителното желание да замина за Канада поради ред причини и реших да се пробвам с express entry, въпреки, че незнам дали е най-подходящото за мен, като избор. Говоря английски а работно ниво определено, защото го ползвам всекидневно, което разбира се не означава, че ще изкарам добри резултати на теста от първият път. :) Ориентирала съм се към Онтарио, по-точно Торонто. Големият ми проблем е, че нямам работна оферта. Доколкото разбирам, след като си създадеш профил трябва да се регистрираш в Job Bank. Знае ли някой дали се признава икономическото образование в Канада и дали имам някакъв шанс да намеря работна оферта по този начин? Всеки коментар ще ми бъде полезен.

Благодаря, много!
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Здравейте,

не съм проучила подробно и за това ще питам- има ли някой инфо за този job bank? Аз като се регистрирах в express entry-то , не ме пита след като приключих за регистрация и в job bank.
@sunshine_83- можеш да се регистрираш при всякакви обстоятелства в експреса и след това да апдейтваш колкото пъти искаш каквото и да е . За езика не знам обаче дали ще те пусне тъй като полетата, в които вкарваш номера на IELTS документа , с дата на издаване и дата на явяване. Ние понеже имаме такива и нямахме проблеми да продължим с регистрацията.
sunshine_83
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 5:01 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от sunshine_83 »

Благодаря ти много за отговора!
Явно е по-добре да изчакам да мине теста, за да имам резултатите преди да създам профил.
Относно Job Bank: "If you do not already have a Canadian job offer or a nomination from a province/territory, you must
register with the Government of Canada’s Job Bank. Job Bank is an easy, online search tool that will help
you get matched with jobs in Canada based on your skills, knowledge and experience.", От това разбирам, че явно се регистрираш и започваш да пускаш CV-та, както би си търсила работа и в България. Разбирам обаче, че трябва да притежаваш някакви супер skills, за да направиш впечатление на работодателя, за да те предпочетат пред някой в Канада, но въпреки това аз съм твърдо решена да пробвам.
sunshine_83
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 5:01 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от sunshine_83 »

Също искам да добавя нещо, тъй като прочетох преди малко във форумите на английски, че почти всички имат проблем с регистрирането в Job Bank, a и доста хора дори проблем със създаването на профила. Намерих ето този текст в сайта на емиграционите: Note: Candidates who create a Job Seeker Account with Job Bank between January 1 and January 25 will need to return to their Job Seeker Account after January 26 to create their profile. After January 26, candidates will be able to create their Job Seeker Account and profile without delay..
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Ок, и аз благодаря за отговора. От това разбирам , че имат бъг в момента, явно не могат да реагират на наплива. И аз ще се пробжам в job bank да се регистрирам и ще споделя какво се случва.
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Някъде четох в изискванията и там пише категорично - регистрираш се след като си взел езиков тест!!!
Публикувай отговор