Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

svetlana.bankova написа:Здравейте, някой знае ли дали можеш да се регистрираш в job bank без да имаш профил за express entry, идеята е да си направя профил ако намеря оферта за работа? Благодаря предварително на отговорилите!
Да, можеш, това си е сайт на гавърнмента за търсене на работа, същият е като ЕУРЕС за ЕС например. Там се регвате, правите си профил, добавяте инфо и т.н. и така работодателите също ви виждат, а и вие можете да общувате с тях по обяви!
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Здравейте,
към dteneva - ти като адвартайзваш в job bank какво избираш - анонимен или паблик? Аз като искам да се виждам не успявам да се справя с телефония номер- как ли не го писах -с разтояния, със скоби , без скоби и все ме връща , че номера е грешен. Ти правила ли си job alert, resume builder and careere navigator?
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Здравейте,
малко опит да споделите по въпроса с job/ alert- направих си регистрация и след като започнаха да ме заливат с обяви се оказа, че не могат да се отварят. Да не би да има пак бъг в системата? Вие имате ли същия проблем и ако не какво трябва да направя за да мога да виждам инфото?
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от v_green »

partenieva написа:Здравейте,
към dteneva - ти като адвартайзваш в job bank какво избираш - анонимен или паблик? Аз като искам да се виждам не успявам да се справя с телефония номер- как ли не го писах -с разтояния, със скоби , без скоби и все ме връща , че номера е грешен. Ти правила ли си job alert, resume builder and careere navigator?
Tи български телефон ли публикуваш или канадски?
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от dteneva »

Не, не съм още, за сега само се регистрирах!
dteneva
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:47 pm

USA Criminal record check

Мнение от dteneva »

Във връзка със запитването:
1. Заплаща се такса от 14,14 лв. за дикталоскопски отпечатъци на български и чужди
граждани след предварително преведена сума от 14.14 лв.
по сметка на МВР
BG 71BNBG9661 3000 1462 01,
BIC BNBGBGSD при БНБ - ЦУ СОФИЯ
(за снемане на дактилоскопски отпечатъци)
2. Попълват се всички прикачени формуляри;
3. С бележката за платена такса и с формуляр applicant_fd_258_blank се отива в София, в Научноизследователският институт по криминалистика и криминология (НИКК) (контакти и адрес: София, бул.”Александър Малинов” №1, група Витоша, тел.: 02/9878210, e-mail: int.27@mvr.bg). На този формуляр поставят отпечатъците. Попълват се и някакви бланки на място. Получава се веднага!
4. Изпраща се заедно с другите бланки на адрес:
FBI CJIS Division – Summary Request
1000 Custer Hollow Road
Clarksburg, WV 26306
USA

Формуляри и информация:
http://dox.bg/files/dw?a=4f590faffb"

ВАЖНО: В института, след като ви дадат бланката с готовите отпечатъци, ще ви помолят да отидете (забравих точно къде) и да платите още една такса, мисля, че беше от 4,80 лв. (не помня с точност) за един зелен печат, който да ви поставят на бланката под предлог, че го искат от ФБР. Това забавя и документа с още 2 дни, което е неприемливо за хората, които не живеят в София. Аз лично съм питала във ФБР, чела съм и инструкциите, хората нямат идея за такъв печат, нито го изискват! Идеята за точи печат е да вкарат бланката с отпечатъците в системата на МВР!!! Аз си получих моят формуляр от САЩ и без да съм слагала такъв печат. Съгласяваш се, че отиваш да го занесеш, взимаш си го и си тръгваш!
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

Колеги, да попитам (пак/отново/ за кой ли път :) ) за процедурата относно легализация и изпращане на дипломи от висше образование..... до колкото разбирам след изчетенето във форума процеса е следния (очаквам последващите ви корекции, тъй като шансът да разбирам правилно е много минимален |( ) :
1. Правя копие на дипломата и приложението към нея и ги заверявам нотариално. - тук следва въпроса ходя ли до университета, след като нотариус е заверил дипломата ?
2. Отивам във фирма за преводи и легализация и предавам завереното копие - плащам такса за превода и легализацията. Получавам документа преведен и с положен апостил. - т.е. аз не ходя до МОН ???
3.С преведения и легализиран документ с апостил, отивам в университета, уговарям се с женица от канцеларията, че ще ми изпрати документа. Междувременно съм направил регистрация в WES и заплащам таксата - как? - по банков път/с кредитна карта?
4. Търся услугите на куриер /Fedx/ и след заплащане на таксата те взимат пратката с дипломата (завереното и легализирано копие с апостил ?) от женицата от университета (т.е. подател е университета?) и я изпращат до WES.
5. На Фед екс предоставям и мой адрес, на който обратно да си получа документа.
Благодаря за търпението ви колеги, чакам вашата редакция, че наистина са доста паричките, за да правим грешки..... :o
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Leda78 »

Не е правилно

1. Правиш си копие на дипломата и приложението и го заверяваш нотариално
2. Отиваш в МОН и си плащаш 2 х30 лв (преди беше много скъпо да платиш 30лв - слагаха ти по 6лв такса в тяхната банка, ама сега май давали опция с изи пей ли нещо подобно и вече е 1лв) защото дипломата и приложението се водят различни документи и ти слагат реално два апостила.
3. Взимаш си апостилите след 3-5 работни дни
4. Отиваш при легализиран преводач и ги даваш за превод
5. когато ги преведеш, влизаш в сайта на WES, плащаш си с кредитна карта, избираш си за какво, принтираш си заявката. Съветвам те да си платиш куриер наобратно, защото иначе не знам за колко време стига... Но пък ако не бързаш, можеш да спестиш едно 100 долара.
6. Заявката + преведените копия с апостилите ги пращаш на WES с куриер + ако си жена и имаш смяна на имената трябва да приложиш и преведен акт за граждански брак - най-евтин май Fedex и bulpost
7. Започва си чакане - ти още като се регистрираш, те ти дават номер и можеш да си следиш статуса на документите - пристигнали ли са, разглеждат ли ги и т.н.

НЕ ходиш в Университети, Външно министрество и тем подобни. Това е процедурата по-горе. Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Tsetso84 »

Leda78, много благодаря за разяснението и съвета ти :) Ще действаме, че вече много време изтървахме, и ми остават само 13 месеца до изтичането на IELTS-a .Ти за коя дестинация си се насочила?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Leda78 »

Вероятно Онтарио, но нищо не е сигурно, докато не се купят билетите...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от harimaska »

Здравейте,
малко се пообърках, последно от университета /от адреса му/ ли се изпращат дипломите или може й от домашен адрес? ... И ако е от университета с лице за контакт името на човека, чиито дипломи ще се приравняват или с имената на служителя там?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Leda78 »

Значи, бъркате евалюейшъна в WES с приравняването на дипломи, когато искате да доучвате или да ви признаят дипломата.

1. WES evaluation е реално приравняване на левъла на образование - т.е. вашата диплома за магистър, дали го признават канадците за магистър (има случаи в които пише, че го признават за бакалавър, а не за магистър, например...) и да знаят колко точки да ви дадат за ниво на образование.
2. Другото приравняване - (аз съм чувала, че директно на място става може би може и чрез кореспонденция, но се съмнявам, защото трябва да пращате оригинали, трябва да са преведени от канадски преводач и т.н.)- е да отидете в конкретен университет в Канада и да искате да си приравните дипломата за Електроинженер например - тогава Университетите почват да си пишат по между си и нямате вие нищо общо ... те си изпращат разни неща и тогава всички академични справки и т.н. трябва да са пратени директно от вашия университет до съответния в Канада. Накрая излизат със становище какво ви признават от взетите изпити и кои трябва да държите отново.

За имиграция ви трябва опция 1, WES evaluation. За тази опция изобщо нямате работа в университета. Процедурата е тази, която описах няколко поста по-нагоре.

Хубавото е, че ако искате да учите нещо ново, в колеж например, въпросния WES evaluation ви върши работа за доказване на това, че имате достатъчен level на образование , за да запишете колеж.

Но WES evaluation не е приравняване - не бъркайте нещата. Не ви казва, че дипломата ви е равносилна на тяхната и все едно имате Канадска диплома по съответната специалност. WES evaluation няма нищо общо със приравняване на специалността, само на нивото.

Надявам се, че съм обяснила разбираемо, но ако имате въпроси, питайте.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
sunshine_83
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Яну 26, 2015 5:01 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от sunshine_83 »

Много ти благодаря Leda78 за разяснението. На мен ми остава един семестър докато завърша магистратура и смятам, че ще са ми супер полезни твоите коментари.
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от harimaska »

Много ти благодаря Leda78 за разяснението.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Leda78 »

Няма проблем - каквото знам, съм готова да го споделя...

Иска ми се, обаче, някой да потвърди, това, което попрочетох за новата процедура Express Entry.

1. Няма обявени професии, така ли? Ти просто преценяваш твоя стаж на кой NOC отговаря и си го пишеш при кандидатстването онлайн?
2. Изкарваш IELTS и WES сертификати и въвеждаш номерата на въпросните сертификати.
3. Всичко останало - нотариално заверени, преведени - свидетелства за съдимост, служебни бележки от работодатели, свидетелства за раждане, свидетелства за брак и т.н. - се набавят по-късно, когато вече ти е изпратена покана, която един вид замества PER, който получихме ние... Това трябва да го набавиш до 6 месеца и да им го изпратиш обратно.

Един вид всеки с IELTS над 6 + евалюейтната диплома от WES + стаж по каквато и да е професия с еквивалент по техния NOC, може да се регистрира и да си чака реда?

Очаквам с надежда потвърждение от някой вече регистрирал се и почел повече от мен по въпроса :handshake:

Още нещо - има ли такъв списък по новата процедура, какъвто международен имаше за FSWP 2014?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор